15. Półmaraton Warszawski – nocne święto biegania już za 100 dni!

polecane

15. Półmaraton Warszawski – nocne święto biegania już za 100 dni!

Tomasz Wołoćko
14 lutego, 2020
Biegi

15. Półmaraton Warszawski będzie godny swojego jubileuszu. Biegacze po raz piętnasty pokonają 21 097 metrów ulicami Warszawy, jednak zarówno termin, jaki pora rozegrania zawodów będzie niepowtarzalna. To pierwsza – i bardzo możliwe, że ostatnia – okazja do tego, żeby wziąć udział w nocnym biegu półmaratońskim w lewobrzeżnej Warszawie. Start nastąpi 23 maja o godzinie 20:35 – równo z zachodem słońca.

Warszawa odsłoni przed biegaczami swoje nocne oblicze. Uczestnicy 15. Półmaraton Warszawski będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, a całość zostanie wzmocniona pokazami na punktach świetlnych rozstawionych wzdłuż trasy. Organizatorzy pragną iść z duchem czasu chcąc tworzyć nowoczesne wydarzenie na miarę XXI wieku. 15. Półmaratonowi Warszawskiemu towarzyszyć będzie szereg innowacyjnych rozwiązań, które znacząco podniosą atrakcyjność imprezy. Wszystko to sprawi, że będzie to niezapomniane wydarzenie na lata. Zapisz się ⤵️⤵️⤵️⤵️

Trasa 15. Półmaraton Warszawski względem zeszłorocznej edycji zostaje niezmieniona, jednak ze względu na porę dnia dostarczy ona biegaczom moc zupełnie innych niesamowitych wrażeń. Możliwość podziwiania nocnej panoramy stolicy: podświetlonych drapaczy chmur, efektownie iluminowanych mostów, majestatycznego Zamku Królewskiego i wielu innych imponujących widoków będzie kolejnym ważnym argumentem dla którego warto uwzględnić ten termin w swoich biegowych kalendarzach.

15. Półmaraton Warszawski 2020

#BiegamDobrze od lat towarzyszy imprezom organizowanym przez Fundację „Maraton Warszawski”. To największy program społeczny, angażujący na taką skalę biegaczy w Polsce. To akcja dobroczynna, w ramach której biegacze mogą zapisać się do udziału w imprezie poprzez ścieżkę charytatywną i aktywnie zbierać pieniądze na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Z każdym rokiem co raz więcej biegaczy decyduje się nadać swojemu biegowi wyższy, pozasportowy sens wybierając bliską swojemu sercu jedną z dziesięciu organizacji charytatywnych, na którą aktywnie zbierają środki. Podczas rekordowego 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego zebrano aż 900 000 złotych, które przyczyniły się do realizacji wielu społecznych projektów. Więcej o akcji można przeczytać tutaj.

100 dni do wydarzenia to dobry czas na podjęcie decyzji i rozpoczęcie przygotowań. Właśnie z myślą o tych biegaczach z początkiem roku ruszyła akcja #NieZatrzymamSie, w ramach której na stronie akcji wydarzenia zostały opublikowane plany przygotowawcze zarówno dla debiutantów, jak i nieco bardziej doświadczonych biegaczy. Decydując się jeszcze dziś plany treningowe uda się zrealizować niemal w całości. Dla części biegaczy półmaraton to jedynie przystanek do maratońskiego celu, który będzie stanowić ukoronowanie biegowego sezonu, dlatego też akcja treningowa #NieZatrzymamSie będzie kontynuowana także po półmaratonie z myślą o królewskim dystansie. Pod tym hasztagiem w internecie znajdziecie treści, które umożliwią amatorom profesjonalne przygotowanie do czekających ich wyzwań sportowych.

Już ponad 8000 biegaczy zapisało się na 15. Półmaraton Warszawski, a z każdym dniem zainteresowanie tą wyjątkową edycją jest co raz większe. W chwili obecnej najtańszy pakiet startowy można nabyć za 100 złotych. Dodatkowo każdy z uczestników ma możliwość dokupienia pamiątkowej koszulki: bawełnianej lub technicznej marki New Balance. Wzór koszulki nie został jeszcze zaprezentowany. Zapisy do udziału w biegu cały czas trwają na stronie Półmaratonu Warszawskiego.

15. Półmaraton Warszawski odbędzie się już 23 maja 2020 roku!

Źródło: informacja prasowa; fot. Półmaraton Warszawski / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-KAYANO 30 – ikona powraca!

Końcówka czerwca mnie zaskoczyła. Kilka ostatnich dni tego miesiąca spędziłem w Berlinie na europejskiej premierze butów ASICS GEL-KAYANO 30. Wydarzenie pod nazwą Running Never Felt Better zgromadziło ponad 150 gości z całej Europy, głównie biegaczy i ekspertów. Dzięki wykładom, podczas których mówiono o technologii i procesie powstania buta, spotkaniom z ekspertami i możliwości biegania w najnowszej odsłonie KAYANO w gronie profesjonalnych sportowców nigdy wcześniej nie pochłonąłem tylu informacji tylko o jednym bucie. Mogę zaryzykować stwierdzenie – pół żartem, pół serio – że jestem jedną z najlepiej poinformowanych o modelu KAYANO osób w Polsce. Poniżej mój obszerny test ASICS GEL-KAYANO 30. (więcej…)