IV Półmaraton Jeleniogórski – w tym roku bliżej gór

polecane

IV Półmaraton Jeleniogórski – w tym roku bliżej gór

Kamil Nowak
kwiecień 26, 2016
Biegi

W tym roku Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska 10 odbędą się już po raz czwarty. W ciągu kilku ostatnich lat impreza ta stała się istotnym sportowym wydarzeniem biegowej wiosny na Dolnym Śląsku.

Półmaraton Jeleniogórski

Organizatorzy postanowili uatrakcyjnić ten ważny dla miasta i okolic bieg, nadając mu bardziej górski charakter i wyprowadzając z miasta w kierunku Karkonoszy, zachowując jednak jego istotny element – wciąż jest to bieg dla każdego. Również data i miejsce startu uległy zmianie –  startujemy 1 maja z Cieplic – uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

W biegu mogą wziąć udział zarówno miłośnicy nabijania kolejnych kilometrów po asfalcie, jak i Ci, którzy lubią piękne widoki i cenią sobie atrakcyjną trasę. Jednocześnie będzie to również bieg dla prawdziwych górali. Jednym słowem – uliczny bieg z górskim charakterem.

Zawody będą drugą edycją nowego cyklu biegowego Runner’s World Super Bieg 2016, do którego wejdzie jeszcze 8 innych biegów. W sumie w cyklu pojawią się 3 biegi uliczne i 6 górskich. Zawsze na uczestników czekać będą półmaraton i bieg na dystansie 10 km.

Na zawodniczki i zawodników czeka sporo atrakcji i udogodnień: po zapisaniu się do biegu i opłaceniu startu, każdy otrzyma numer startowy, który ważny będzie przez cały sezon na wszystkich biegach wchodzących do cyklu, na mecie wszystkich biegów czekają medale, w pakietach biegowe upominki, a każdy kto pierwszy raz wystartuje w Super Biegu, dostanie pamiątkową koszulkę techniczną. Ci którzy startowali w pierwszej edycji cyklu w Miękini, zgłoszą się więc na start już z własnymi numerami startowymi.

Godziny otwarcia biura zawodów: 30.04.2016 (sobota) : 16:00 – 21:00 01.05.2016 (niedziela): 08:00 – 10:30 Plac Piastowski, Jelenia Góra – Cieplice

Zapisy i informacje na stronie www.superbieg.pl
Start IV Półmaratonu Jeleniogórskiego o godz. 11:00
Start IV Jeniogórskiej Dziesiątki o godz. 11:10

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na stronie www.superbieg.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Regeneracja po bieganiu. Co zrobić, aby odzyskać moc? [SPRAWDZONE PATENTY]

Trening biegowy nie kończy się w momencie zatrzymania zegarka, który odliczał czas i przebyty dystans. Nie wystarczy także wejść pod prysznic, aby się zregenerować. Aby zredukować potreningowy ból, pozbyć się skurczów czy zmniejszyć napięcie mięśniowe potrzeba odpowiednich czynności, które dostępne są dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania. Jak dojść do pełni sił po męczących treningach? Co robić? (więcej…)