Polar Ignite, czyli król lekkości, designu i ceny
Polar Ignite, czyli król lekkości, designu i ceny?

polecane

Polar Ignite, czyli król lekkości, designu i ceny?

Kamil Nowak
26 czerwca, 2019
Aktualności

W dniu 26 czerwca fiński producent elektroniki dla sportowców zaprezentował światu nowy zegarek GPS Polar Ignite. Model będzie uzbrojony w nadgarstkowy pomiar tętna, GPS, Fitness Test, Sleep Plus Stages czy powiadomienia z telefonu. Ale są także nowości – Nightly Recharge, FitSpark czy ćwiczenia oddechowe Serene.

Polar Ignite

Polar Ignite to partner treningowy do biegania, jazdy na rowerze i innych aktywności na świeżym powietrzu. Wbudowany GPS rejestruje prędkość, dystans i trasę. Oprócz niezbędnych funkcji, takich jak całodobowy pomiar aktywności, licznik kroków i spalonych kalorii, Polar Ignite zapewnia również dokładne informacje dotyczące regeneracji i aktualnej kondycji.

Funkcja Nightly Recharge wskazuje w jakim stopniu zregenerowaliśmy się podczas snu po codziennych obowiązkach i treningach, pomagając w dokonaniu optymalnych wyborów kolejnego dnia. Dzięki temu możemy dokonywać wyborów, które w optymalny sposób przyczynią się do zachowania dobrego samopoczucia i osiągania celów treningowych. Kolejną nową funkcją są wskazówki treningowe FitSpark. Dostosowane do stanu regeneracji, aktualnej kondycji oraz wcześniejszych aktywności. FitSpark pomaga zaplanować kolejny trening.

Zegarek będzie wyposażony w funkcję monitorowania snu Polar Sleep Plus Stages, która umożliwia pełną analizę nocnego odpoczynku. Funkcja ta automatycznie monitoruje ilość i jakość snu oraz pokazuje, ile trwała każda jego faza.

Serene to ćwiczenia oddechowe, które pomagają zrelaksować ciało i umysł oraz zmniejszyć odczuwalny poziom stresu. Głębokie oddychanie to znany i skuteczny sposób na łagodzenie objawów stresu, poprawę odporności i koncentracji. Ćwiczenia oddechowe Serene to szansa na znalezienie momentu, podczas którego całkowicie odprężymy ciało.

Masa Polar Ignite to jedynie 35 g z paskiem, 21 g bez paska. Wymiary ‎43 x 43 x 8,5 mm. Kolorowy i dotykowy ekran (IPS TFT) o rozdzielczości 240×204, z czujnikiem oświetlenia (ALS). Szkiełko Dragontrail. Akumulator 165 mAh Li-pol. Czas pracy: do 17 godz. w trybie treningowym (z włączonym GPS i pomiarem tętna z nadgarstka), do 5 dni w trybie zegarka z całodobowym pomiarem tętna. Wbudowany GPS i GLONASS. Assisted GPS do szybkiego łączenia z satelitami. Wodoodporny do 30 m (ISO 22810, nadaje się do pływania).

Polar Ignite

Cena 859 złotych!

Póki co tyle.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.polar.com/pl/ignite; fot. Polar 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Daniel pisze:

    Szkoda, że kolejna strona internetowa powtarza ohydne kłamstwo które mówi, że klasa WR30 pozwala na pływanie :/

    Oficjalnie: WR30, 3 ATM, 3 Bar > zegarek jest odporny na zachlapanie i podwyższony poziom wilgoci. Nie nadaje się do pływania.

    1. Kamil Nowak pisze:

      Szkoda, że w specyfikacji technicznej zegarka Polar Flow na stronie producenta jest jednak informacja, że można z nim pływać. Cytat: Wodoodporny do 30 m (ISO 22810, nadaje się do pływania) ” info z https://www.polar.com/pl/ignite (zakładka Specyfikacja Techniczna). Ponadto zegarek został wyposażony w funkcje pływackie.

      1. Gość pisze:

        Panie Kamilu – wytyczne dotyczące wodoszczelności, nazewnictwa i testowania zegarków opisane są w międzynarodowym standardzie ISO 22810:2010, stworzonym przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. O tym, jak bardzo wilgoć i woda może ingerować w nasz zegarek decyduje klasa wodoszczelności. Informacji o niej należy szukać na deklu lub na tarczy.

        Polar Ignite posiada klasę wodoszczelności WR30 = 3 ATM = 3 Bar czyli > zegarek jest odporny na zachlapanie i podwyższony poziom wilgoci. Nie nadaje się do pływania.

        Niestety zdarza się, iż niektórzy mylą klasy wodoszczelności z ilością metrów do których można zejść pod wodę. Jeżeli na zegarku widzimy oznaczenie 30 m. nie oznacza to, że w zegarku można zejść 30 metrów pod powierzchnię wody. Oznaczenie 30 m = WR30 = 3 ATM = 3 Bar oznaczenia poparte badaniami w warunkach laboratoryjnych w których działa ciśnienie statyczne (całkowity bezruch).

        Dopiero klasa WR100 = 10 ATM = 10 Bar pozwala bez obaw pływać w zegarku, a nawet nurkować, pamiętając oczywiście o zakręconej koronce i nie uruchamianiu przycisków pod wodą.

        Podsumowując, z zegarkiem Polar Ignite NIE MOŻNA PŁYWAĆ.

        1. Kamil Nowak pisze:

          Cześć, dodajesz komentarze z kilku kont. Daniel i Gość, w tym poście były wysłane z jednego adresu IP. Nie przyjmę w tym wątku więcej komentarzy odnośnie wodoszczelności.

          Napisałem do oficjalnego dystrybutora sprzętu Polar na Polskę. Producent gwarantuje wodoszczelność, a z zegarkiem Polar Ignite można pływać (nie nurkować) i kąpać się.

          Pozdrawiam,
          Kamil

  2. Biegarka pisze:

    Ogromny minus tego zegarka to brak możliwości łapania „ręcznych lapów” podczas treningu. Jeśli stosujesz trening interwałowy czy tempowy ten zegarek nie jest dla ciebie.

    1. Elżbieta pisze:

      Czym są „ręczne lapy”? Czy możesz coś więcej o tym napisać? Stosuję trening interwałowy i przymierzam się do tego zegarka. Po Twoim wpisie jednak się
      waham

      1. Kamil Nowak pisze:

        Ręczne okrążenia. W instrukcji obsługi znajdziesz również identyczną odpowiedź 😉 Absolutnie zawsze zalecam ściągnięcie tego dokumentu z oficjalnej strony producenta i jego przeczytanie. Dlaczego się wahasz? Co wzbudziło niepewność?

  3. Kalder pisze:

    Nie mogę się zdecydować pomiędzy Polar M430 a Polar Ignite. W Ignite strasznie podoba mi się układ informacji gdzie widać tempo, czas, odległość i strefy tętna. Jest to niezwykle czytelne i wygodnie pokazane. Tyle że nie wiem czy taki amator jak ja wykorzysta potencjał tego zegarka a cena niemała jednak.
    Planujecie jakiś szerszy test modelu ignite?

    1. Kamil Nowak pisze:

      Szczerze, jeszcze nie wiem. Potrzebujesz sprzętu do biegania, tak? Długo już trenujesz (ile miesięcy, lat)?

  4. Kalder pisze:

    Nie tylko do biegania, również jazda na rowerze + ćwiczenia siłowe. Nie trenuję zawodowo, po prostu od początku tego roku zawziąłem się i postanowiłem powalczyć o lepszą formę i szukam czegoś do oceny postępów a głównie chodzi mi o utrzymywanie konkretnych stref tętna. Korzystam z endomondo ale smartfon cholernie niewygodny.

  5. Phoenixa pisze:

    Czy będzie recenzja tego zegarka?

    1. Tomasz Wołoćko pisze:

      Raczej nie będziemy jej robić.

  6. Gość pisze:

    Hej, a jak ma się ten zegarek do Suunto 3 Fitness? Który lepiej wybrac?

  7. Ania pisze:

    Przymierzam się do zakupu tego zegarka. Do chwili obecnej uzytkowalam polar m430. Jestem z niego bardzo zadowolona. Zastanawia mnie dokładność odczytu tętna. Wiele nienajlepszych opinii na ten temat czytałam. Czy po aktualizacjach to uległo zmianie. Często robię interwaly, w polarze m430 nie było dużych odchylen od odczytów z klatki piersiowej. Jak jest w tym zegarku?

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak odpoczywać po wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton?

Jak odpoczywać po długim wysiłku na zawodach typu maraton, półmaraton etc.? Kiedy pierwszy raz wyjść na trening po takich biegach? Jakie zabiegi wspomogą regenerację? O przebiegu kolejnych dni będących następstwem wyczerpujących zawodów opowiemy poniżej. (więcej…)