Polar Ignite, czyli król lekkości, designu i ceny
Polar Ignite, czyli król lekkości, designu i ceny?

polecane

Polar Ignite, czyli król lekkości, designu i ceny?

Kamil Nowak
26 czerwca, 2019
Aktualności

W dniu 26 czerwca fiński producent elektroniki dla sportowców zaprezentował światu nowy zegarek GPS Polar Ignite. Model będzie uzbrojony w nadgarstkowy pomiar tętna, GPS, Fitness Test, Sleep Plus Stages czy powiadomienia z telefonu. Ale są także nowości – Nightly Recharge, FitSpark czy ćwiczenia oddechowe Serene.

Polar Ignite

Polar Ignite to partner treningowy do biegania, jazdy na rowerze i innych aktywności na świeżym powietrzu. Wbudowany GPS rejestruje prędkość, dystans i trasę. Oprócz niezbędnych funkcji, takich jak całodobowy pomiar aktywności, licznik kroków i spalonych kalorii, Polar Ignite zapewnia również dokładne informacje dotyczące regeneracji i aktualnej kondycji.

Funkcja Nightly Recharge wskazuje w jakim stopniu zregenerowaliśmy się podczas snu po codziennych obowiązkach i treningach, pomagając w dokonaniu optymalnych wyborów kolejnego dnia. Dzięki temu możemy dokonywać wyborów, które w optymalny sposób przyczynią się do zachowania dobrego samopoczucia i osiągania celów treningowych. Kolejną nową funkcją są wskazówki treningowe FitSpark. Dostosowane do stanu regeneracji, aktualnej kondycji oraz wcześniejszych aktywności. FitSpark pomaga zaplanować kolejny trening.

Zegarek będzie wyposażony w funkcję monitorowania snu Polar Sleep Plus Stages, która umożliwia pełną analizę nocnego odpoczynku. Funkcja ta automatycznie monitoruje ilość i jakość snu oraz pokazuje, ile trwała każda jego faza.

Serene to ćwiczenia oddechowe, które pomagają zrelaksować ciało i umysł oraz zmniejszyć odczuwalny poziom stresu. Głębokie oddychanie to znany i skuteczny sposób na łagodzenie objawów stresu, poprawę odporności i koncentracji. Ćwiczenia oddechowe Serene to szansa na znalezienie momentu, podczas którego całkowicie odprężymy ciało.

Masa Polar Ignite to jedynie 35 g z paskiem, 21 g bez paska. Wymiary ‎43 x 43 x 8,5 mm. Kolorowy i dotykowy ekran (IPS TFT) o rozdzielczości 240×204, z czujnikiem oświetlenia (ALS). Szkiełko Dragontrail. Akumulator 165 mAh Li-pol. Czas pracy: do 17 godz. w trybie treningowym (z włączonym GPS i pomiarem tętna z nadgarstka), do 5 dni w trybie zegarka z całodobowym pomiarem tętna. Wbudowany GPS i GLONASS. Assisted GPS do szybkiego łączenia z satelitami. Wodoodporny do 30 m (ISO 22810, nadaje się do pływania).

Polar Ignite

Cena 859 złotych!

Póki co tyle.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.polar.com/pl/ignite; fot. Polar 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Daniel pisze:

    Szkoda, że kolejna strona internetowa powtarza ohydne kłamstwo które mówi, że klasa WR30 pozwala na pływanie :/

    Oficjalnie: WR30, 3 ATM, 3 Bar > zegarek jest odporny na zachlapanie i podwyższony poziom wilgoci. Nie nadaje się do pływania.

    1. Kamil Nowak pisze:

      Szkoda, że w specyfikacji technicznej zegarka Polar Flow na stronie producenta jest jednak informacja, że można z nim pływać. Cytat: Wodoodporny do 30 m (ISO 22810, nadaje się do pływania) ” info z https://www.polar.com/pl/ignite (zakładka Specyfikacja Techniczna). Ponadto zegarek został wyposażony w funkcje pływackie.

      1. Gość pisze:

        Panie Kamilu – wytyczne dotyczące wodoszczelności, nazewnictwa i testowania zegarków opisane są w międzynarodowym standardzie ISO 22810:2010, stworzonym przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. O tym, jak bardzo wilgoć i woda może ingerować w nasz zegarek decyduje klasa wodoszczelności. Informacji o niej należy szukać na deklu lub na tarczy.

        Polar Ignite posiada klasę wodoszczelności WR30 = 3 ATM = 3 Bar czyli > zegarek jest odporny na zachlapanie i podwyższony poziom wilgoci. Nie nadaje się do pływania.

        Niestety zdarza się, iż niektórzy mylą klasy wodoszczelności z ilością metrów do których można zejść pod wodę. Jeżeli na zegarku widzimy oznaczenie 30 m. nie oznacza to, że w zegarku można zejść 30 metrów pod powierzchnię wody. Oznaczenie 30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar oznaczenia poparte badaniami w warunkach laboratoryjnych w których działa ciśnienie statyczne (całkowity bezruch).

        Dopiero klasa WR100 = 10 ATM = 10 Bar pozwala bez obaw pływać w zegarku, a nawet nurkować, pamiętając oczywiście o zakręconej koronce i nie uruchamianiu przycisków pod wodą.

        Podsumowując, z zegarkiem Polar Ignite NIE MOŻNA PŁYWAĆ.

        1. Kamil Nowak pisze:

          Cześć, dodajesz komentarze z kilku kont. Daniel i Gość, w tym poście były wysłane z jednego adresu IP. Nie przyjmę w tym wątku więcej komentarzy odnośnie wodoszczelności.

          Napisałem do oficjalnego dystrybutora sprzętu Polar na Polskę. Producent gwarantuje wodoszczelność, a z zegarkiem Polar Ignite można pływać (nie nurkować) i kąpać się.

          Pozdrawiam,
          Kamil

  2. Biegarka pisze:

    Ogromny minus tego zegarka to brak możliwości łapania „ręcznych lapów” podczas treningu. Jeśli stosujesz trening interwałowy czy tempowy ten zegarek nie jest dla ciebie.

    1. Elżbieta pisze:

      Czym są „ręczne lapy”? Czy możesz coś więcej o tym napisać? Stosuję trening interwałowy i przymierzam się do tego zegarka. Po Twoim wpisie jednak się
      waham

      1. Kamil Nowak pisze:

        Ręczne okrążenia. W instrukcji obsługi znajdziesz również identyczną odpowiedź 😉 Absolutnie zawsze zalecam ściągnięcie tego dokumentu z oficjalnej strony producenta i jego przeczytanie. Dlaczego się wahasz? Co wzbudziło niepewność?

  3. Kalder pisze:

    Nie mogę się zdecydować pomiędzy Polar M430 a Polar Ignite. W Ignite strasznie podoba mi się układ informacji gdzie widać tempo, czas, odległość i strefy tętna. Jest to niezwykle czytelne i wygodnie pokazane. Tyle że nie wiem czy taki amator jak ja wykorzysta potencjał tego zegarka a cena niemała jednak.
    Planujecie jakiś szerszy test modelu ignite?

    1. Kamil Nowak pisze:

      Szczerze, jeszcze nie wiem. Potrzebujesz sprzętu do biegania, tak? Długo już trenujesz (ile miesięcy, lat)?

  4. Kalder pisze:

    Nie tylko do biegania, również jazda na rowerze + ćwiczenia siłowe. Nie trenuję zawodowo, po prostu od początku tego roku zawziąłem się i postanowiłem powalczyć o lepszą formę i szukam czegoś do oceny postępów a głównie chodzi mi o utrzymywanie konkretnych stref tętna. Korzystam z endomondo ale smartfon cholernie niewygodny.

  5. Phoenixa pisze:

    Czy będzie recenzja tego zegarka?

    1. Tomasz Wołoćko pisze:

      Raczej nie będziemy jej robić.

  6. Gość pisze:

    Hej, a jak ma się ten zegarek do Suunto 3 Fitness? Który lepiej wybrac?

  7. Ania pisze:

    Przymierzam się do zakupu tego zegarka. Do chwili obecnej uzytkowalam polar m430. Jestem z niego bardzo zadowolona. Zastanawia mnie dokładność odczytu tętna. Wiele nienajlepszych opinii na ten temat czytałam. Czy po aktualizacjach to uległo zmianie. Często robię interwaly, w polarze m430 nie było dużych odchylen od odczytów z klatki piersiowej. Jak jest w tym zegarku?

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Miód a bieganie. Jaki miód wybrać dla siebie?

Naturalny miód pszczeli jest prawdziwym skarbem w kuchni biegaczy. Miód działa antybakteryjnie, wzmacnia serce, odżywia mózg i dostarcza dobrej energii do naszego organizmu. Jednak na rynku tych produktów jest dość sporo, więc jaki miód warto wybrać dla siebie?  (więcej…)