Debebe Teka Tereda triumfuje w 16. PKO Poznań Półmaratonie

polecane

Debebe Teka Tereda triumfuje w 16. PKO Poznań Półmaratonie

Edward Królikowski
15 kwietnia, 2024
Aktualności

Debebe Teka Tereda (ETH) triumfuje w 16. PKO Poznań Półmaratonie z czasem 01:01:37. Pierwsza wśród pań Meskerem Moges (ETH) dobiegła na Plac Marka z czasem 01:09:22. Wynik, który jest jej nowym rekordem życiowym, nie pozwolił na poprawienie rekordu poznańskiej imprezy. Zawodniczki i zawodnicy walczyli nie tylko ze sobą, ale także z wiatrem, który uniemożliwił osiągnięcie wyników zbliżonych do rekordów poznańskiego półmaratonu.


– Gratuluję wszystkim wspaniałej walki – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 16. PKO Poznań Półmaratonu. – Wyrazy uznania należą się nie tylko zawodniczkom i zawodnikom czołówki, ale także olbrzymiej rzeszy fanatyków biegania. Był to najliczniejszy bieg w ostatnich pięciu latach. Dziękuję im za determinację, a kibicom za piękne wsparcie.

Zawodniczki i zawodnicy wyruszyli na trasę równo o godzinie 10.00. W czołówce od początku uplasowali się zawodnicy z Afryki. Prowadząca grupka mężczyzn stopniowo topniała i na ostatnim kilometrze w walce o najwyższy stopień podium liczyli się już tylko Tereda oraz Kenijczyk Vincent Kiprotich Kibet, który wbiegł na metę dwie sekundy za zwycięzcą. Równie ciekawa była rywalizacja kobiet. Po półmetku czołówka pań składała się tylko z dwóch Etiopek. Zwyciężczyni przypuściła atak już na szesnastym kilometrze i przez długi czas biegła do mety wspomagana przez pierwszego w stawce Polaka – Krzysztofa Szymanowskiego (1:08:55). Druga na mecie Rediet Daniel Molla nie dała jednak za wygraną i przed metą zdołała odrobić część strat, ostatecznie wpadając na metę 7 sekund za Moges. Pierwszą Polką na mecie była Sylwia Ślęzak (1:20:00)


Łącznie na starcie 16. PKO Poznań Półmaratonu stanęło 9565 zawodników. Reprezentowali oni 34 państwa. Na trasie zagrzewała ich do walki niezawodna poznańska publiczność. Szczególny doping docierał do biegaczy ze stref kibica rozstawionych na całej trasie. O te gorące emocje zadbały grupy kibiców pod szyldem Międzynarodowych Targów Poznańskich, KKS Lecha Poznań, Veolii i wielu innych.

Dziękujemy wszystkim startującym za fantastyczną atmosferę, liczny udział w imprezie i wspaniałe rezultaty. Gorące podziękowania należą się także sponsorom za wsparcie oraz kibicom za niesamowity doping. Liczymy, że spotkamy się w kolejnych edycjach i zapraszamy na 17. Poznań Półmaraton, który zaplanowany jest na 13 kwietnia 2025 r. Wszystkich, którzy chcieliby pobiec ulicami Poznania wcześniej, zapraszamy na 23. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, który odbędzie się już 13 października 2024 r.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; foto autorstwa Klaudii Berdy 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS z nową koncepcją projektowania odzieży. Już wiem, czego można się spodziewać

Odzież do biegania jest niebywale ważna. Dobrej jakości produkty zwiększą komfort ruchu i zadowolenie z ćwiczeń, co doceni każdy sportowiec. Jednak im dłuższy trening, tym coraz większą rolę odgrywają detale. ASICS poinformował, że ma nową koncepcję projektowania odzieży. Czy biegacze mogą na niej zyskać? Czy to tylko szumnie zapowiedziane zmiany, czy realna korzyść dla sportowców? Znam już odpowiedzi. Poniżej test najnowszej koszulki ASICS Ventilate Actibreeze SS Top, która jest częścią nowej koncepcji. (więcej…)