Lekka Piątka Warszawa bieganie
5 powodów, dla których warto wystartować w Lekkiej Piątce

polecane

5 powodów, dla których warto wystartować w Lekkiej Piątce

Tomasz Wołoćko
19 kwietnia, 2022
Biegi

W zeszłym roku na biegowej mapie Warszawy pojawił się nowy, wyjątkowy bieg na 5km. Lekka Piątka poprowadzona jest częściowo po stadionie, częściowo po asfalcie, co daje piekielnie szybką trasę. Już 5 czerwca będzie można się z nią zmierzyć! Dlaczego to najlepsza „piątka” w stolicy i jak się do niej przygotować? – opowiada Bartosz Olszewski (@WarszawskiBiegacz).

Lekka Piątka Warszawa bieganie

Lekka Piątka rozgrywana jest w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny” – największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca 2022 r. na terenie warszawskiej AWF.

– Można zrobić bardzo dobry wynik, poczuć się jak zawodowiec na płycie Stadionu Olimpijskiego i bawić jak na pikniku. Ciężko o lepsze połączenie – mówi Bartek Olszewski, popularny trener i bloger WarszawskiBiegacz.pl, który na zeszłorocznej Lekkiej Piątce wybiegał swoją życiówkę. – Po pierwsze trasa jest płaska i całkowicie osłonięta od wiatru. Wielkim atutem jest to, że bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu. Tartan i głośny doping kibiców dodają mocy i pomagają urwać cenne sekundy. Dość powiedzieć, że w zeszłym roku ostatnie 400m, kiedy właściwie słaniałem się już na nogach, było moimi najszybszymi 400m w tym wyścigu! Z kolei asfaltowe alejki na kampusie AWF, po których robi się dwie pętle, są szerokie i w dużej mierze zacienione. Biegnie się tam bardzo komfortowo. A co dodatkowo miłe, choć w tej części jest to bieg uliczny, to czujesz się jak w lesie, biegnąc na skraju Rezerwatu Przyrody Lasu Bielańskiego. To najprzyjemniejsze 5km w Warszawie! – podsumowuje Warszawski Biegacz.

Lekka Piątka Warszawa bieganie

Trening na 5km i ściganie z Warszawskim Biegaczem. – Cieszę się, że na imprezie „1MILA – mityng lekki i atletyczny” pojawił się bieg na 5km. Te dwa dystanse świetnie ze sobą współgrają. Z treningu do biegu na 1 milę (1609m) można znakomicie pobiec 5km i odwrotnie. Trening do „piątki” świetnie cię przygotuje do mili! – mówi Olszewski. Specjalnie dla uczestników czerwcowej imprezy Warszawski Biegacz rozpisał plan treningowy na bezpośrednie przygotowanie startowe do Lekkiej Piątki. – A jeśli ktoś chciałby połamać 16 minut na 5km, to polecam się jako pacemaker. W tym roku również planuję zaatakować życiówkę! – zapowiada Bartek.

Zacznij trening już dziś! Zobacz plan treningowy na 5km przygotowany przez Bartka >>

Lekka Piątka Warszawa bieganie

Każdy może pomóc! Pakiet startowy na Lekką Piątkę, jak i na resztę konkurencji rozgrywanych w ramach imprezy 1MILA, można kupić w wariancie charytatywnym. Każdy może dowolną kwotą wesprzeć Program „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej i organizuje otwarte warsztaty edukacyjne dla trenującej młodzieży.

Poza biegiem 5km, będzie można wystartować także na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

Lekka Piątka Warszawa bieganie

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo z wieloma atrakcjami dla całej rodziny, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami.

Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/warszawa/
Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/720/strona/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Squeezy, czyli energia dla biegacza na każdym etapie rozwoju

Dobre wyniki sportowe są pochodną nie tylko biegania według planu treningowego, ale też prawidłowej diety i nawodnienia organizmu. Tylko świetnie naoliwiona i zatankowana pod korek maszyna jest gotowa na najcięższą pracę. Taką maszyną jest organizm biegacza, którego zapotrzebowanie na energię jest bardziej złożone niż mogłoby się wydawać. Za jakimi produktami się rozglądać, aby nie brakowało mocy na treningu? Jaką rolę pełnią żele energetyczne? Czy asortyment marki Squeezy może pomóc? (więcej…)