Poznań Półmaraton 2018 – biegowe święto właśnie trwa! [wyniki na żywo, loteria]

polecane

Poznań Półmaraton 2018 – biegowe święto właśnie trwa! [wyniki na żywo, loteria]

Kamil Nowak
15 kwietnia, 2018
Aktualności

W niedzielę, 15 kwietnia br., po raz kolejny odbędzie się PKO Poznań Półmaraton. To już 11. edycja tego biegu, który z roku na rok rozkręca się znacząco, a tegoroczny półmaraton zainteresował aż 12100 zawodników, co sprawia, że ta impreza biegowa stolicy wielkopolski jest w czołówce polskich biegów masowych. 

Foto: Przemysław Szyszka

Poznań Półmaraton 2018 wystartuje o godzinie 10:00 (limit biegu to 3 godziny), a dziesięć minut wcześniej rozpocznie się oficjalna rozgrzewka przed biegiem. Na godzinę 13:00 przewidziano zakończenie zawodów, a piętnaście minut później zacznie się oficjalna ceremonia zamknięcia 11. PKO Poznań Półmaratonu.

W trakcie dzisiejszego dnia udostępniona została strona, na której będzie możliwość śledzenia na żywo poczynań wszystkich zawodników. Link do wyników na żywo Poznań Półmaraton znajduje się tutaj, kliknij. Wyniki udostępniane są przez serwis STS Timing i w przystępnej formie obrazują dane dotyczące TOP 10 zawodników półmaratonu, informacje z 5, 10, 15, 20 kilometra trasy, a także wszelkie pozostałe statystyki.

Start i meta półmaratonu usytuowane zostały w rejonie Międzynarodowych Targów Poznańskich (trasa obejmuje jedną pętlę, o długości 21,097 km). W związku z organizacją imprezy, a także zamknięciem ul. Podgórnej na potrzeby realizacji filmu (godz. ok. 7.00-15.00), w dniu 15 kwietnia br. ZTM (Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu) wprowadzi zmiany w komunikacji zbiorowej. W trakcie trwania Poznań Półmaraton 2018 zmienione zostaną trasy części linii tramwajowych i autobusowych – wyznaczono je w taki sposób, aby w miarę możliwości nie przecinać trasy biegu. Z tymczasowymi trasami komunikacji zapoznać się można w tym miejscu, kliknij.

W dniu dzisiejszym, 15.04.2018 r., poznamy również wyniki loterii półmaratonu, w której do wygrania są wartościowe nagrody. Na wygraną szansę ma każdy z uczestników, bo w tym przypadku to nie wynik się liczy, a fakt udziału w zawodach. Losowanie odbędzie się około godz. 13:30 na scenie w hali 3A.

Niedzielny program 11. PKO Poznań Półmaraton 2018

15 kwietnia 2018 (Niedziela)
08:15 – 14.00 Targi Poznań Sport Expo (MTP)
09:30 Ceremonia otwarcia
09:50 Rozgrzewka
10:00 START Poznań Półmaraton 2018
ok. 11:05 – 12:00 Finisz pierwszych zawodników i dekoracje w kategoriach generalnych
13:00 Zakończenie biegu
13:15 Ceremonia zamknięcia

11. PKO Poznań Półmaraton: Joanna Jóźwik gościem specjalnym!

Na miejscu jest Joanna Jóźwik! Znakomita polska biegaczka, medalistka mistrzostw Europy na 800 metrów, Joanna Jóźwik jest gościem specjalnym podczas 11. PKO Poznań Półmaratonu.

Za wszystkich zawodników trzymamy kciuki! Dajcie znać po biegu jak Wam poszło (uśmiech). Powodzenia!

Źródło: oprac. własne; informacje prasowe; fot. otwieracz Adam Ciereszko

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Rolowanie mięśni – co daje i jak się rolować?

Rolowanie mięśni uśmierza ból i przywraca odpowiedni poziom napięcia mięśniowego po intensywnym treningu. Rzetelnie przeprowadzone rolowanie sprawi także, że do mięśni napłynie więcej substancji odżywczych, co przełoży się na lepsze nawodnienie tkanek, przyspieszenie procesu regeneracji oraz przyjemne dla ciała odprężenie. Jaka jest pełna lista korzyści automasażu specjalnym wałkiem? Jak wykonywać tę czynność? Czy to boli? (więcej…)