Buty Hoka One One dostępne w sieci Sklep Biegowy

polecane

Buty Hoka One One dostępne w sieci Sklep Biegowy

Kamil Nowak
15 kwietnia, 2016
Aktualności

Pierwszą oficjalnie potwierdzoną siecią sprzedaży, w której pojawią się trailowe modele butów Hoka One One, czyli Challenger ATR, Speedgoat oraz Mafate Speed jest Sklep Biegowy. Gdzie konkretnie będzie można nabyć buty Hoka oraz na czym polega ich niekonwencjonalność?

Buty Hoka One One

Jeszcze w lutym rozmawialiśmy z Piotrem Miecznikiem, który jest przedstawicielem firmy Raven z Krakowa odpowiedzialnej za Hoka One One w Polsce o planach związanych z dystrybucją, a dzisiaj już wiemy kto zdecydował się jako pierwszy na sprzedaż tych wyjątkowych butów.

Oficjalnie potwierdzonym sprzedawcą została sieć Sklep Biegowy z punktami stacjonarnymi w Bielsku – Białej, Gdańsku, Krakowie, Toruniu i Warszawie. Zamówienia będzie można również realizować poprzez należący do sieci sklep internetowy (sklepbiegowy.com). Pierwsze modele pojawia się w sprzedaży w ciągu kilku dni.

Buty Hoka

Sieć postawiła na zamówienie 3 popularnych modeli trailowych – Challenger ATR 2, Speedgoat oraz Mafate Speed, każdy dostępny w jednym kolorze i wyłącznie w wydaniu męskim. Dlaczego akurat te modele? – Wybór nie jest przypadkowy. Skoncentrowaliśmy się na biegaczu, który chce zmierzyć się z dystansem ultra. To często kilkanaście godzin biegu w trudnym terenie. Dlatego tak ważny jest komfort i bezpieczeństwo, który zapewniają buty Hoka – mówi Wojciech Jeger, Brand Manager Sklepu Biegowego.

Na czym polega niekonwencjonalność butów Hoka One One? Wyróżniają się one grubą i szeroką podeszwą, w której warstwa amortyzującej pianki jest 2,5-raza grubsza niż w typowych butach biegowych. Jednocześnie stopa osadzona jest na tyle nisko, iż wysokość podeszwy nie ma negatywnego wpływu na stabilizację podczas biegu. Geometria buta i łódkowaty kształt podeszwy zapewniają dobre przetoczenie stopy i wymuszają lądowanie na śródstopiu, a nie na pięcie, przez co biegacz unika kontuzji spowodowanych niewłaściwą techniką biegu.

Tutaj więcej informacji.

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na www.ravenoutdoor.com

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Skarpety do biegania. Czy wiesz, jak ważne są w treningu?

Bawełniane lubią się zsuwać, długo schną, ocierają skórę i przysparzają problemów. Syntetyczne są trwalsze, doskonale leżą na stopie, wpływają na wysoki komfort w czasie treningu, a także błyskawicznie odprowadzają wilgoć i ciepło. Skarpety - bo o nich będzie dzisiejszy materiał - mogą stać się atutem lub ograniczeniem na stopach sportowców. Dlaczego warto wybierać tylko te produkty, który zaprojektowano jako skarpety do biegania? Czym różnią się od bawełnianych odpowiedników? (więcej…)