Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę
45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę!

polecane

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę!

Tomasz Wołoćko
22 września, 2023
Aktualności

Już w najbliższą niedzielę, 24 września, w stolicy wystartuje Wielki Bieg! Dzień ten będzie świętem biegania, jakiego stolica jeszcze nie widziała. 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski, Bridgestone Sztafeta Maratońska, Nice To Fit You Warszawska Dycha, Nationale-Nederlanden Mini Maraton oraz rywalizacja drużynowa na królewskim dystansie: TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone rozbudzą biegowe serca uczestników z Polski i Europy. Nie zabraknie także akcji i atrakcji dla kibiców i mieszkańców.

Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę
Zegar znajdujący się w pasażu Wisławy Szymborskiej pod Pałacem Kultury i Nauki odmierza już ostatnie godziny do oficjalnego startu imprezy. W niedzielny poranek z samego serca miasta, z ul. Emilii Plater, ruszy rzeka ponad 10 tysięcy zawodników trzech biegów. Do biegu na królewskim dystansie 42,195 km zapisanych jest już prawie 6,5 tysięcy osób, na 10 km – 4 tysiące tysiące, do a do rywalizacji w sztafecie maratońskiej zgłosiło się 160 drużyn. W ramach najdłuższego dystansu rozegrane zostaną też TEAM UP! Europe i TEAM UP! Everyone – drużynowe rywalizacje teamów maratońskich złożonych z zawodników z całej Europy! Dzień wcześniej, w sobotę 23 września, w szranki na krótszych dystansach stanie ponad 1000 młodocianych sportowców.

Numery startowe na nadchodzące biegi odbierać będzie można w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Pałacu Kultury i Nauki (Plac Defilad 1, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
• 22 września 2023 (piątek) – 14:00 – 20:00
• 23 września 2023 (sobota) – 10:00 – 20:00
W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Przypominamy, że parking pod Pałacem będzie nieczynny od godziny 18:00 w piątek aż do końca weekendu – rekomendujemy, zarówno przy odbiorze numeru, jak i w dniu startu, korzystanie z komunikacji miejskiej. Najbliższe stacje metra to: Centrum (M1) oraz Świętokrzyska (M2).

Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę

Chętni cały czas mogą się zapisać na wydarzenie i pobiec na wybranym dystansie – maratońskim lub 10 kilometrów. Biegi odbędą się 24 września, w niedzielę. Otwarta jest także rejestracja na biegi dziecięce – te odbędą się w sobotę 23 września. I dorośli i dzieci wystartują w tym samym miejscu – z ulicy Emilii Plater. Wszyscy rywalizować będą przy wyłączonym ruchu samochodowym, gromkim dopingu kibiców i najlepszej oprawie! Dla uczestników przygotowano pamiątkowe medale oraz masę atrakcji w Miasteczku Biegowym.

Zapisy odbywają się na https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Wszystkich, którzy pragną skupić się na kibicowaniu i chłonięciu atmosfery Wielkiego Biegu zapraszamy do gorącego dopingowania biegaczy w wybranych miejscach trasy lub na starcie i mecie – w Marathon Zone pod Pałacem Kultury i Nauki.

Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę

Strefy kibicowania – pełna mapa dostępna jest na stronie https://nnmaratonwarszawski.com/strefy-kibicowania

Zachęcamy do zapoznania się godzinowym programem wydarzenia https://nnmaratonwarszawski.com/program-wydarzenia/ oraz informatorem drogowym, który szczegółowo opisuje planowane zmiany w ruchu drogowym: https://nnmaratonwarszawski.com/drogowy/

Czekają nas wielkie biegowe emocje! Weekendowe wydarzenia śledzić będzie można także on-line, na kanałach Maratonu Warszawskiego na Facebooku i Instagramie. Do zobaczenia na Wielkim Biegu!

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wygodny pomiar tętna podczas treningu? Test Polar Verity Sense [OPINIA]

Pomiar tętna podczas aktywności fizycznej jest istotny dla wielu sportowców, od miłośników pasji po profesjonalistów. Trudno jest jednak znaleźć jedno urządzenie, które daje komfort i perfekcyjne dane o tętnie. Zegarek zapięty na nadgarstku bywa mało wygodny, zaś pas na klatce piersiowej jest uciążliwy podczas długotrwałych treningów. Mały sensor, który będziemy mogli zapiąć wszędzie tam, gdzie chcemy, może zawojować arenę pomiaru tętna. Taki sprzęt powinien być dokładny, łatwy w obsłudze oraz niewyczuwalny podczas ruchu. Czy właśnie opisałem nowy produkt Polar Verity Sense, czy to tylko moje oczekiwania, które nie znalazły pokrycia w rzeczywistości? (więcej…)