6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już za 3 dni. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

polecane

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już za 3 dni. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

Kamil Nowak
Czerwiec 13, 2018
Aktualności

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już za 3 dni. Aby wystartować w biegu należy poddać się weryfikacji oraz odebrać numer i pakiet startowy. Kiedy należy to zrobić? Co trzeba mieć przy sobie? Jak wygląda organizacja miasteczka biegacza w dzień imprezy?

W tegorocznym nocnym półmaratonie we Wrocławiu weźmie udział 12000 biegaczy. Tak duża liczba zawodników sprawia, że nawet wydawanie pakietów startowych i ogarnięcie weryfikacji w Biurze Zawodów, to wielkie logistyczne wyzwanie. Proces wymaga nie tylko odpowiedniej ilości wolontariuszy, specjalnie wyznaczonych stref odbiorów pakietów, ale też zaplecza będącego w stanie obsłużyć tak dużą liczbę osób. A ponieważ jest to już szósta edycja półmaratonu, oczekiwania zawodników względem wszystkich tych czynności są wysokie. Presja ta działa także na organizatora, bo wydanie w ciągu dwóch dni działania Biura Zawodów 12000 pakietów to ogromne przedsięwzięcie.

Organizator zaprasza wszystkich zawodników do weryfikacji oraz odbioru numeru i pakietu startowego w dniach:

– 15.06.2018 r. w godz. 14.00 – 22.00,
– 16.06.2018 r. w godz. 9.00 – 21.00.

W celu pozytywnej weryfikacji należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Nie ma możliwości wcześniejszego odbioru materiałów niż podany powyżej.

Jakie utrudnienia w ruchu we Wrocławiu czekać będą mieszkańców i kierowców w dzień imprezy (16 czerwca)? W sobotę trasa biegu zostanie zamknięta około godziny 21:00, czyli już na godzinę przed startem biegaczy. W tym czasie organizator ostatecznie przygotuje punkty odżywiania i odświeżania, z których będą mogli skorzystać wszyscy zawodnicy. Wcześniej będą prowadzone także prace przygotowawcze w zakresie zabezpieczenia trasy biegu – może mieć to wpływ na tworzenie się korków. Organizator prosi wszystkie osoby, aby odebrały pakiety najszybciej, jak to się tylko da – najlepiej w piątek tj. 15 czerwca. W dzień startu, tuż przed zawodami, może się okazać, że trzeba będzie wystać długie godziny w kolejce po odbiór pakietu.

Jak wyglądać będzie miasteczko biegacza podczas 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton?

(kliknij grafikę, aby powiększyć)

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają w swoich pakietach startowych koszulkę przygotowaną specjalnie na tę imprezę z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Koszulki startowe wykonane są z technicznego materiału, który odprowadza wilgoć na zewnątrz, a zastosowane w niej płaskie szwy mają chronić biegaczy przed obtarciami. Zaś na mecie zlokalizowanej na płycie głównej Stadionu Olimpijskiego będą czekać piękne wrocławskie krasnale.

Pozostałe informacje o 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton publikujemy w specjalnej sekcji.

Źródłopol.wroclawmaraton.pl; fot. archiwum własne + organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

„Nowoczesny Trening Funkcjonalny”, książka dla osób chcących unikać kontuzji (ale nie tylko)

Wielu sportowców będących na początku przygody z aktywnością fizyczną ma liczne wątpliwości dotyczące tego, jak ćwiczyć, jak wykonywać rozgrzewkę czy, jak się regenerować. Książka "Nowoczesny Trening Funkcjonalny" Michaela Boyla porusza wszystkie istotne dla prawidłowego treningu kwestie. Dlaczego każdy biegacz powinien ją posiadać i przynajmniej raz przeczytać? (więcej…)