Altra Running opinie buty do biegania
Altra Running. Czy warto kupić te buty do biegania? [WIDEO]

polecane

Altra Running. Czy warto kupić te buty do biegania? [WIDEO]

Kamil Nowak
5 grudnia, 2019
Sprzęt

Amerykański producent butów do biegania Altra Running na stałe zagościł na sklepowych półkach w Polsce. Trenowałem już w trzech modelach przeznaczonych do biegania w terenie – Timp, Olympus 3.0 oraz Olympus 3.5. Co warto wiedzieć o marce Altra?

Altra Running opinie

Podstawą wszystkich butów Altra Running są technologie – FootShape oraz Zero Drop. Pierwsza z nich oznacza tak zaprojektowaną cholewkę, która na wysokości palców jest zdecydowanie szersza. Ten nowatorski sposób tworzenia butów biegowych ma na celu eliminowanie problemów ze stopami, włączając w to haluksy, nerwiaki i zapalenia powięzi podeszwowej. Dodatkowo taki kształt cholewki poprawia stabilność i komfort w trakcie biegania.

Druga flagowa technologia, czyli Zero Drop to pomysł firmy Altra Running, który zakłada tzw. zerową różnicę pomiędzy wysokością pięty a przednią częścią stopy. Jednakowa wysokość od palców po piętę poprawia ułożenie stopy, a także zapewnia optymalną postawę ciała przy każdym kroku. Technologia Zero Drop odciąża ścięgna Achillesa jednocześnie je wzmacniając i zwiększa wytrzymałość mięśni łydek. To właśnie te partie nóg są najbardziej narażone na przeciążenia w czasie męczących i długich treningów w butach do biegania.

Buty do biegania Altra Running warto zobaczyć na żywo, ponieważ robią ogromne wrażenie. Są potwornie wielkie, ale to nie oznacza, że nadają się wyłącznie do spokojnego biegania. Najnowszy model Olympus 3.5 nie tylko oferuje mistrzowską dawkę amortyzacji i komfort, ale także pierwiastek szybkości. Nowa podeszwa środkowa reaguje bardzo dobrze w czasie dynamicznego biegania.

W dużym skrócie powiem, że jestem zadowolony z trzech par butów jakie testowałem. Nie przytrafiły mi się żadne problemy. Po więcej informacji o marce Altra zapraszam do powyższego wideo i wcześniejszych moich recenzji.

Pytanie do czytelników. Co sądzicie o marce Altra? Jakie modele rekomendujecie innym biegaczom? Opinie o Altra Running zbieram poniżej – zostawcie komentarz! Z góry dzięki!

Ze swojej strony zachęcam jeszcze do subskrypcji naszego kanału na YT!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dbać o stopy biegacza? Poradnik pielęgnacji

Stopy są narzędziem pracy biegacza jak dla tancerza nogi, dlatego warto zapoznać się z zagrożeniami mogącymi nas spotkać przy niewłaściwej higienie tej części ciała. Lepiej jest cieszyć się z dobrego zdrowia i osiąganych sukcesów niż leczyć następstwa niewiedzy lub zaniedbań. Jak zatem powinna wyglądać profilaktyka i co zrobić, gdy problem już się pojawi? (więcej…)