Już w niedzielę 16. PKO Poznań Półmaraton. Informator dla biegaczy

polecane

Już w niedzielę 16. PKO Poznań Półmaraton. Informator dla biegaczy

Jerzy Stawiński
12 kwietnia, 2024
Aktualności

16. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 14 kwietnia (najbliższa niedziela). Trasa powiedzie uczestników przez Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie i Stare Miasto. Poznaniacy słyną z gorącego zagrzewania do walki biegaczy, więc zawodnicy nie muszą się martwić, że na trasie będą się nudzić. Trasa jest szybka, rekordowa i dokładnie taka, jak w poprzednim roku. Jak i gdzie odebrać pakiet startowy? 

W piątek i sobotę (12-13 kwietnia) organizator – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – zaprasza wszystkich biegacza po odbiór pakietów startowych do Hali nr 3 (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich). Wejście od ulicy Franklina Roosevelta. Pamiętajcie, aby zabrać kartę startową lub dowód osobisty (przy odbiorze pakietu z dowodem prosimy, aby uczestnik przed podejściem do stanowiska znał swój numer startowy – w hali nr 3 udostępnimy również stanowiska komputerowe, na których będzie można to sprawdzić).

Karta startowa jest dostępna do pobrania na indywidualnym profilu zawodnika, a przy odbiorze pakietu w zupełności wystarczy, że pokażecie ją nam na telefonie.

Godziny otwarcia Biura Zawodów:

04.2024 r. (piątek) w godzinach 10:00 – 20:00,
04.2024 r. (sobota) w godzinach 10:00 – 20:00.
04.2024 r. (niedziela) – BIURO NIECZYNNE

Trasa Poznań Półmaraton nie zaskakuje, ponieważ przebiega dokładnie tak, jak w ubiegłym roku. Czyli biegacze będą biec po ulicach: Start – ul Grunwaldzka, później ul. Grunwaldzka, ul. Jugosłowiańska, ul. Taczanowskiego, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańska, ul. Dolna Wilda – Rondo, ul. Dolna Wilda, ul. Piastowska, ul. Droga Dębińska, ul. Strzelecka, ul. Garbary, ul. Małe Garbary, ul. Solna, ul. Nowowiejskiego, ul. Pułaskiego, ul. Roosevelta, Rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Bukowska, ul Grunwaldzka i meta: Plac Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na przebiegnięcie trasy biegacza i biegaczki mają regulaminowe 3 godz. Utrudnienia w ruchu pojawią się już w niedzielę od godz. 6:30 i potrwają do popołudnia –godz. 13:30.

Pamiętaj o EXPO! 

W piątek 12 kwietnia swoje podwoje nie tylko przed biegaczami i biegaczkami otworzy w pawilonie nr 3 MTP Poznań Run Expo. Wiosenna odsłona tych targów towarzyszy cieszącej się w Poznaniu dużą popularnością imprezie biegowej, jaką jest 16. PKO Poznań Półmaraton. Poznań Run Expo potrwa do niedzieli 14 kwietnia. W piątek i sobotę wystawę można odwiedzać w godz. 10.00-20.00, a w niedzielę 10.00-15.00. Podczas trzydniowego święta sportu, które odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, goście Poznań Run Expo mogą wziąć udział w atrakcjach, przygotowanych we współpracy z klubami sportowymi, stowarzyszeniami i firmami. Większość z nich zaplanowano na sobotę i niedzielę. To idealna okazja, by spędzić sportowy weekend w rodzinnym gronie.

Wśród wydarzeń czeka m.in. nauka podstaw wspinaczki dla dzieci i dorosłych, nauka szermierki pod okiem doświadczonych instruktorów, pokazowe mecze i nauka podstaw pickleballa, czyli coraz popularniejszej dyscypliny, łączącej cechy tenisa, badmintona i tenisa stołowego, zapewniającej rozrywkę i ruch dla całych rodzin. Kolejną dyscypliną godną odkrycia będzie tęż lacrosse. W sobotę, 13 kwietnia tradycyjnie nie zabraknie także biegów dziecięcych organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

New Balance SC Trainer v2

foto archiwalne

Poznań Run Expo to nie tylko miejsce wymiany doświadczeń sportowych, ale również platforma integrująca społeczność sportową, promująca aktywny styl życia. Niezwykle ważną częścią pozostaje ekspozycja obuwia, odzieży sportowej, suplementów oraz gadżetów. Wszystkich, którzy odwiedzą targi Poznań Run Expo, możemy również zaprosić po sąsiedzku na Wojskową niedzielę na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej.

Z okazji 25. rocznicy przystąpienia Polski do NATO w niedzielę 14 kwietnia na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wystawa sprzętu wojskowego. Wydarzenie odbywać się będzie w przeddzień Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON.

Polar Vantage V3

foto archiwalne

Wystawę statyczną będzie tworzył sprzęt wojskowy i uzbrojenie na wyposażeniu jednostek Wojska Polskiego. To jedyna taka okazja, aby zobaczyć czołgi, karabiny i wyrzutnie rakiet oraz najnowocześniejsze uzbrojenie, z którego na co dzień korzystają jednostki specjalne. W programie także pokazy umundurowania i wyszkolenia wojskowego oraz edukacja. Każdy chętny będzie mógł skosztować żołnierskiej grochówki.

W Poznaniu pojawi się m.in. czołg model Abrams, moździerz samobieżny Rak, samochód rozpoznawczy Żmija, czy terminal satelitarny SHF szczebla taktycznego. Będzie też sprzęt Dowództwa Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni: Merkury 2.0 czyli komunikator, który ma zapewnić bezpieczną wymianę informacji pomiędzy żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej, urządzenie zagłuszające „MRUK”, szyfrator RIFF, a także prototypy Net-BOX’ów, których zadaniem jest zapewnienie dostępu do systemów teleinformatycznych resortu obrony narodowej.

Wydarzenie będzie stanowić część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r. Pokazy będę wstępem do Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa INSECON, który odbędzie się na terenie MTP w dniach 15-16.04. Oba wydarzenia współorganizują Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Grupa MTP.

INSECON to inicjatywa mająca na celu zwiększenie świadomości z zakresu aktualnych i przyszłych zagrożeń w cyberprzestrzeni. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali światowej sławy eksperci i praktycy, którzy podczas wykładów i dyskusji zdefiniują nowe kierunki ochrony cyberprzestrzeni, w szczególności tej o znaczeniu krytycznym. Wśród prelegentów swoją wiedzą dzielić się będą m.in.: Mirosław Maj – prezes fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń; Robert Kośla – Główny Architekt Cyberbezpieczeństwa na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w globalnym zespole Security Service Line Microsoft; Adam Haertle – Reaktor Naczelny – ZaufanaTrzeciaStrona.pl; Adam Lange – Head of Active Threat Monitoring Standard Chartered Bank; gen. dyw. Karol Molenda – Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie w niskiej temperaturze. Czy lepiej przełożyć trening?

Czy bieganie w niskiej temperaturze może zaszkodzić górnym drogom oddechowym? Czy mroźne powietrze, którym oddychamy podczas biegu, może sprawić, że częściej będziemy nie tylko doświadczać bólu gardła, ale w efekcie także łapać przeziębienie? (więcej…)