6. Gdańsk Maraton 2020
6. Gdańsk Maraton nie ogranicza się jedynie do biegu głównego!

polecane

6. Gdańsk Maraton nie ogranicza się jedynie do biegu głównego!

Jerzy Stawiński
1 grudnia, 2019
Aktualności

Przebiegnięcie dystansu maratońskiego to ogromne wyzwanie! Królewska odległość 42 kilometrów i 195 metrów niejednego już pokonała, a za brak stosownego przygotowania można na trasie słono zapłacić. I właśnie w tym miejscu pojawia się 6. Gdańsk Maraton – impreza dwudniowa, która nie ogranicza się jedynie do biegu głównego, ale każdemu stwarza możliwość postawienia sobie wyzwania na miarę własnych możliwości. Oto opcje, jakie uczestnicy mają do wyboru.

6. Gdańsk Maraton 2020 zapisy

Pierwszą z nich jest „Gdańsk na piątkę”, czyli najkrótszy dystans, na jaki mogą zdecydować się dorośli. Na przebiegnięcie 5000 metrów stać właściwie każdą, w miarę sprawną i zdrową osobę. W tym przypadku nie trzeba wytężonych przygotowań i treningów, do imprezy można podejść właściwie „z marszu”. Rzuć wyzwanie koleżance lub znajomemu, albo przebiegnijcie ten dystans razem, wzajemnie się motywując. „Gdańsk na piątkę” to idealny wybór dla tych, którzy chcą poczuć sportowe emocje oraz atmosferę wielkiej, biegowej imprezy, jaką jest Gdańsk Maraton.

6. Gdańsk Maraton to także wiele atrakcji dla najmłodszych! O tym, że pociechy od najmłodszych lat warto ukierunkowywać na sport, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Dzieci bardzo szybko zaczynają kojarzyć ruch z dobrym samopoczuciem i świetną zabawą, dzięki czemu chętniej będą spędzać aktywnie czas także jako dorośli. Podczas 6. Gdańsk Maratonu dystanse biegów dziecięcych są dopasowane do wieku i możliwości uczestników, więc każdy bez problemów dotrze do mety. Przy okazji przeżyje wiele pozytywnych emocji, a na mecie otrzyma pamiątkowe trofeum. Impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia włącznie.

A może Sztafeta maratońska? Jeśli cenisz sobie pracę zespołową, a będąc częścią drużyny potrafisz dać z siebie więcej, niż gdy startujesz sam, bieg sztafetowy będzie świetną opcją! Skrzyknij znajomych albo kolegów z pracy, zróbcie małą burzę mózgów, oszacujcie możliwości każdego z Was, a następnie podzielcie dystans maratoński na czteroosobowy zespół. Podczas 6. Gdańsk Maratonu do przebiegnięcia będą odcinki o długości mniej więcej 16,4 km/ 8,4 km/ 10,7 km/ 6,7 km. Zadania przydzielone? Wsparcie kolegów potrafi dodać skrzydeł oraz przezwyciężyć nawet najcięższy kryzys. W drużynie raźniej!

Gdańsk Maraton 2020

6. Gdańsk Maraton to królewski dystans, który wymaga solidnych przygotowań, więc jeśli zdecydujesz się na to wyzwanie, a nie biegasz regularnie, to treningi powinieneś rozpocząć już teraz. Ale to, co w życiu naprawdę cenne nigdy nie przychodzi łatwo. Ten, kto zdoła pokonać 42 kilometry i 195 metrów staje się Maratończykiem, a to brzmi dumnie. Maratończykiem zostaje się na zawsze, to świadectwo ogromnej determinacji, wykonanej pracy oraz przezwyciężonych słabości. To potwierdzenie niezłomnego charakteru. To ogromne emocje tuż po przekroczeniu mety. Podejmiesz to wyzwanie?

6. Gdańsk Maraton 2020:

18 kwietnia 2020: Gdańsk na piątkę, Biegi dla dzieci i młodzieży
19 kwietnia 2020: Bieg główny, Sztafety maratońskie

Wymagane wpisowe:

do 31.12.2019 r. – 89 PLN
od 01.01 do 31.01.2020 r. – 109 PLN
od 01.02 do 29.02.2020 r. – 129 PLN
od 01.03 do 31.03.2020 r. – 159 PLN

Zapisz się: https://www.gdanskmaraton.pl/ Zaglądajcie również na Fanpage imprezy na Facebooku.

Źródło: informacja prasowa; fot. Gdańsk Maraton / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dobrać buty do biegania? Przykład z ASICS GT-2000

Jak dobrać buty do biegania? Czy podczas wyboru kierować się typem nawierzchni? Co to znaczy, że konkretny model butów dedykowany jest dla biegaczy ze stopą neutralną, pronującą lub supinującą? Co jeszcze wziąć pod uwagę? - to tylko cztery przykłady pytań z długiej listy wątpliwości pojawiających się w trakcie poszukiwania idealnego obuwia biegowego. (więcej…)