Korona Warszawy by Rak’n’Roll
Korona Warszawy by Rak’n’Roll – ZAPISY!

polecane

Korona Warszawy by Rak’n’Roll – ZAPISY!

Redakcja
16 marca, 2021
Biegi

Wyczyn sportowy, zdobycie najwyższych szczytów Warszawy i pomoc chorym w przejściu przez raka, czy to wszystko można połączyć ze sobą? Odpowiedź brzmi: Tak! Korona Warszawy by Rak’n’Roll to pierwszy wirtualny charytatywny bieg górski. To niezwykły projekt fundacji Rak’n’Roll tworzony we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski”.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll

W 2015 roku, zimą, bez wspomagania tlenowego, pięciu polskich śmiałków zdobyło Koronę Warszawy. Paweł Cywiński, Mateusz Luft, Jan Mencwel, Jarosław Ziółkowski i Szczepan Żurek weszli, w stylu alpejskim, na 6 najwyższych wzniesień stolicy. Ekspedycja ta miała cel charytatywny – wsparcie Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Teraz każdy z nas ma szansę na ten niezwykły wyczyn.

– Kiedyś to musiało nastąpić. Nie ukrywamy, myśl że nie będziemy już jedynymi zdobywcami Korony Warszawy początkowo nas zasmuciła, a nawet zaniepokoiła – mówi Szczepan Żurek, Kierownik pionierskiej Ekspedycji Korona Warszawy. – Jednak te emocje szybko ustąpiły miejsca radości, bo wszyscy śmiałkowie, którzy podejmą się tego wyzwania, robią to w słusznej sprawie. Podpisujemy się pod tym pomysłem dziesięcioma rękami! Służymy radą i wsparciem – podkreśla.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski jest wydarzeniem tworzonym we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski” zarówno dla wyczynowych sportowców, jak i sportowców amatorów oraz pasjonatów spacerów Trasa zawodów wiedzie szlakiem wyznaczonym przez pierwszych zdobywców Korony Warszawy.Start w tym wydarzeniu to szansa na udział w sportowej rywalizacji, zdobycie unikalnego Certyfikatu Zdobywcy Korony Warszawy i jednocześnie pomoc chorym onkologicznie. Uczestnicy podejmują się nie tylko zdobycia Korony Warszawy, ale i zgromadzenia środków, które zostaną przekazane na pomoc naszym Podopiecznym w przejściu przez raka– mówi Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll

Korona Warszawy to dystans około 30 km, ale co ważniejsze, to również 6 szczytów na terenie miasta. To łączne przewyższenie ponad 740 m, czyli wyzwanie, które może przyprawić o drżenie serca wytrawnych alpinistów, albo nawet i himalaistów – mówi Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”. Na śmiałków czeka 6 najwyższych wzniesień stolicy: Górka Szczęśliwicka (152 m n.p.m.), Wzgórze Trzech Szczytów (133,9 m n.p.m.), Kopiec Moczydłowski (130 m n.p.m.), Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m n.p.m.), Kopa Cwila (108 m n.p.m.) oraz Gnojna Góra (86,5 m n.p.m.). Można tego dokonać wybierając jeden z trzech stylów: alpejski, oblężniczy lub turystyczny.

Styl alpejski: to propozycja dla wytrawnych biegaczy, których nie przeraża konieczność pokonania jednorazowo ok. 30 km, w trakcie których powinni wbiec na każdy z 6 szczytów Korony Warszawy. Miejsce startu i mety biegu oraz dokłada trasa zależy wyłącznie od wybranej przez biegacza strategii. Bieg musi zostać zrealizowany w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Styl oblężniczy: w tej opcji rywalizacji biegacz ma do pokonania min. 30 km oraz zdobycie 6 szczytów Korony Warszawy. Ma jednak możliwość podzielenia całego dystansu na maksymalnie 6 etapów, które musi zrealizować w terminie organizacji wydarzenia tj. pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Styl turystyczny: to opcja dla chętnych do zdobycia Korony Warszawy w tempie spacerowym, do której można zaprosić rodzinę bądź przyjaciół. W ramach tego stylu zadaniem uczestników jest bieg lub spacer na każdy z 6 szczytów. Ten styl nie narzuca pokonania określonego dystansu, nie ogranicza też liczby etapów dla zdobycia Korony. Należy jedynie zdobyć szczyty w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Udział w zawodach wymaga uzyskania Licencji. Aby ją otrzymać, niezbędne jest założenie zbiórki #BiegamDobrze i zebranie kwoty minimalnej 100 zł. Kwota maksymalna nie została określona 😉

Jak to zrobić?

1. Biegacz rejestruje swój udział na https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl. Wybiera jeden z dostępnych stylów: alpejski, oblężniczy lub turystyczny. Podczas rejestracji zakłada profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki i wspierać ekspedycję po Koronę Warszawy.

2. Kiedy licznik na zbiórce przekroczy 100 zł fundusze zasilą konto Fundacji Rak’n’Roll, a biegacz otrzyma numerowaną licencję uprawniającą do startu w zawodach i zdobycia 6 szczytów Korony Warszawy.

3. Po zdobyciu licencji zbiórkę można prowadzić dalej, a zgromadzone środki pomogą podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll, którzy codziennie stawiają czoła swoim wyzwaniom.

Zawody rozpoczynają się 27 marca i trwają do 11 kwietnia. W tym czasie zawodnicy, którzy posiadają ważne licencje mogą w wybranym stylu zdobywać Koronę Warszawy. Zbiórki #BiegamDobrze trwają od 16 marca do 18 kwietnia.

Pamiętam, jak 6 lat temu otrzymaliśmy wsparcie od mistrzyni i mistrzów polskiego himalaizmu: Anny Czerwińskiej, Leszka Cichego i Krzysztofa Wielickiego. Te kule energii niosły nas na każdy szczyt, były liną asekuracyjną w trudniejszych momentach. Dzisiaj my pozwalamy sobie podzielić się doświadczeniem i dajemy wsparcie śmiałkom. Zdobywajcie szczyty w szczytnym celu! To co robicie jest niezwykłe! – powiedział Szczepan Żurek.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll

Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy oraz Patronatem Medialnym Polskiej Agencji Prasowej.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie dwa razy dziennie. Czy to rozsądny pomysł?

Czy bieganie dwa razy dziennie to dobry pomysł? Sposób, żeby zwiększyć tygodniowy kilometraż lub opcja, żeby biegać częściej i mieć więcej dni na odpoczynek? Czy taka praktyka jest naprawdę korzystna dla zdrowia i osiągnięcia lepszych wyników sportowych? Zanim zdecydujesz się na podwójne sesje biegowe, warto przyjrzeć się temu, co mówią na ten temat specjaliści, w tym fizjoterapeuci. (więcej…)