6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już za 3 dni. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

polecane

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już za 3 dni. [KIEDY ODEBRAĆ PAKIET?]

Kamil Nowak
Czerwiec 13, 2018
Aktualności

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton już za 3 dni. Aby wystartować w biegu należy poddać się weryfikacji oraz odebrać numer i pakiet startowy. Kiedy należy to zrobić? Co trzeba mieć przy sobie? Jak wygląda organizacja miasteczka biegacza w dzień imprezy?

W tegorocznym nocnym półmaratonie we Wrocławiu weźmie udział 12000 biegaczy. Tak duża liczba zawodników sprawia, że nawet wydawanie pakietów startowych i ogarnięcie weryfikacji w Biurze Zawodów, to wielkie logistyczne wyzwanie. Proces wymaga nie tylko odpowiedniej ilości wolontariuszy, specjalnie wyznaczonych stref odbiorów pakietów, ale też zaplecza będącego w stanie obsłużyć tak dużą liczbę osób. A ponieważ jest to już szósta edycja półmaratonu, oczekiwania zawodników względem wszystkich tych czynności są wysokie. Presja ta działa także na organizatora, bo wydanie w ciągu dwóch dni działania Biura Zawodów 12000 pakietów to ogromne przedsięwzięcie.

Organizator zaprasza wszystkich zawodników do weryfikacji oraz odbioru numeru i pakietu startowego w dniach:

– 15.06.2018 r. w godz. 14.00 – 22.00,
– 16.06.2018 r. w godz. 9.00 – 21.00.

W celu pozytywnej weryfikacji należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Nie ma możliwości wcześniejszego odbioru materiałów niż podany powyżej.

Jakie utrudnienia w ruchu we Wrocławiu czekać będą mieszkańców i kierowców w dzień imprezy (16 czerwca)? W sobotę trasa biegu zostanie zamknięta około godziny 21:00, czyli już na godzinę przed startem biegaczy. W tym czasie organizator ostatecznie przygotuje punkty odżywiania i odświeżania, z których będą mogli skorzystać wszyscy zawodnicy. Wcześniej będą prowadzone także prace przygotowawcze w zakresie zabezpieczenia trasy biegu – może mieć to wpływ na tworzenie się korków. Organizator prosi wszystkie osoby, aby odebrały pakiety najszybciej, jak to się tylko da – najlepiej w piątek tj. 15 czerwca. W dzień startu, tuż przed zawodami, może się okazać, że trzeba będzie wystać długie godziny w kolejce po odbiór pakietu.

Jak wyglądać będzie miasteczko biegacza podczas 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton?

(kliknij grafikę, aby powiększyć)

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymają w swoich pakietach startowych koszulkę przygotowaną specjalnie na tę imprezę z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Koszulki startowe wykonane są z technicznego materiału, który odprowadza wilgoć na zewnątrz, a zastosowane w niej płaskie szwy mają chronić biegaczy przed obtarciami. Zaś na mecie zlokalizowanej na płycie głównej Stadionu Olimpijskiego będą czekać piękne wrocławskie krasnale.

Pozostałe informacje o 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton publikujemy w specjalnej sekcji.

Źródłopol.wroclawmaraton.pl; fot. archiwum własne + organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dbać o włosy? Poradnik (nie) tylko dla biegacza

Piękne i lśniące włosy są powodem do dumy zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wygląd włosów jest odzwierciedleniem naszej dbałości o nie, ale ich zła kondycja może być także sygnałem organizmu o toczących się procesach chorobowych, długotrwałym stresie lub ubogiej diecie. Na ich wygląd wpływają również czynniki zewnętrzne – słońce, wiatr czy uszkodzenia mechaniczne. Co robić, by włosy stanowiły ozdobę? Co ma niekorzystny wpływ na ich stan? (więcej…)