Uwaga kierowcy! Dziś półmaraton. Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu [TRASA BIEGU]

polecane

Uwaga kierowcy! Dziś półmaraton. Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu [TRASA BIEGU]

Kamil Nowak
Czerwiec 16, 2018
Aktualności

W dniu dzisiejszym (16 czerwca) należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu po Wrocławiu. Z powodu 12000 zawodników biorących udział w 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, w wielu częściach miasta wystąpią utrudniania w ruchu. Biegowe święto we Wrocławiu to nie tylko sportowe emocje, ostra rywalizacja na trasie, ale także spore wyzwanie logistyczne dla mieszkańców i kierowców. Gdzie sytuacja będzie najtrudniejsza?

Utrudnienia w ruchu we Wrocławiu w dniu 16.06.2018 r. 

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wystartuje o godzinie 22:00 spod głównej bramy kompleksu Stadionu Olimpijskiego znajdującego się przy aleii Ignacego Jana Paderewskiego. Biegacze będą mieli do pokonania jedną pętlę o długości 21 097,5 metra, atestowaną przez AIMS i PZLA, wytyczoną przy najbardziej rozpoznawalnych częściach Wrocławia.

Po wybiegnięciu z kompleksu Stadionu Olimpijskiego zawodnicy będą się kierować w stronę placu i mostu Grunwaldzkiego, następnie na południe – przez ulice: Małachowskiego, Ślężną, aleję Wiśniową, znów na północ ulicą Powstańców Śląskich, później Piłsudskiego, Podwalem, Ruską, Grodzką przez most Piaskowy i Młyński, ulicą Sienkiewicza, Wyszyńskiego, mostem Pokoju, Purkyniego, Frycza-Modrzewskiego, Kraińskiego, Św. Katarzyny, Oławską, znów mostem Grunwaldzkim, Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Norwida i z powrotem przez most Szczytnicki i aleję Różyckiego. Meta nocnego półmaratonu została wyznaczona wewnątrz wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego – uczestnicy będą finiszować przed trybuną Zachodnią, na którą wstęp będzie wolny dla wszystkich kibiców, bliskich i rodzin biegaczy.

Miasteczko biegacza 2018 zlokalizowane przy kompleksie Stadionu Olimpijskiego

Największe utrudnienia w ruchu we Wrocławiu będą zatem zlokalizowane w północno-wschodniej części miasta, gdzie znajduje się wspomniany kompleks Stadionu Olimpijskiego. W tym rejonie biegacze będą się przygotowywać do udziału w biegu, a także zakończą zmagania. To wszystko sprawi, że już za 2-3 godziny przed startem biegu, w rejonach Sępolna, będą gromadzić się pasjonaci sportu, a to oznacza wzmożony ruch i duże utrudnienia w poruszaniu się po drogach.

Za najbardziej newralgiczne punkty na trasie biegu można uznać Most Grunwaldzki, Most Szczytnicki, pl. Powstańców Warszawy, rondo na Powstańców Śląskich, most Piaskowy i most Młyński, a także most Pokoju. Po ulicach Wrocławia wytyczono jedną pętlę, więc stopniowo poszczególne odcinki trasy będą odblokowywane, ale praktycznie przez cały czas trwania biegu zajęty będzie Most Grunwaldzki.

Mieszkańcy miasta powinni uzbroić się w cierpliwość.

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy jedynie do godziny 21:00

Informacja dla biegaczy biorących udział w 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton: pakiety startowe można odebrać tylko do godziny 21:00. Plan miasteczka biegowe znajduje się tutaj oraz poniżej:

(kliknij grafikę, aby powiększyć)

Wszelkie najświeższe komunikaty i informacje dotyczące utrudnień w ruchu po Wrocławiu publikujemy w tym miejscu.

Źródło: na podstawie; fot. archiwum własne

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage V2 – czy polubiłem ten sprzęt? [RECENZJA]

Zegarek GPS Polar Vantage V2 stworzono dla sportowców, którzy chcą trenować bardziej świadomie i w pełni wykorzystywać własny potencjał. Urządzenie pozwala zdobyć praktyczne informacje dotyczące zarówno zaangażowania organizmu podczas treningu, ale też momentów, kiedy solidnie odpocząć i poświęcić więcej czasu na regenerację. Posiadacz zegarka otrzyma dostęp do wiedzy marki Polar zdobytej dzięki analizie milionów aktywności. Czy zegarek posiada słabe strony? Co z dokładnością GPS i pomiarem tętna? Będzie też okazja do zakupu urządzenia ze sporym rabatem!  (więcej…)