Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę
45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę!

polecane

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę!

Tomasz Wołoćko
22 września, 2023
Aktualności

Już w najbliższą niedzielę, 24 września, w stolicy wystartuje Wielki Bieg! Dzień ten będzie świętem biegania, jakiego stolica jeszcze nie widziała. 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, Bridgestone Sztafeta Maratońska, Nice To Fit You Warszawska Dycha, Nationale-Nederlanden Mini Maraton oraz rywalizacja drużynowa na królewskim dystansie: TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone rozbudzą biegowe serca uczestników z Polski i Europy. Nie zabraknie także akcji i atrakcji dla kibiców i mieszkańców.

Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę
Zegar znajdujący się w pasażu Wisławy Szymborskiej pod Pałacem Kultury i Nauki odmierza już ostatnie godziny do oficjalnego startu imprezy. W niedzielny poranek z samego serca miasta, z ul. Emilii Plater, ruszy rzeka ponad 10 tysięcy zawodników trzech biegów. Do biegu na królewskim dystansie 42,195 km zapisanych jest już prawie 6,5 tysięcy osób, na 10 km – 4 tysiące tysiące, do a do rywalizacji w sztafecie maratońskiej zgłosiło się 160 drużyn. W ramach najdłuższego dystansu rozegrane zostaną też TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone – drużynowe rywalizacje teamów maratońskich złożonych z zawodników z całej Europy! Dzień wcześniej, w sobotę 23 września, w szranki na krótszych dystansach stanie ponad 1000 młodocianych sportowców.

Numery startowe na nadchodzące biegi odbierać będzie można w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
• 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
• 23 września 2023 (sobota) – 10:00 – 20:00
W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Przypominamy, że parking pod Pałacem będzie nieczynny od godziny 18:00 w piątek aż do końca weekendu – rekomendujemy, zarówno przy odbiorze numeru, jak i w dniu startu, korzystanie z komunikacji miejskiej. Najbliższe stacje metra to: Centrum (M1) oraz Świętokrzyska (M2).

Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę

Chętni cały czas mogą się zapisać na wydarzenie i pobiec na wybranym dystansie – maratońskim lub 10 kilometrów. Biegi odbędą się 24 września, w niedzielę. Otwarta jest także rejestracja na biegi dziecięce – te odbędą się w sobotę 23 września. I dorośli i dzieci wystartują w tym samym miejscu – z ulicy Emilii Plater. Wszyscy rywalizować będą przy wyłączonym ruchu samochodowym, gromkim dopingu kibiców i najlepszej oprawie! Dla uczestników przygotowano pamiątkowe medale oraz masę atrakcji w Miasteczku Biegowym.

Zapisy odbywają się na https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Wszystkich, którzy pragną skupić się na kibicowaniu i chłonięciu atmosfery Wielkiego Biegu zapraszamy do gorącego dopingowania biegaczy w wybranych miejscach trasy lub na starcie i mecie – w Marathon Zone pod Pałacem Kultury i Nauki.

Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę

Strefy kibicowania – pełna mapa dostępna jest na stronie https://nnmaratonwarszawski.com/strefy-kibicowania

Zachęcamy do zapoznania się godzinowym programem wydarzenia https://nnmaratonwarszawski.com/program-wydarzenia/ oraz informatorem drogowym, który szczegółowo opisuje planowane zmiany w ruchu drogowym: https://nnmaratonwarszawski.com/drogowy/

Czekają nas wielkie biegowe emocje! Weekendowe wydarzenia śledzić będzie można także on-line, na kanałach Maratonu Warszawskiego na Facebooku i Instagramie. Do zobaczenia na Wielkim Biegu!

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Olympus 3.5, czyli buty do biegania w terenie [TEST]

Altra Olympus 3.5 to najnowsza odsłona kultowych już butów do biegania w terenie amerykańskiego producenta Altra Running. Cieszę się, że ta nowość trafiła w moje ręce, a ściśle mówiąc na moje stopy, ponieważ z wcześniejszego modelu byłem bardzo zadowolony. Poprzednik dobrze współgrał ze mną podczas treningów. A jak poradziły sobie buty o oznaczeniu 3.5? Czy jestem z nich zadowolony? (więcej…)