Bieg Charytatywny 2018 [LOKALIZACJA STADIONÓW, KIEDY START]

polecane

Bieg Charytatywny 2018 [LOKALIZACJA STADIONÓW, KIEDY START]

Kamil Nowak
14 września, 2018
Biegi

W najbliższą sobotę (15 września) o godzinie 11.00 w 12 miastach Polski wystartuje 4. PKO Bieg Charytatywny 2018. Bydgoszcz, Gdańsk, Kalisz, Koszalin, Kraków, Kutno, Lidzbark Warmiński, Lublin, Łomża, Ruda Śląska, Warszawa i Wrocław – te miasta biorą udział w tym wielkim charytatywnym wydarzeniu. Gdzie można dopingować zawodników?

Bieg Charytatywny, Bydgoszcz 2017 r.

Zawodnicy tworzący pięcioosobowe sztafety mają dokładnie godzinę, aby pokonać jak najwięcej okrążeń. Bieg główny rozpocznie się o 11:00, a godzinę wcześniej wystartuje PKO Bieg Charytatywny Młodych. Zostanie on rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: I kategoria (dystans 200 m) – 4-6 lat, II kategoria (dystans 400 m) – 7-9 lat i III kategoria (dystans 600 m) – 10-12 lat. Każda z kategorii będzie miała swojego zwycięzcę. W zamian za zaangażowanie wszystkich zawodników Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na posiłki dla potrzebujących dzieci.

Bieg Charytatywny, Warszawa 2017 r.

Limit uczestników w biegu głównym to 70 drużyn na stadion. Opłata startowa wynosi 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby. Natomiast w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, w każdym z miast, może wziąć udział 350. dzieci. Koszt startu dziecka to 5 zł. Wszystkie wpłaty zostaną przekazane na cel charytatywny. 

Bieg Charytatywny, Bydgoszcz 2017 r.

W 4. PKO Biegu Charytatywnym nie tylko zawodnicy mogą pomagać. Do rywalizacji mogą włączyć się również kibice. Wystarczy zebrać grupę osób i kibicować swojej drużynie. Najskuteczniejszy doping będzie nagradzany. Wyróżniona ekipa kibiców będzie mogła wskazać cel, na który Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dodatkowe wsparcie, czyli 10 tys. złotych.

Bieg Charytatywny, Kielce 2017 r.

Niezwykła koszulka i wyjątkowy medal będą nagrodami! Konkurs dla kibiców jest nowością tej edycji biegu, ale nie jedyną. Na koszulce umieszczona jest grafika – postaci biegaczy na tle serca. Z tyłu koszulki znajduje się logo obchodów „Niepodległa”, nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wszystkich którzy ukończą bieg czekają również wyjątkowe medale w kształcie serca.

Lokalizacja stadionów, na których przeprowadzony zostanie 4. PKO Bieg Charytatywny 2018

Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163
Gdańsk, Stadion AWFiS Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1
Kalisz, Stadion Miejski, ul. Łódzka 19-29
Koszalin, Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16
Kraków, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Wschód”, Os. Szkolne 39
Kutno, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 26
Lidzbark Warmiński, Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24
Lublin, Stadion MKS „Start”, al. Józefa Piłsudskiego 22
Łomża, Stadion Miejski, ul. Zjazd 18
Ruda Śląska, Stadion lekkoatletyczny, ul. Czarnoleśna 12
Warszawa, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34
Wrocław, Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35

Pozostałe bieżące informacje o tegorocznej edycji biegu publikujemy tutaj.

Źródło: na podstawie; fot. PKO Bank Polski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Hoka Carbon X 3 – zacznij przygodę z płytką karbonową

Hoka Carbon X 3 to pierwsze buty do biegania z płytką karbonową, w jakich trenowałem. Buty z segmentu treningowo-startowych, na twarde nawierzchnie, zaprojektowane na szerokiej i stabilnej podeszwie, z komfortową amortyzacją – z uwagi na te cechy sądzę, że może być to dobra opcja dla osób, które chcą wejść w świat karbonu w obuwiu do biegania. Poniżej szczegółowo opisałem moje wrażenia – z jednej strony bardzo pozytywne, z drugiej zaś… sami przeczytajcie! (więcej…)