Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2. Idealny towarzysz?

polecane

Samsung Galaxy Watch Active 2. Idealny towarzysz?

Edward Królikowski
12 sierpnia, 2019
Aktualności

Galaxy Watch Active 2 to najnowszy smartwatch firmy Samsung. To eleganckie urządzenie pomoże skutecznie zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników, dzięki intuicyjnym funkcjom i możliwościom personalizacji.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Galaxy Watch Active 2 oferuje zarówno nowe wzornictwo, jak i szerokie możliwości personalizacji. Urządzenie jest dostępne w dwóch rozmiarach — 44 mm lub 40 mm — oraz w dwóch stylach wykonania: z lekkiego aluminium z paskiem z fluoroelastomeru (FKM) lub z najwyższej jakości, solidnej stali nierdzewnej z paskiem skórzanym. Smartwatch można ponadto spersonalizować za sprawą szerokiego wyboru opcjonalnych, stylowych pasków i tarcz.

Smartwatch Galaxy Watch Active 2 został wyposażony w nowy cyfrowy pierścień obrotowy, umożliwiający przełączanie się między kolejnymi ekranami i aplikacjami. Zaś ulepszony interfejs One UI oferuje prostą, przejrzystą i naturalną nawigację.

Użytkownicy, którzy chcą mieć zegarek dorównujący im elegancją, mogą dostosować tarczę Galaxy Watch Active 2 do swojego ubioru za pomocą algorytmu ekstrakcji kolorów My Style. Funkcja ta jest dostępna w aplikacji Galaxy Wearable — wystarczy zrobić zdjęcie swojego stroju i wybrać jeden z pięciu schematów kolorystycznych. Kolorystykę można dopasowywać codziennie albo zapisać ulubiony styl na później.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Zegarek Galaxy służy również jako cyfrowy trener, pomagający zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Urządzenie prezentuje użytkownikom praktyczne i pomocne informacje, które można wykorzystać przy podejmowaniu decyzji w zakresie diety, ćwiczeń, kondycji psychicznej, snu i w wielu innych obszarach.

Smartwatch umożliwia ręczne śledzenie ponad 39 rodzajów aktywności, z których siedem — bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, pływanie, wiosłowanie, ćwiczenia na orbitreku i ćwiczenia dynamiczne — aktywowanych jest automatycznie. Dzięki zaktualizowanej funkcji Running Coach można monitorować tempo biegu w czasie rzeczywistym i korzystać z siedmiu programów pomocnych przy osiąganiu wyznaczonych celów. Na spodniej części Samsung Galaxy Watch Active 2 umieszczono czujniki, które dokonują odczytów pomiaru tętna.

Galaxy Watch Active 2 pomaga także śledzić poziom stresu w czasie rzeczywistym i zapewnia dostęp do programów medytacji. Natomiast ulepszone algorytmy analizy snu pomagają zoptymalizować odpoczynek. Zegarek z łącznością LTE umożliwia swobodne odbieranie i wykonywanie połączeń z poziomu nadgarstka, za jednym dotknięciem zapewnia też dostęp do przeglądarek mediów społecznościowych i oferuje większą interakcję z treściami. Na smartwatchu można polubić post, a nawet obejrzeć krótki klip wideo. Co więcej, można też podróżować po całym świecie z większą pewnością siebie, ponieważ Galaxy Watch oferuje wygodne tłumaczenie głosu i tekstu w czasie rzeczywistym, obsługując kilkanaście języków. W chwili wprowadzenia na rynek obsługiwane języki to: arabski, chiński, duński, angielski, fiński, francuski, niemiecki, hindi, indonezyjski, włoski, japoński, koreański, portugalski, rosyjski, hiszpański, wietnamski.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Urządzenie zapewnia też jeszcze prostszy dostęp do muzyki, podcastów i multimediów. Przykładowo, w wyniku współpracy ze Spotify, jednorazowe zalogowanie do konta Samsung na smartfonie lub Galaxy Watch Active2, pozwala przeglądać i słuchać muzykę i podcasty w serwisie Spotify.

Jako część rodziny, nowy smartwatch doskonale współpracuje z innymi urządzeniami Galaxy. Na przykład po sparowaniu Galaxy Watch Active 2 z smartfonem Galaxy kontroler aparatu Watch Camera Controller na smartwatchu umożliwia robienie zdjęć, rozpoczęcie nagrywania wideo, podgląd materiału filmowego, przełączanie pomiędzy przednimi i tylnymi obiektywami, ustawienie samowyzwalacza, a nawet sprawdzenie ostatecznej wersji zdjęcia lub wideo — wszystko to na zegarku. Można również użyć bezprzewodowego PowerShare na swoim smartfonie Galaxy, aby naładować zegarek w łatwy i intuicyjny sposób.

Ponadto wszystkie usługi firmy Samsung dostępne w ekosystemie Galaxy, takie jak Samsung Health, czy SmartThings, są znakomicie zintegrowane ze smartwatchem oraz innymi urządzeniami, a wszystkie dane zgromadzone na Galaxy Watch Active 2 są chronione przez technologię Samsung Knox.

Źródło: informacja prasowa; fot. Samsung

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Agnieszka pisze:

    Witam. Cudownie wszystkie reklamy przedstawiają zegarek. Mam Galaxy watch active ED58. Od początku zakupu udało mi się połączyć zegarek z telefonem. Od ponad tygodnia , od momentu poprawy godziny (nie wiem jakim cudem zegarek pokazywał złą godzinę) nie mogę już połączyć obu rzeczy. Jeśli już uda mi się włączyć zegarek-za każdym razem mam moment restartu. Zegarek sam się włącza liczy kroki. Żyje własnym życiem. Za te pieniądze powinien być to fenomen. A nie jest

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w zimie bez kontuzji

Bieganie w zimie, po śniegu, to świetne urozmaicenie treningu i coś zupełnie innego od „uklepywania” tras biegowych w pozostałych porach roku. Pamiętajmy jednak, że prowadząc przez cały rok siedzący tryb życia, powinniśmy nasze ciało odpowiednio przygotować do uprawiania tego sportu.  (więcej…)