Polar Grit X zegarek opinie
Polar Grit X. Nowy zegarek, który zaskakuje funkcjami i ceną!

polecane

Polar Grit X. Nowy zegarek, który zaskakuje funkcjami i ceną!

Edward Królikowski
23 kwietnia, 2020
Aktualności

Polar Grit X to outdoorowy zegarek sportowy, który łączy styl, wytrzymałość i unikalne funkcje treningowe Polar. Znamy już wszystkie jego możliwości oraz cenę, która jest niemałym zaskoczeniem. Co znajdziemy w środku nowego zegarka?

Polar Grit X opinie

Polar Grit X został zaprojektowany, by pomóc entuzjastom sportów outdoorowych przekraczać swoje granice. Zegarek cechuje się solidną i lekką konstrukcją, wyjątkowo długim czasem pracy oraz posiada całkowicie nowe funkcje Smart Coaching. Niezależnie od tego, czy już jesteśmy na szlaku czy dopiero przygotowujemy się do nadchodzących przygód trenując w domu, Polar Grit X został wyposażony we wszystkie niezbędne narzędzia.

Zegarek Polar posiada konstrukcję, która spełnia amerykański standard wojskowy (MIL-STD-810G); został stworzony, by sprostać najtrudniejszym warunkom. Sprzęt waży zaledwie 64 gramy, ma świetny stosunek masy do czasu działania: zapewnia do 40 godzin pracy w standardowym trybie treningowym lub nawet do 100 godzin w trybie oszczędzania baterii, który jest idealny na dłuższe wyprawy lub zawody typu „ultra”.

Polar Grit X

Zrozumienie i dostosowanie intensywności wysiłku w zmieniającym się terenie jest od dawna wyzwaniem osób uprawiających sporty outdoorowe. Polar Grit X posiada funkcję Hill Splitter, która automatycznie wykrywa wzniesienia, spadki terenu i po każdej sesji treningowej dostarcza szczegółowych danych dotyczących tych odcinków. Korzystając z tych informacji, sportowcy są w stanie lepiej poznać intensywność ich treningu, nauczyć się jak dostosować tempo na poszczególnych odcinkach trasy, porównywać sesje treningowe i wykonywać odpowiednio zaplanowane treningi.

Prawidłowa intensywność treningów, odpowiednie nawodnienie i regularne uzupełnianie węglowodanów sprawią, że nawet najtrudniejsze treningi będą efektywne, ale równocześnie przyjemne. Inteligentny asystent uzupełniania energii Polar FuelWise to idealne narzędzie, wyświetlające automatyczne, dostosowane do użytkownika powiadomienia dotyczące uzupełniania węglowodanów i płynów, które pomoże utrzymać energię i nawodnienie organizmu na odpowiednim poziomie, nawet podczas najdłuższych sesji treningowych.

Zegarek Polar Grit X został dodatkowo zintegrowany z platformą Komoot zapewniając tym samym funkcje importowania tras i nawigacji podczas treningu, sygnalizującej zbliżające się zakręty i zmiany kierunku trasy. Zegarek dostarcza także prognozy pogody, dzięki którym łatwiej zaplanować sesje treningowe i dostosować je do zmieniających warunków.

Polar Grit X opinie

Polar Grit X został wyposażony w następujące funkcje treningowe i Smart Coaching:
 Polar Precision Prime: umożliwia monitorowanie tętna bezpośrednio z nadgarstka za pomocą unikalnej, multisensorycznej technologii;
 FitSpark: wskazówki treningowe FitSpark zapewnią optymalne przygotowanie do treningów w terenie dzięki gotowym propozycjom treningowym, dostosowanym do aktualnego stanu regeneracji, kondycji, z uwzględnieniem historii treningów;
● Nightly Recharge: automatycznie monitoruje nocną regenerację i wskazuje jak organizm użytkownika odpoczął po treningu i codziennych obowiązkach poprzedniego dnia. Funkcja dostarcza spersonalizowanych porad, dotyczących treningów, snu oraz poziomu energii. Nightly Recharge pomaga dokonywać optymalnych wyborów w codziennym życiu, aby utrzymać dobre samopoczucie i osiągać cele treningowe;
● Training Load Pro: pozwala zapobiegać przetrenowaniu i niedotrenowaniu, monitorując, w jaki sposób każda sesja treningowa obciąża różne układy organizmu, tym samym pomagając zwiększyć efektywność treningów. Training Load Pro zapewnia kompleksowe monitorowanie obciążeń treningowych, uwzględniając obciążenia układu krążeniowo-oddechowego, mięśni oraz obciążenia odczuwanego przez użytkownika;
● Sleep Plus Stages: umożliwia monitorowanie faz i jakości snu;
● Moc biegowa: unikalny pomiar mocy biegowej bezpośrednio z zegarka pomaga w monitorowaniu pracy mięśni podczas treningu biegowego. Moc biegowa jest kluczem do pomiaru intensywności treningu biegowego, umożliwiając osiągnięcie idealnej intensywności biegu za każdym razem;
● Polar Flow: platforma internetowa i aplikacja mobilna to miejsce, w którym można analizować wyniki i planować kolejne treningi.

Polar Grit X cena

Jaka jest cena i dostępność? Polar Grit X jest już w sprzedaży na stronie www.polar.com/pl/grit-x – cena wynosi 1939 zł, zegarek dostępny jest w kolorze czarnym i zielonym w uniwersalnym rozmiarze (M/L) oraz w kolorze białym w mniejszym rozmiarze (S/M). Ponadto wkrótce dostępne będą wymienne paski: silikonowe w kolorze czarnym, białym i zielonym w cenie 139 zł, tekstylne w kolorze zielonym, czerwonym i niebieskim w cenie 179 zł oraz skórzany pasek w cenie 229 zł.

PS -? Cena poniżej 2000 złotych za zegarek z taką specyfikacją to mocne, pozytywne zaskoczenie! Zgodzicie się ze mną?

Źródło: tekst i zdjęcia Polar; fot. Polar

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. ekostawek pisze:

    Dziękuje. Zakupiłem POLAR GRID X BLACK. Zastosowałem KOD i zadziałał od razu. Teraz czekam na paczkę od DHL. Teraz na ręce mam POLAR M430 pomarańcza. Kolano mnie boli na lewej nodze i mam przerwę biegową. Nim dojdę do ładu, minie trochę czasu. Bieganie na 10km i więcej mnie interesuje. Pozdrawiam wszystkich, którzy są lepsi ode mnie. Jestem niski, mam nadwagę. Kolano jest najważnijsze teraz. Jeszcze raz Pozdrawiam wszystkich młodszych ode mnie. (No to NARA)

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w mieście. Jak korzystać z tej przestrzeni? [INTERWAŁY, PODBIEGI I INNE]

Biegam od 7 lat. Czerpię z tego niesamowitą przyjemność, satysfakcję i energię. Ta ostatnia napędza mnie do działania zdecydowanie silniej niż mocne espresso. Co wspólnego z tym wszystkim ma przestrzeń miejska, w której znajdziemy budynki, ulice, schody, podjazdy? (więcej…)