Bieg Policz się z cukrzycą wyniki 2021
Prawie 16 tysięcy osób zapisało się na Bieg „Policz się z cukrzycą”

polecane

Prawie 16 tysięcy osób zapisało się na Bieg „Policz się z cukrzycą”

Jerzy Stawiński
5 lutego, 2021
Aktualności

Zainteresowanie tegoroczną edycją Biegu „Policz się z cukrzycą” przeszło najśmielsze oczekiwania. Prawie 16 tysięcy osób zdecydowało się kupić pakiet startowy i tym sposobem wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie wpływy z biegu zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Bieg Policz się z cukrzycą wyniki 2021

Tegoroczna 15. już edycja Biegu „Policz się z cukrzycą” była wyjątkowa nie tylko z racji fantastycznej frekwencji. Bardzo licznego grona uczestników sportowej rywalizacji nie zniechęciła nawet wirtualna formuła biegu.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, po raz pierwszy w historii, charytatywny bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał wirtualny charakter. To znaczy, że biegać można było w każdym miejscu na świecie. Każdy z uczestników musiał pokonać co najmniej 5 kilometrów. W sumie wszyscy zawodnicy przebiegli 130932 km.

Bieg Policz się z cukrzycą wyniki 2021

– Cieszymy się bardzo, że już po raz 15. mogliśmy grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i współorganizować charytatywny Bieg „Policz się z cukrzycą” – mówi Michał Drelich, prezes Sport Evolution. – Dzięki prawie 16 tysiącom zarejestrowanych biegaczy, nie tylko udało się zebrać niemal 800 tysięcy złotych, które w całości zostaną przekazane na szczytny cel, ale możemy też mówić o jednym z najliczniejszych biegów wirtualnych organizowanych w Polsce – podkreśla.

Uczestniczyć w Biegu „Policz się z cukrzycą” można było w dowolnym miejscu na świecie. Dystans 5 km można było przebiec, przejść, przejechać na rowerze czy hulajnodze. Należało to jednak zrobić o własnych siłach i w okresie pomiędzy 25 a 31 stycznia.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; Sport Evolution

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Runtastic Orbit – opaska fitness – recenzja

Runtastic Orbit, czyli opaska fitness jest pierwszym produktem od firmy Runtastic, który mamy przyjemność recenzować. Runtastic Orbit już na początku robi dobre wrażenie swoim przyjemnym dla oka wyglądem, ale czy nasz uśmiech pozostanie również po teście? Sprawdzamy.  (więcej…)