Garmin Ultra Race biegiem kwalifikacyjnym do UTMB

polecane

Garmin Ultra Race biegiem kwalifikacyjnym do UTMB

Kamil Nowak
29 marca, 2017
Biegi

Garmin Ultra Race po raz drugi został biegiem kwalifikacyjnym do Ultra Trail du Mont Blanc, słynnego biegu wokół masywu Mont Blanc. Biorąc udział w Garmin Ultra Race na dystansie 53 km, biegacze będą mogli uzyskać 3 punkty kwalifikacyjne do UTMB, jeśli tylko zmieszczą się w limicie czasu przewidzianym przez organizatorów biegu, który w tym roku wyniesie 10 godzin.

Garmin Ultra Race festiwal biegowy, który odbędzie się w dniach 16-17 września. Biegacze do wyboru będą mieli jedną z trzech tras: 53 km, 24 km lub 9 km. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w biegach Garmin Ultra Kids na dystansach 200 m, 500 m oraz 1000 m. Start i meta wszystkich dystansów zlokalizowane będą nad zalewem w Radkowie w Górach Stołowych. Pierwszego dnia (w sobotę 16.09) obędzie się bieg na dystansie 53 km. Trasa zostanie poprowadzona wokół Gór Stołowych, częściowo po czeskiej stronie gór. Biegacze przebiegną między innymi przez miejscowości Batorów, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, w okolicach Błędnych Skał czy schroniska Pasterka. Przewyższenia na tym dystansie wyniosą +1840 m/ – 1840 m. W niedzielę 17 września na trasy wybiegną zawodnicy, którzy zdecydują się na dystans 24 km lub 9 km, a także odbędą się biegi dla dzieci.

Cały czas trwają zapisy na wszystkie dystanse Garmin Ultra Race. Największą popularnością cieszy się najdłuższa trasa – 53 km. Na tym dystansie zostanie przeprowadzona dodatkowa klasyfikacja, czyli Mistrzostwa Blogerów i Dziennikarzy. Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów www.ultrarace.pl.

Informacja prasowa / zdjęcia są własnością organizatora biegu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie na czczo: czy to naprawdę działa? Plusy i minusy treningu na pusty żołądek

Czy bieganie na czczo rzeczywiście działa? Czy jest to praktyka, którą warto wdrożyć do swojej rutyny treningowej? Wielu sportowców, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, eksperymentuje z treningiem na pusty żołądek, wierząc, że taka strategia może przynieść konkretne korzyści. Zanim zdecydujesz się na ten krok, warto zrozumieć, jakie są potencjalne korzyści i zagrożenia wynikające z takiego podejścia. (więcej…)