Krystian Zalewski ocenia swój bieg podczas 12. PKO Poznań Półmaratonu
Krystian Zalewski ocenia swój bieg podczas 12. PKO Poznań Półmaratonu

polecane

Krystian Zalewski ocenia swój bieg podczas 12. PKO Poznań Półmaratonu

Kamil Nowak
18 kwietnia, 2019
Aktualności

Punktualnie o godzinie 10:00 wystrzałem z armaty rozpoczął się start 12. PKO Poznań Półmaratonu. Tegoroczny ślad na poznańskich ulicach pozostawiło 10 265 biegaczy. Najszybszy rezultat osiągnął Etiopczyk Abate Sikiyas Misganowa, który wpadł na metę z czasem 01:02:29. Polak – Krystian Zalewski uplasował się na 3 miejscu i tym samym potwierdził świetną dyspozycję.

Krystian Zalewski ocenia swój bieg podczas 12. PKO Poznań Półmaratonu

Plan na ten bieg był prosty. Ruszyć z pierwszą grupą, gdzie „zając” miał dyktować tempo do 12 km po 2:55/km – mówił Krystian Zalewski zapytany przez redakcję Bieganie Uskrzydla o niedzielny start w półmaratonie. – W trakcie biegu musiałem podjąć decyzję o wyjściu na front grupy i wziąć na siebie ciężar prowadzenia, ponieważ tempo na 6-7 km spadło do 3:03-3:05. Niestety żaden z zawodników, którzy biegli za mną nie podjął próby współpracy, aby uzyskać dobry rezultat i przez około 8 km prowadziłem grupę, która z każdym kilometrem się zmniejszała – dodał.

1:02.59 to czas jaki uzyskałem podczas 12. PKO Poznań Półmaraton.Czy jestem zadowolony? Oczywiście,ze tak! To moja druga…

Opublikowany przez Krystian Zalewski Niedziela, 14 kwietnia 2019

– Na 16 km zawodnik z Kenii przeprowadził atak i razem z nim odskoczył drugi zawodnik z Etiopii. Później już samotnie zmierzałem do mety i walczyłem o jak najlepszy rezultat. Pogoda w trakcie biegu nie ułatwiała zadania, szczególnie w drugiej części dystansu, a więc tam gdzie jest najtrudniej, wiał silny przeciwny wiatr, z którym trzeba było się mocno zmagać. Rezultat, który osiągnąłem na mecie jest bardzo dobry, więc jestem zadowolony. Pozostaje niedosyt z powodu braku nowego rekordu życiowego. Jednak wiem, że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa i spróbuję poprawić rekord Polski na tym dystansie. Coraz poważniej myślę też o debiucie w maratonie – zapowiedział.

Krystian Zalewski na podium 12. PKO Poznań Półmaratonu! [WYNIKI]

Autor: Kamil Nowak, fot. A.Ciereszko, J.Kaczmarczyk, M.Rajczak / PKO Poznań Półmaraton 2019

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy dla biegaczy z nadwagą. Jak biegać, żeby nie bolało?

Plan treningowy dla biegaczy z nadwagą powinien zawierać kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, pozwolić stopniowo i bezpiecznie rozwijać formę. Po drugie, zachować odpowiednią relację obciążenia treningowego do regeneracji organizmu, by mięśnie i stawy mogły odpocząć i być gotowe przed kolejnymi ćwiczeniami. Proponowany plan treningowy idealnie nadaje się dla początkujących, ponieważ nie tylko pokazuje, jak i kiedy ćwiczyć, ale także co robić po treningu i jak wypoczywać. Kwestia utrzymania motywacji do ćwiczeń także jest istotna, więc i jej nie mogło zabraknąć. (więcej…)