Lekka Piątka Warszawa bieganie
5 powodów, dla których warto wystartować w Lekkiej Piątce

polecane

5 powodów, dla których warto wystartować w Lekkiej Piątce

Tomasz Wołoćko
19 kwietnia, 2022
Biegi

W zeszłym roku na biegowej mapie Warszawy pojawił się nowy, wyjątkowy bieg na 5km. Lekka Piątka poprowadzona jest częściowo po stadionie, częściowo po asfalcie, co daje piekielnie szybką trasę. Już 5 czerwca będzie można się z nią zmierzyć! Dlaczego to najlepsza „piątka” w stolicy i jak się do niej przygotować? – opowiada Bartosz Olszewski (@WarszawskiBiegacz).

Lekka Piątka Warszawa bieganie

Lekka Piątka rozgrywana jest w ramach imprezy „1MILA – mityng lekki i atletyczny” – największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca 2022 r. na terenie warszawskiej AWF.

– Można zrobić bardzo dobry wynik, poczuć się jak zawodowiec na płycie Stadionu Olimpijskiego i bawić jak na pikniku. Ciężko o lepsze połączenie – mówi Bartek Olszewski, popularny trener i bloger WarszawskiBiegacz.pl, który na zeszłorocznej Lekkiej Piątce wybiegał swoją życiówkę. – Po pierwsze trasa jest płaska i całkowicie osłonięta od wiatru. Wielkim atutem jest to, że bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu. Tartan i głośny doping kibiców dodają mocy i pomagają urwać cenne sekundy. Dość powiedzieć, że w zeszłym roku ostatnie 400m, kiedy właściwie słaniałem się już na nogach, było moimi najszybszymi 400m w tym wyścigu! Z kolei asfaltowe alejki na kampusie AWF, po których robi się dwie pętle, są szerokie i w dużej mierze zacienione. Biegnie się tam bardzo komfortowo. A co dodatkowo miłe, choć w tej części jest to bieg uliczny, to czujesz się jak w lesie, biegnąc na skraju Rezerwatu Przyrody Lasu Bielańskiego. To najprzyjemniejsze 5km w Warszawie! – podsumowuje Warszawski Biegacz.

Lekka Piątka Warszawa bieganie

Trening na 5km i ściganie z Warszawskim Biegaczem. – Cieszę się, że na imprezie „1MILA – mityng lekki i atletyczny” pojawił się bieg na 5km. Te dwa dystanse świetnie ze sobą współgrają. Z treningu do biegu na 1 milę (1609m) można znakomicie pobiec 5km i odwrotnie. Trening do „piątki” świetnie cię przygotuje do mili! – mówi Olszewski. Specjalnie dla uczestników czerwcowej imprezy Warszawski Biegacz rozpisał plan treningowy na bezpośrednie przygotowanie startowe do Lekkiej Piątki. – A jeśli ktoś chciałby połamać 16 minut na 5km, to polecam się jako pacemaker. W tym roku również planuję zaatakować życiówkę! – zapowiada Bartek.

Zacznij trening już dziś! Zobacz plan treningowy na 5km przygotowany przez Bartka >>

Lekka Piątka Warszawa bieganie

Każdy może pomóc! Pakiet startowy na Lekką Piątkę, jak i na resztę konkurencji rozgrywanych w ramach imprezy 1MILA, można kupić w wariancie charytatywnym. Każdy może dowolną kwotą wesprzeć Program „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej i organizuje otwarte warsztaty edukacyjne dla trenującej młodzieży.

Poza biegiem 5km, będzie można wystartować także na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować drużynowo w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

Lekka Piątka Warszawa bieganie

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo z wieloma atrakcjami dla całej rodziny, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami.

Więcej informacji o imprezie: https://1mila.pl/warszawa/
Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/720/strona/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kupiłeś zegarek sportowy (z GPS). Jakie funkcje włączyć, a jakie wyłączyć?

Zegarek sportowy zaprowadził mój trening na znacznie wyższy level. Startowałem z najniższego możliwego poziomu, czyli „kanapowca” z nadwagą. Najpierw ćwiczyłem z telefonem i aplikacją, która mierzyła dystans i prędkość. Dopiero, gdy wybrałem swój pierwszy zegarek sportowy, nabrałem wiatru w żagle. Szybko zauważyłem, że profesjonalny sprzęt wiele ułatwia i daje możliwość stabilnego rozwoju formy. Jak wykorzystać potencjał zegarka sportowego? Jak zacząć z niego korzystać? Jakich funkcji używać, a które lepiej jest wyłączyć? (więcej…)