Orlen Warsaw Marathon – już dziś wielki pojedynek gwiazd [wyniki online]

polecane

Orlen Warsaw Marathon – już dziś wielki pojedynek gwiazd [wyniki online]

Kamil Nowak
22 kwietnia, 2018
Aktualności

O godzinie 9:00 wystartował Orlen Warsaw Marathon 2018, w ramach którego rozegrane zostaną 88. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie. Tegoroczna śmietanka polskich maratończyków robi wrażenie. Kto może powalczyć o zwycięstwo w tegorocznej edycji?

W elicie biegaczy Orlen Warsaw Marathon 2018 znaleźli się m.in. Artur Kozłowski, dotychczasowy Mistrz Polski w maratonie z rekordem życiowym 2:10:58, Yared Shegumo, wicemistrz Europy z Zurychu z 2014 r. w biegu maratońskim, z życiówką 2:10:34, Arkadiusz Gardzielewski, wielokrotny reprezentant Polski z rekordem 2:11:34, Emil Dobrowolski czy Kamil Jastrzębski. Biegacze będą walczyć nie tylko o wysokie nagrody finansowe i premie, ale również o limity na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Berlinie. Maratońskie minima dla mężczyzn w tym roku wynoszą 02:13:30. Jednak do wyjazdu do Berlina automatycznie zakwalifikuje się również Mistrz Polski, wyłoniony w 88. PZLA Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Maratonie, jeśli uzyska wynik poniżej 02:15:00.

Skupimy się teraz na dwójce biegaczy – Arturze Kozłowskim i Yaredzie Szegumo, którzy mają realne szanse na wypełnienie tego celu. Obydwaj maratończycy intensywnie pracowali nad swoją formą. Kozłowski od początku marca przebywał na obozie przygotowawczym w Albuquerque w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez 4 tygodnie szlifował swoją biegową formę na wysokości 2000 m n.p.m. Z kolei Shegumo już pod koniec lutego poleciał do Etiopii, bo – jak przyznał – łatwiej mu się przygotowywać do kwietniowego startu w ciepłym klimacie, przy wysokości 2500 mn.p.m. Specyfika warunków treningowych na większych wysokościach na pewno korzystanie wpłynęła na podniesienie wydolności i może zaowocować lepszymi osiągnięciami podczas maratonu.

Gdzie opublikowane zostaną wyniki z maratonu? Wszystkie wyniki biegaczy zostaną wywieszone na tablicach przy punkcie Mety oraz na www.orlenmarathon.pl.

Źródło: na podstawie; fot. Biuro Prasowe / Orlen Warsaw Marathon

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Częstość skurczów serca i tętno czyli ważne wskaźniki dla biegacza

Częstość skurczów serca i tętno, to parametry niezwykle istotne do oceny efektywności treningu biegacza. Osoba, która regularnie mierzy obie te cechy i wyciąga z uzyskanych wyników konstruktywne wnioski, może lepiej zrozumieć pracę swojego organizmu i obrać właściwą drogę rozwoju. Dlaczego częstość skurczów serca i tętno są kluczowymi wskaźnikami? (więcej…)