jak oszacować tempo biegu na półmaraton
Znana jest trasa 16. Poznań Półmaraton! [JAK OMINĄĆ KORKI?]

polecane

Znana jest trasa 16. Poznań Półmaraton! [JAK OMINĄĆ KORKI?]

Jerzy Stawiński
12 kwietnia, 2024
Aktualności

W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się 16. PKO Poznań Półmaraton, który przyciąga coraz większą liczbę pasjonatów biegania. Organizatorzy postawili na sprawdzone rozwiązania, więc uczestnicy mogą oczekiwać znakomitej trasy. Startując na Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, biegacze przebiegną przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto, by zakończyć bieg na placu Marka (teren MTP). Jaka jest trasa półmaratonu? Gdzie pojawią się największe utrudnienia w ruchu?

Już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się 16. PKO Poznań Półmaraton, który przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Organizatorzy postawili na sprawdzone rozwiązania, więc biegacze mogą spodziewać się znakomitej trasy. Startując na Grunwaldzkiej przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, uczestnicy przebiegną przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto, by finiszować na placu Marka. Bieg rozpocznie się o godzinie 10:00, a utrudnienia w ruchu będą obowiązywały od godziny 6:30 do 13:30.

Trasa prowadzić będzie znanymi ulicami stolicy Wielkopolski, tworząc jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start zaplanowano na godzinę 10:00, a zawodnicy mają 180 minut na pokonanie trasy i dotarcie do mety na Placu Marka. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się przed godziną 10:00, kiedy wystartuje fala 10 000 biegaczy, a na trasie będą trwały do około 13:30.

Poznań będzie gospodarzem biegowego weekendu, gdy ponad 10 000 zawodników zmierzy się w 16. PKO Poznań Półmaratonie. Trasa prowadzić będzie przez znane ulice stolicy Wielkopolski, tworząc jedną pętlę o długości ponad 21 km. Start zaplanowano na godzinę 10:00, a uczestnicy mają 180 minut na pokonanie trasy i dotarcie do mety na Placu Marka. Największe utrudnienia w ruchu pojawią się przed 10:00, kiedy wystartuje fala 10 000 biegaczy, a na trasie będą trwały do około 13:30.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Trening siłowy czy trening cardio? [CO JEST ZDROWSZE]

Trening siłowy czy trening cardio? Są to jednostki, które wzbudzają ogromne emocje wśród osób aktywnych fizycznie. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że od lat toczy się spór o to, który trening powinniśmy wykonać dla poprawy zdrowia i sylwetki? (więcej…)