Podkolanówki kompresyjne ROYAL BAY Neon – recenzja

polecane

Podkolanówki kompresyjne ROYAL BAY Neon – recenzja

Kamil Nowak
29 lipca, 2015
Recenzje

Kompresja w treningu biegacza pojawiła się bardzo szybko, a producenci, w tym Royal Bay z każdym kolejnym sezonem przygotowują dla biegaczy, coraz to bardziej efektowne wzornictwo i nowe produkty. Odzież kompresyjną poleca się wszystkich osobom aktywnym, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. 

ROYAL BAY Neon

Na większości opakowań tych produktów można przeczytać, iż kompresja redukuje ból mięśni w trakcie treningu oraz po wysiłku, wspomaga przepływ krwi przyspieszając regenerację oraz minimalizuje wibracje i mikro urazy mięśni.

Zobacz jak wyglądają podkolanówki Royal Bay Neon na redakcji portalu BieganieUskrzydla.pl 😉

  

Czy to wszystko prawda? Testujemy.

Na wstępnie napiszę, iż od ponad roku biegam w konkurencyjne firmie do Royal Bay i będę pierwszy raz testować ich produkty. Najbardziej zastanawia mnie, czy będzie wyczuwalna jakaś różnica pomiędzy tymi firmami.

ROYAL BAY Neon

Pierwszy kontakt

Zaskakująco pozytywne. Bardzo miękkie i delikatne. Jeśli można to w ogóle ocenić na odległość, to od razu rzuca się „w oczy” staranne wykonanie każdego detalu, oraz wysoka jakość materiałów z których podkolanówki powstały. Największa obawa przed otworzeniem paczki z podkolanówkami, dotyczyła kolorystyki, czy ta fizyczna, dorówna tej ze strony internetowej (i nie będzie kiczowata). Tutaj również Royal Bay nie zawiodło mnie i design oraz kolorystykę oceniam na jedną z najlepszych na rynku. Bardzo ciekawe wzornictwo i ciekawe kolory (opcjonalnie jest ich dość sporo, bo aż sześć możliwość – dane na 31 lipca 2015) sprawiają, że każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie.

ROYAL BAY Neon 2

Jakość materiałów

Bardzo dobra. W dotyku bardzo miękkie, jak również są wytrzymałe. Biegam w nich od ponad 5 miesięcy i nie zauważyłem żadnych oznak zmęczenia materiału. Nadal wyjadą się być jak nowe, a kolory nie płowieją.

ROYAL BAY Neon 3

Zalecenia stosowania

Potrzeba szybszej regeneracji, zmniejszenie bólu po treningu (docelowo jego całkowite wyeliminowanie) oraz unikanie mikro urazów, które powstają w trakcie biegania.

Kompresja, a regeneracja

W moim przypadku się sprawdza i chętnie po odzież kompresyjną sięgam, szczególnie po bardzo ciężkich treningach. Szybciej dochodzę do siebie i mniej mnie bolą nogi. Zakładam w trakcie treningu i trzymam je jeszcze na nogach maksymalnie do dwóch godzin po zakończeniu biegania. W ten sposób dogrzewam jeszcze mięśnie i daję im czas na rozpoczęcie regeneracji.

ROYAL BAY Neon kompresja dla biegacza

Cena

Jeden komplet prezentowany na zdjęciach to koszt 160 zł (dane na 31 lipca 2015 roku).

Jednorazowo jest to spory wydatek za coś, co w pierwszej kolejności nie jest nam potrzebne, ale na pewno jeśli myślimy o częstym bieganiu – ponad 4 razy w tygodniu, to będzie warto tyle wydać. Jeśli biegamy rzadko (moim zdaniem poniżej 4 treningów w tygodniu), to naturalnie mamy więcej czasu na regenerację i taki wydatek może być zbędny.

Podsumowanie

ROYAL BAY Neon kompresja dla biegacza

Reasumując, na pewno warto zakupić podkolanówki Royal Bay Neon (ogólnie odzież kompresyjną) przy częstych treningach. Wówczas będziemy mieli dostęp do odzieży, która pomoże nam się szybciej regenerować i sprawi, iż szybciej wyjdziemy na kolejne bieganie.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. BlogerkaNIKA pisze:

    Produkty Royal Bay mam od dawna. Świetnie się sprawdzają, dobre kolory i ta miękkość. Dla mnie numer 1 na rynku. Pozdrawiam, Nika

  2. Ewela oz pisze:

    Kompresję stosuję przy mocnych akcentach, np. w trakcie biegania na bieżni stadionowej. Po ciężkich treningach człowiek czuje się znacznie lepiej. Ewelina.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co daje bieganie? Tylko wyniki badań naukowych

Co daje bieganie? W wielu przypadkach to chęć znalezienia odpowiedzi na to pytanie sprawia, że osoby z zerową kondycją fizyczną zaczynają biegać. A lista potwierdzonych naukowo korzyści dla zdrowia jest długa. Zmniejszone ryzyko zachorowań na nowotwory czy cukrzycę typu 2, poprawa samopoczucia, redukcja stresu i lepsza samoocena – to tylko niektóre efekty regularnego treningu. Co jeszcze daje bieganie, gdy ćwiczymy regularnie?(więcej…)