IV Półmaraton Jeleniogórski – w tym roku bliżej gór

polecane

IV Półmaraton Jeleniogórski – w tym roku bliżej gór

Kamil Nowak
26 kwietnia, 2016
Biegi

W tym roku Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska 10 odbędą się już po raz czwarty. W ciągu kilku ostatnich lat impreza ta stała się istotnym sportowym wydarzeniem biegowej wiosny na Dolnym Śląsku.

Półmaraton Jeleniogórski

Organizatorzy postanowili uatrakcyjnić ten ważny dla miasta i okolic bieg, nadając mu bardziej górski charakter i wyprowadzając z miasta w kierunku Karkonoszy, zachowując jednak jego istotny element – wciąż jest to bieg dla każdego. Również data i miejsce startu uległy zmianie –  startujemy 1 maja z Cieplic – uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry.

W biegu mogą wziąć udział zarówno miłośnicy nabijania kolejnych kilometrów po asfalcie, jak i Ci, którzy lubią piękne widoki i cenią sobie atrakcyjną trasę. Jednocześnie będzie to również bieg dla prawdziwych górali. Jednym słowem – uliczny bieg z górskim charakterem.

Zawody będą drugą edycją nowego cyklu biegowego Runner’s World Super Bieg 2016, do którego wejdzie jeszcze 8 innych biegów. W sumie w cyklu pojawią się 3 biegi uliczne i 6 górskich. Zawsze na uczestników czekać będą półmaraton i bieg na dystansie 10 km.

Na zawodniczki i zawodników czeka sporo atrakcji i udogodnień: po zapisaniu się do biegu i opłaceniu startu, każdy otrzyma numer startowy, który ważny będzie przez cały sezon na wszystkich biegach wchodzących do cyklu, na mecie wszystkich biegów czekają medale, w pakietach biegowe upominki, a każdy kto pierwszy raz wystartuje w Super Biegu, dostanie pamiątkową koszulkę techniczną. Ci którzy startowali w pierwszej edycji cyklu w Miękini, zgłoszą się więc na start już z własnymi numerami startowymi.

Godziny otwarcia biura zawodów: 30.04.2016 (sobota) : 16:00 – 21:00 01.05.2016 (niedziela): 08:00 – 10:30 Plac Piastowski, Jelenia Góra – Cieplice

Zapisy i informacje na stronie www.superbieg.pl
Start IV Półmaratonu Jeleniogórskiego o godz. 11:00
Start IV Jeniogórskiej Dziesiątki o godz. 11:10

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na stronie www.superbieg.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki bezprzewodowe do biegania. Jakie kupić?

Samotność biegacza długodystansowego ma plusy i minusy. Zaletą jest fakt, że możemy się skupić na wielu myślach i je analizować, aby w końcowej fazie wyciągać pewne wnioski. Zaś jednym ze skutków ubocznych biegu w pojedynkę jest monotonia. Zaradzić jej można poprzez słuchanie ulubionej muzyki lub audiobooka. Ale jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać? (więcej…)