Orlen Warsaw Marathon 2018 – utrudnienia w ruchu podczas maratonu

polecane

Orlen Warsaw Marathon 2018 – utrudnienia w ruchu podczas maratonu

Kamil Nowak
22 kwietnia, 2018
Aktualności

Orlen Warsaw Marathon wystartuje już dziś. Trasa maratonu została poprowadzona przez Warszawę tak, aby zaoferować biegaczom możliwość osiągnięcia jak najlepszych czasów. To jednak wiąże się ze znacznymi utrudnieniami w komunikacji dla mieszkańców miasta. 

Organizatorzy ORLEN Warsaw Marathon 2018 wykorzystując sugestie biegaczy postawili na trasę, która jest szybka i szeroka, co umożliwia osiąganie życiowych rekordów na dystansie maratonu. Ponieważ trasa biegu poprowadzona będzie przez pięć dzielnic Warszawy – Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów oraz Pragę, przewidywane są znaczne utrudnienia w komunikacji właśnie w tych obszarach. Start biegu wyznaczono na godzinę 9:00, a limit czasu w maratonie to 5 godzin i 30 minut. Utrudnienia w komunikacji przewiduje się praktycznie przez cały dzień, choć poszczególne etapy trasy będą zwalniane do ruchu wcześniej.

Biegacze ruszą spod stadionu PGE Narodowy i skierują się na północ miasta, na most Świętokrzyski, a następnie miną Stare Miasto. Dalej maratończycy pobiegną przez najstarsze i najpiękniejsze miejsca stolicy – Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i dalej przez Plac Trzech Krzyży aż do Alei Ujazdowskich. Tam trasa biegu skręci w al. Szucha, by poprowadzić biegaczy przez ul. Puławską i dalej w kierunku dzielnicy Ursynów. Tu na biegaczy czekać będzie nowość – uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon 2018 jako pierwsi biegacze będą mieli okazję sprawdzić nawierzchnię nowo otwartych ulic Rosnowskiego i Korbońskiego. Na tym odcinku jeszcze nigdy nie przebiegała trasa żadnego biegu i właśnie tutaj rozpocznie się 1-kilometrowy zbieg, którym uczestnicy przebiegną z dzielnicy Ursynów do Wilanowa. Kolejne kilometry trasy wiodły będą m.in. przez al. Wilanowską, ul. Jana III Sobieskiego i Belwederską, gdzie biegacze, omijając Łazienki Królewskie, wbiegną w ul. Czerniakowską i Solec. Następnie przebiegną przez Wybrzeże Kościuszkowskie, ponownie przez Most Świętokrzyski i dalej wzdłuż stadionu PGE Narodowy, gdzie od strony al. Zielenieckiej zlokalizowana zostanie meta ORLEN Warsaw Marathon oraz specjalne miasteczko dla biegaczy.

Wszelkie najświeższe informacje o maratonie w Warszawie publikujemy tutaj.

Źródło: na podstawie; fot. Biuro Prasowe / Orlen Warsaw Marathon

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Krzysztof pisze:

    NIECH NAWDYCHAJĄ SIĘ ” ŚWIEŻEGO POWIETRZA”.
    NA ZDROWIE!!!

  2. Krzysztof pisze:

    NIECH NAWDYCHAJĄ SIĘ ” ŚWIEŻEGO POWIETRZA”.
    NA ZDROWIE!!!
    Do lasu panie i panowie sportowcy,przyjemniej i zdrowiej.
    Pozdrawiam.

  3. JACEK pisze:

    Bieganie OK. Zamykacie jednak w kotle trasy tysiące ludzi którzy chcieliby robić coś innego niż siedzieć w domu. Ograniczacie swobodę innym. Nie można tego inaczej zorganizować?

  4. Piotr pisze:

    Tak sparaliżować miasto to doprawdy OGROMNY SUKCES . Próbuję wyjechać ze Stegien Płn w kierunku Gocławia od trzech godzin. Czekają na mnie ludzie I z powodu marszu a nie biegu [ oglądałem taki widok na własne oczy ] jestem zmuszony patrzeć na ten pożal się boże sukces organizatorów. Wszyscy policjanci na różnych skrzyżowaniach z którymi rozmawiałem są tego samego zdania. Są w Warszawie lasy np. kampinowski , powsiński itd . Dlaczego tam nie, a tu w poprzek Warszawy tak . SKANDAL oglądam mapkę biegu i oczom nie wierzę. jest 13:30 podobno zwycięscy są już na mecie. a przez moje skrzyżowanie [ Sobieskiego z Bonifacego ] idą i idą. Patrząc w kierunku Wilanowa ogarnia rozpacz. Serdecznie dziękuję za niezwykle zmarnowaną niedzielę którą miałem spędzić z rodziną po drugiej stronie Wisły

  5. Ulek pisze:

    Całe szczęście, że yanosik ładnie monitorował te utrudnienia i podawał do wiadomości, żeby każdy kto chciał mógł sobie to jakoś ominąć… Gdyby nie to to by była masakra

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage M – jaki jest naprawdę?

Polar Vantage M zaprojektowano dla największych entuzjastów sportów. Tym zegarkiem GPS fiński producent wprowadził kilka nowości, z których największą uwagę przyciągają zbudowany od podstaw nadgarstkowy pomiar tętna Polar Precision Prime oraz funkcja Training Load Pro sprawująca pieczę nad obciążeniem treningowym i unikaniem przetrenowań. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zegarku? Czy można go określić mianem sprzętu rewolucyjnego, a może tylko ewolucyjnego? (więcej…)