jak oszacować tempo biegu na półmaraton
16. PKO Poznań Półmaraton startuje w niedzielę 14 kwietnia!

polecane

16. PKO Poznań Półmaraton startuje w niedzielę 14 kwietnia!

Jerzy Stawiński
11 kwietnia, 2024
Biegi

Już 14 kwietnia wystartują zmagania na dystansie 21,0975 km podczas 16. PKO Poznań Półmaratonu! Mieszkańcy już widzą tablice informacyjne i wskazówki, jak poruszać się po mieście w najbliższy weekend.  To oznacza, że przygotowania do 16. PKO Poznań Półmaratonu są na ostatniej prostej. Na starcie imprezy biegowej będzie ok. 10500 zawodników i zawodniczek spragnionych dobrych biegowych wyników. Nie zabraknie zawodniczek i zawodników, których życiówki pozwalają na zmierzenie się z wyśrubowanymi rekordami imprezy w stolicy Wielkopolski. 

jak oszacować tempo biegu na półmaraton

Do startu w 16. PKO Poznań Półmaratonie zapisało się 10,5 tys. biegaczy i biegaczek. Pojawią się spore utrudnienia w ruchu w dniu 14 kwietnia, ponieważ tak duże wydarzenie zablokuje wiele ulic. Będzie to jednak wielkie biegowe święto dla tysięcy osób marzących o przebiegnięciu półmaratonu i otrzymaniu pięknego medalu – pamiątki za dotarcie do mety. Trasa biegu zostanie zamknięta (w niedzielę) dla ruchu kołowego w godzinach od 8:30 do 13:30.

Jaka jest trasa PKO Poznań Półmaraton 2024? Po mieście wytyczono jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start biegu zaplanowano na godz. 10:00. Zawodnicy mają 180 min (według regulaminu) na pokonanie trasy i dotarcie do mety zlokalizowanej na Placu Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się w niedzielę (14 kwietnia) przed godz. 10:00, czyli przed startem zawodników. Fala 10000 biegaczy pojawi się na ulicach Poznania. Utrudnienia w ruchu na trasie biegu potrwają do ok. godz. 13:30.

Sprawdź utrudnienia na interaktywnej mapie!

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowała innowacyjną mapę, będącą nakładką w serwisie Google Maps. Dzięki natychmiastowym aktualizacjom będzie można się z niej dowiedzieć, jaki odcinek został już pokonany przez wszystkich uczestników biegu i w jakich miejscach wraca ruch na codziennych zasadach. Nakładka ułatwi poruszanie się kierowcom i mieszkańcom w rejonie naszego biegu oraz pozwoli uniknąć niedogodności w poruszaniu się po Poznaniu w trakcie 16. PKO Poznań Półmaratonu.

Zapisz naszą stronę w pamięci smartfona lub laptopa, żeby podczas najbliższego weekendu sprawnie i bez problemów poruszać się ulicami Poznania!

Warto zapoznać się z możliwymi utrudnieniami w ruchu, które mogą pojawić się w najbliższą niedzielę 14 kwietnia. Osoby, które będą miały pytania związane z przemieszczaniem się po Poznaniu w trakcie Półmaratonu, mogą skorzystać ze specjalnej infolinii. Numer 502 622 438 będzie działał w niedzielę (14 kwietnia) w godzinach: 7.00 – 13.00.

Infolinia czynna będzie:

11.04.2024 (czwartek) w godz. 16:00 – 22:00
12.04.2024 (piątek) w godz. 16:00 – 23:00
13.04.2024 (sobota) w godz. 10:00 – 23:00
14.04.2024 (niedziela) w godz. 7.00 – 13.00

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wahania masy ciała a cellulit, nadmiar skóry i rozstępy. Jak z nimi walczyć?

W czasie całego życia nasza waga mniej lub bardziej się zmienia. Czasem chudniemy, by za chwilę znów przytyć. Takie zachowanie organizmu może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. problemami zdrowotnymi czy stresem. Inaczej ma się sprawa, jeśli wahania wagi są efektem świadomej decyzji i pracy – na przykład poprzez regularne treningi biegowo-siłowe. Ważne, by w tych dążeniach nie stracić kontroli nad prawidłową masą ciała, a krępujące problemy skórne trzymać z daleka. Jak tego wszystkiego dokonać? (więcej…)