Gdynia Półmaraton 2020. Rusza przepisywanie pakietów
Gdynia Półmaraton 2020. Rusza przepisywanie pakietów

polecane

Gdynia Półmaraton 2020. Rusza przepisywanie pakietów

Jerzy Stawiński
15 kwietnia, 2020
Biegi

Gdynia Półmaraton 2020 pierwotnie zaplanowany na 29 marca z powodu pandemii koronawirusa został przełożony na 17 października 2020 roku. Rozpoczęła się procedura umożliwiająca przepisanie pakietu startowego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, na innego zawodnika.

Gdynia Półmaraton 2020 przepisywanie pakietów

Organizatorzy Gdynia Półmaraton 2020 zachęcają wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą wystartować w Mistrzostwach Świata w półmaratonie w październiku, aby skorzystali z tej bezpłatnej usługi. Z powodu pandemii koronawirusa gdyńskie mistrzostwa zostały przełożone na 17 października 2020 roku. Wniesione przez uczestników biegu masowego opłaty startowe zostały przeniesione na nowy termin imprezy.

Zdając sobie jednak sprawę, że nie każdej osobie może odpowiadać nowa data rywalizacji, organizatorzy Gdynia Półmaraton 2020 umożliwili uczestnikom bezpłatne przepisanie wykupionego pakietu startowego na innego zawodnika.

– Cała procedura jest bardzo prosta i odbywa się przez portal www.SlotMarket.pl – informuje Michał Drelich, dyrektor World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. – Zawodnik, który jest zainteresowany sprzedaniem swojego pakietu, po znalezieniu kupca, wybiera opcję „transfer” i podaje adres mailowy nabywcy. W kolejnych krokach kupujący otrzymuje wiadomość z linkiem umożliwiającym rejestrację na zawody. Co ważne, nie ingerujemy w wysokość kwoty odsprzedania pakietu, jest to wyłącznie sprawa między sprzedającym a kupującym – podkreśla dyrektor zawodów.

By ułatwić komunikację między osobami, które chcą sprzedać swoje pakiety startowe na Gdynia Półmaraton 2020, a potencjalnymi nabywcami, organizatorzy utworzyli specjalną giełdę na jednym z popularnych portali społecznościowych. Będzie to miejsce z ogłoszeniami o sprzedaży pakietów oraz informacjami od osób zainteresowanych zakupem. Warto podkreślić, że cała procedura przepisania pakietu jest bezpłatna, a taka opcja będzie dostępna aż do końca sierpnia 2020 roku.

Organizatorzy biegu informują również, że zawodnik, który nie planuje startu w październikowych zawodach, może uzyskać zwrot środków wpłaconych na poczet usług dodatkowych (np. grawerowanie medalu, pasta party). W tym celu na adres biuro@gdyniapolmaraton.pl należy wysłać maila, w tytule wiadomości wpisując „Zwrot za wykupienie usługi”. W treści wiadomości zamieścić informację za jakie usługi zawodnik chce uzyskać zwrot.

Szczegółowe informacje dotyczące całej procedury przepisania pakietu startowego oraz wszystkich możliwych opcji rezygnacji z usług dodatkowych można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów https://worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020

Źródło: informacja prasowa; fot. Gdynia Półmaraton

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Ostatnia prosta do startu w półmaratonie! 10 kluczowych rzeczy, które należy wiedzieć

Przebiegnięcie półmaratonu to wyjątkowe wyzwanie, które wymaga nie tylko fizycznego przygotowania, ale także odpowiedniej strategii przed startem. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym biegaczem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z długimi dystansami, istnieją pewne czynniki, których należy się wystrzegać, oraz praktyki, które pomogą dotrzeć do mety z dobrym wynikiem. Poniżej przedstawiamy dziesięć kluczowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, aby zapewnić sobie udany start w nadchodzącym półmaratonie. (więcej…)