Owsianka na śniadanie z cukinią i malinami
Owsianka na śniadanie? Tak, ale z cukinią i malinami!

polecane

Owsianka na śniadanie? Tak, ale z cukinią i malinami!

Wrocławskie Centrum Fit Dietetyk
6 lutego, 2019
Przepisy

Owsianka jest świetną opcją zarówno na zdrowe, jak i szybkie w przygotowaniu śniadanie. Wiele osób unika jej jak ognia, inni zaś gotują ją prawie codziennie w przeróżnych wariantach, od słonych do słodkich. Tym razem prezentujemy przepis na owsiankę z cukinią i malinami.

fit owsianka z cukinią i malinami

Składniki do owsianki:
✔️Cukinia 100-120 g
✔️Woda 250 ml
✔️Płatki owsiane 40 g
✔️Mąka ryżowa 10 g + 100 ml wody
✔️Odżywka białkowa 20 g (można zamiast niej podać owsiankę z jogurtem – jako inne źródło białka)
✔️Erytrytol (słodzik);
✔️100 g malin mrożonych

Kaloryczność owsianki z odżywką białkową to 320 kcal, w tym białko 25 g, węglowodany 40 g, tłuszcz 4 g.

Cukinię należy zetrzeć na drobnych oczkach, wrzucić do garnka, dolać wodę i zagotować. Gdy woda z cukinią będzie się gotować, dodać płatki owsiane z erytrytolem, gotować do miękkości płatków. Mąkę ryżową wymieszać z wodą, dolać do gotujących się płatków i mieszać do momentu zgęstnienia. Całość zdjąć z ognia, wymieszać z malinami, a na końcu dodać odżywkę białkową (maliny lekko ostudzą owsiankę, więc odżywka się nie „zwarzy”.

Erytrytol jest słodzikiem, którego indeks glikemiczny wynosi zero, a więc jest dobrym produktem dla osób stosujących diety niskokaloryczne lub bezcukrowe.

Natalia Krupiak dietetyk

Fot. kp koncept

Przepis na owsiankę z cukinią i malinami został przygotowany przez dietetyczkę Natalię Krupiak z Centrum Fit Dietetyk Wrocław, którego specjaliści opracowują zarówno indywidualne plany żywieniowe, jak i analizują dotychczasowe sposoby odżywiania. Zaś na oficjalnym profilu Facebook dietetycy Centrum podpowiadają, jak dbać o własne odżywianie i poprawnie zbilansowane posiłki.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co należy wiedzieć o nadgarstkowym pomiarze tętna?

Technologia optycznego pomiaru tętna na nadgarstku już na dobre wkradła się nie tylko do świata sportu, ale z powodzeniem stosowana jest również w szpitalach podczas wielu badań pacjentów i ich monitorowania. W sporcie wykorzystywana głównie w trakcie ćwiczeń, śledzenia dziennej aktywności fizycznej i snu. Jak działa technologia pomiaru tętna na nadgarstku? Co może zrobić użytkownik, aby taki pomiar był jak najbardziej dokładny?  (więcej…)