Bieg Policz się z cukrzycą wyniki 2021
Prawie 16 tysięcy osób zapisało się na Bieg „Policz się z cukrzycą”

polecane

Prawie 16 tysięcy osób zapisało się na Bieg „Policz się z cukrzycą”

Jerzy Stawiński
5 lutego, 2021
Aktualności

Zainteresowanie tegoroczną edycją Biegu „Policz się z cukrzycą” przeszło najśmielsze oczekiwania. Prawie 16 tysięcy osób zdecydowało się kupić pakiet startowy i tym sposobem wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie wpływy z biegu zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Bieg Policz się z cukrzycą wyniki 2021

Tegoroczna 15. już edycja Biegu „Policz się z cukrzycą” była wyjątkowa nie tylko z racji fantastycznej frekwencji. Bardzo licznego grona uczestników sportowej rywalizacji nie zniechęciła nawet wirtualna formuła biegu.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, po raz pierwszy w historii, charytatywny bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał wirtualny charakter. To znaczy, że biegać można było w każdym miejscu na świecie. Każdy z uczestników musiał pokonać co najmniej 5 kilometrów. W sumie wszyscy zawodnicy przebiegli 130932 km.

Bieg Policz się z cukrzycą wyniki 2021

– Cieszymy się bardzo, że już po raz 15. mogliśmy grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i współorganizować charytatywny Bieg „Policz się z cukrzycą” – mówi Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – Dzięki prawie 16 tysiącom zarejestrowanych biegaczy, nie tylko udało się zebrać niemal 800 tysięcy złotych, które w całości zostaną przekazane na szczytny cel, ale możemy też mówić o jednym z najliczniejszych biegów wirtualnych organizowanych w Polsce – podkreśla.

Uczestniczyć w Biegu „Policz się z cukrzycą” można było w dowolnym miejscu na świecie. Dystans 5 km można było przebiec, przejść, przejechać na rowerze czy hulajnodze. Należało to jednak zrobić o własnych siłach i w okresie pomiędzy 25 a 31 stycznia.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; Sport Evolution

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Withings Body Cardio – inteligentna waga – recenzja

Withings Body Cardio pomoże utrzymać formę i prowadzić zdrowszy tryb życia. Jest to nowoczesna, inteligentna waga, która potrafi zmierzyć różne parametry naszego ciała, a następnie przesłać je do dedykowanej aplikacji, w której te dane przeanalizujemy. Jest jedna szczególnie ciekawa funkcjonalność - waga ustali poziom tętna, a także prędkość fali tętna (ang. pulse wave velocity). O tym wszystkim w poniższej recenzji.  (więcej…)