Szukamy najdokładniejszego pomiaru tętna z nadgarstka: Polar Vantage V czy Suunto 9
Szukamy najdokładniejszego pomiaru tętna z nadgarstka: Polar Vantage V czy Suunto 9?

polecane

Szukamy najdokładniejszego pomiaru tętna z nadgarstka: Polar Vantage V czy Suunto 9?

Kamil Nowak
Kwiecień 30, 2019
Sprzęt

Polar Vantage V czy Suunto 9, który z nich dostarczy sportowcom dokładniejszych informacji o tętnie z nadgarstka? Przygotowałem kilka ciekawych treningów z omówieniem jak zachowywały się oba zegarki. Jaka firma mogła wygrać w tej rywalizacji – Suunto czy Polar?

Duże omówienie znajduje się na stronie z wykresami, które są naszym autorskim pomysłem i zawierają informacje o wartościach zarejestrowanego tętna podczas aktywności fizycznej z Suunto 9 oraz Polar Vantage V. Poszczególne dane można przybliżać, wystarczy zaznaczyć obszar myszką. Jeśli kursor zbliżymy do danego miejsca na wykresie, zostanie wyświetlony dokładny wynik uzyskany podczas testów dla tego urządzenia.

Pełny test jest tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/suunto-9-czy-polar-vantage-v-gdzie-jest-dokladniejszy-pomiar-tetna/

Teraz dwa pytania do czytelników. Co sądzicie o wynikach? Czy macie jakieś swoje doświadczenia / obserwacje z serią Polar Vantage lub Suunto 9?

Autor: Kamil Nowak; kontakt: run@bieganieuskrzydla.pl; fot. własne

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. wisniol pisze:

    Posiadam Polar Vatage M od trzech tygodni. Blisko trzy lata biegam z Polar M400, gdzie pomiar tętna realizował najpierw Polar H7, a od prawie roku Polar OH1. Jak dla mnie niewielkie opóźnienie wyników z OH1 względem wzorcowego H7 nie ma większego znaczenia, a mierzone wartości są porównywalne i całkowicie akceptowalne. Jeśli chodzi o Vantage M zgadzam się z opinią, trenowałem z dwoma zegarkami i generalnie totalny rozjazd 🙁 Ale… do dnia 29 kwietnia. Polar odrobił chyba lekcje wydając tego dnia aktualizację 3.2.10, Wykazywana w testach na tej witrynie dokładność pomiaru tętna przy wyłączonym GPS wskazuje na błąd jaki popełniali programiści Polara. Otóż obecnie stale jest włączony moduł SBAS w trakcie aktywności, ktorego załączanie/wyłączanie musiało imho istotnie zakłócać działanie modułu pomiaru tętna. Od wersji 3.2.10 wykonałem trzy trzeningi, w tym interwały, z obydwoma zegarkami. Wyniki tętna bardzo porównywalne, nie idealne może, ale jest jak dla mnie super. GPS jeszcze nie trafia idealnie w ścieżkę, a linia wykresu tempa nie jest tak gładka jak z M400. Moim zdaniem duży, zadowalający mnie bardzo, krok naprzód. Bardzo liczę, że w oprogramowaniu pojawi się terminarz i pomiar VO2max, a GPS będzie umożliwiał bieg „na tempo”.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie z kontuzją. Czy warto, kiedy odpuścić?

Wszelkie urazy i kontuzje są wpisane na stałe w sport. Bieganie z takimi dolegliwościami z pewnością nie jest przyjemnym doznaniem, a co więcej, może rodzić negatywne następstwa zdrowotne. Mimo tego, część osób decyduje się na trening. W większości przypadków osoby te nie mają tak szerokiej wiedzy, aby realnie ocenić swoje możliwości i zagrożenie dla zdrowia, bo przecież wciąż słyszy się lub czyta, że jakiś zawodowiec biega z kontuzją i daje radę - więc oni również mogą. Ale czy tak jest w rzeczywistości? O kwestie kontuzji biegaczy pytaliśmy Pawła Mączyńskiego, który jest jednym z założycieli Centrum Zdrowego Ciała. (więcej…)