IV Półmaraton Jeleniogórski – w tym roku bliżej gór

polecane

IV Półmaraton Jeleniogórski – w tym roku bliżej gór

Kamil Nowak
26 kwietnia, 2016
Biegi

W tym roku Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska 10 odbędą się już po raz czwarty. W ciągu kilku ostatnich lat impreza ta stała się istotnym sportowym wydarzeniem biegowej wiosny na Dolnym Śląsku.

Półmaraton Jeleniogórski

Organizatorzy postanowili uatrakcyjnić ten ważny dla miasta i okolic bieg, nadając mu bardziej górski charakter i wyprowadzając z miasta w kierunku Karkonoszy, zachowując jednak jego istotny element – wciąż jest to bieg dla każdego. Również data i miejsce startu uległy zmianie –  startujemy 1 maja z Cieplic – uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

W biegu mogą wziąć udział zarówno miłośnicy nabijania kolejnych kilometrów po asfalcie, jak i Ci, którzy lubią piękne widoki i cenią sobie atrakcyjną trasę. Jednocześnie będzie to również bieg dla prawdziwych górali. Jednym słowem – uliczny bieg z górskim charakterem.

Zawody będą drugą edycją nowego cyklu biegowego Runner’s World Super Bieg 2016, do którego wejdzie jeszcze 8 innych biegów. W sumie w cyklu pojawią się 3 biegi uliczne i 6 górskich. Zawsze na uczestników czekać będą półmaraton i bieg na dystansie 10 km.

Na zawodniczki i zawodników czeka sporo atrakcji i udogodnień: po zapisaniu się do biegu i opłaceniu startu, każdy otrzyma numer startowy, który ważny będzie przez cały sezon na wszystkich biegach wchodzących do cyklu, na mecie wszystkich biegów czekają medale, w pakietach biegowe upominki, a każdy kto pierwszy raz wystartuje w Super Biegu, dostanie pamiątkową koszulkę techniczną. Ci którzy startowali w pierwszej edycji cyklu w Miękini, zgłoszą się więc na start już z własnymi numerami startowymi.

Godziny otwarcia biura zawodów: 30.04.2016 (sobota) : 16:00 – 21:00 01.05.2016 (niedziela): 08:00 – 10:30 Plac Piastowski, Jelenia Góra – Cieplice

Zapisy i informacje na stronie www.superbieg.pl
Start IV Półmaratonu Jeleniogórskiego o godz. 11:00
Start IV Jeniogórskiej Dziesiątki o godz. 11:10

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na stronie www.superbieg.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Ignite 3. Życie, trening i AMOLED. TEST

Polar Ignite 3 to zegarek gotowy prowadzić za rękę osobę, która chce, żeby sport stał się częścią jej życia. Ignite 3 wskaże nie tylko, co i jak należy ćwiczyć, ale także, co należy robić, żeby szybko się regenerować. Sprzęt gwarantuje dostęp do szerokiego wachlarza informacji. Nie jest to jednak urządzenie dla każdego zainteresowanego byciem fit. Poniżej moja obszerna recenzja, która dostępna jest także w formie wideo. Dla osób, które przeczytają cały materiał lub obejrzą film na YouTube jest prezent – specjalny kod rabatowy na zakup tego produktu. (więcej…)