Uwaga kierowcy! Dziś półmaraton. Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu [TRASA BIEGU]

polecane

Uwaga kierowcy! Dziś półmaraton. Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu [TRASA BIEGU]

Kamil Nowak
16 czerwca, 2018
Aktualności

W dniu dzisiejszym (16 czerwca) należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu po Wrocławiu. Z powodu 12000 zawodników biorących udział w 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, w wielu częściach miasta wystąpią utrudniania w ruchu. Biegowe święto we Wrocławiu to nie tylko sportowe emocje, ostra rywalizacja na trasie, ale także spore wyzwanie logistyczne dla mieszkańców i kierowców. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu w dniu 16.06.2018 r. 

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje o godzinie 22:00 spod głównej bramy kompleksu Stadionu Olimpijskiego znajdującego się przy aleii Ignacego Jana Paderewskiego. Biegacze będą mieli do pokonania jedną pętlę o długości 21 097,5 metra, atestowaną przez AIMS i PZLA, wytyczoną przy najbardziej rozpoznawalnych częściach Wrocławia.

Po wybiegnięciu z kompleksu Stadionu Olimpijskiego zawodnicy będą się kierować w stronę placu i mostu Grunwaldzkiego, następnie na południe – przez ulice: Małachowskiego, Ślężną, aleję Wiśniową, znów na północ ulicą Powstańców Śląskich, później Piłsudskiego, Podwalem, Ruską, Grodzką przez most Piaskowy i Młyński, ulicą Sienkiewicza, Wyszyńskiego, mostem Pokoju, Purkyniego, Frycza-Modrzewskiego, Kraińskiego, Św. Katarzyny, Oławską, znów mostem Grunwaldzkim, Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Norwida i z powrotem przez most Szczytnicki i aleję Różyckiego. Meta nocnego półmaratonu została wyznaczona wewnątrz wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego – uczestnicy będą finiszować przed trybuną Zachodnią, na którą wstęp będzie wolny dla wszystkich kibiców, bliskich i rodzin biegaczy.

Miasteczko biegacza 2018 zlokalizowane przy kompleksie Stadionu Olimpijskiego

Największe utrudnienia w ruchu we Wrocławiu będą zatem zlokalizowane w północno-wschodniej części miasta, gdzie znajduje się wspomniany kompleks Stadionu Olimpijskiego. W tym rejonie biegacze będą się przygotowywać do udziału w biegu, a także zakończą zmagania. To wszystko sprawi, że już za 2-3 godziny przed startem biegu, w rejonach Sępolna, będą gromadzić się pasjonaci sportu, a to oznacza wzmożony ruch i duże utrudnienia w poruszaniu się po drogach.

Za najbardziej newralgiczne punkty na trasie biegu można uznać Most Grunwaldzki, Most Szczytnicki, pl. Powstańców Warszawy, rondo na Powstańców Śląskich, most Piaskowy i most Młyński, a także most Pokoju. Po ulicach Wrocławia wytyczono jedną pętlę, więc stopniowo poszczególne odcinki trasy będą odblokowywane, ale praktycznie przez cały czas trwania biegu zajęty będzie Most Grunwaldzki.

Mieszkańcy miasta powinni uzbroić się w cierpliwość.

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy jedynie do godziny 21:00

Informacja dla biegaczy biorących udział w 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton: pakiety startowe można odebrać tylko do godziny 21:00. Plan miasteczka biegowe znajduje się tutaj oraz poniżej:

(kliknij grafikę, aby powiększyć)

Wszelkie najświeższe komunikaty i informacje dotyczące utrudnień w ruchu po Wrocławiu publikujemy w tym miejscu.

Źródło: na podstawie; fot. archiwum własne

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie – najczęstsze błędy. Czy znasz je wszystkie?

Bieganie wymaga od osoby trenującej wiedzy, która dotyczy zarówno budowania formy, ale też świadomości własnego ciała. Zapoznając się z listą najczęściej popełnianych błędów, zyskacie pewną przewagę pozwalającą tak realizować trening, aby wykorzystać efektywnie każdą jego minutę! Ponadto wiele z wymienionych błędów można szybko i łatwo wyeliminować. Jakich zachowań należy unikać? Czego się wystrzegać? O co zadbać? (więcej…)