37. PKO Wrocław Maraton. Biegacze na trasie
37. PKO Wrocław Maraton. Biegacze na trasie! [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

37. PKO Wrocław Maraton. Biegacze na trasie! [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
15 września, 2019
Aktualności

37. PKO Wrocław Maraton wystartował o godzinie 9:00. Zawodnicy mają do pokonania trasę liczącą 42,195 km wytyczoną ulicami Wrocławia. Jak wyglądał start biegaczy? Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców?

37. PKO Wrocław Maraton trasa utrudnienia

37. PKO Wrocław Maraton już wystartował! Punktualnie o godzinie 9:00 zawodnicy biorący udział w tegorocznym maratonie wyruszyli na jego trasę! Do pokonania jest dystans 42,195 km, który wiedzie ulicami stolicy Dolnego Śląska. Moment wybiegnięcia biegaczy z linii startu został uwieczniony przez naszą redakcję. W takich nastrojach zawodnicy wybiegali ze Stadionu Olimpijskiego:

Jaka jest dokładna trasa 37. PKO Wrocław Maraton? Otóż zawodnicy po przebiegnięciu całej trasy ponownie zagoszczą na Stadionie Olimpijskim, ponieważ to tutaj znajduje się meta. Zawodnicy opuszczający linię startu kierując się w stronę al. Różyckiego, później przez mosty Grunwaldzki i Pokoju, aby dotrzeć do ulicy Sienkiewicza i placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy – Młyńską i Piasek, gdzie zobaczą zabytkowy Ostrów Tumski, później okrążą centrum ulicami Grodzką, i Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym (przebiegając przy Teatrze Lalek).

Następnie zawodnicy Maratonu Wrocławskiego udadzą się ulicami Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera.

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton utrudnienia

Dalsze kilometry trasy zostały wytyczone w kierunku centrum ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Gnieźnieńska, Ścinawska, Poznańska i Długa poprowadzą ich znów do centrum

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton [TRASA]

Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski.

Uruchomiona została pomocnicza infolinia, udzielająca wszelkich informacji dotyczących 37. PKO Wrocław Maratonu – zarówno zawodnikom, jak i mieszkańcom miasta. Pracownicy będą odpowiadać na pytania pod numerami: 571 351 065, 511 603 093, 690 433 297. W dzień startu specjalny numer działa w godzinach od 5:30 do 15:00.

Utrudnienia w ruchu spowodowane przez zawodników biorących udział w 37. PKO Wrocław Maraton potrwają maksymalnie do godz. 15:30. Jednak warto pamiętać, że poszczególne odcinki będą na bieżąco przywracane dla ruchu kołowego, gdy ostatni zawodnik opuści konkretny fragment trasy. Spodziewać się należy dużych utrudnień i czasowych ograniczeń w kursowaniu komunikacji miejskiej. Takich informacji należy poszukiwać na stronach MPK Wrocław – polecam profil Facebook, gdzie publikowane są bieżące informacje o utrudnieniach.

Plan miasteczka biegowego zlokalizowanego w obrębie Stadionu Olimpijskiego prezentuje się następująco:

37. PKO Wrocław Maraton miasteczko przy Stadionie Olimpijskim

Nastroje podczas startu PKO Maraton Wrocław dopisywały:

37. PKO Wrocław Maraton. Biegacze na trasie

Kolejne informacje o maratonie są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-wroclaw/

Źródło: https://www.wroclawmaraton.pl/dla-zawodnik%C3%B3w.html; fot. miasteczko biegowe z tego źródła: https://www.wroclawmaraton.pl/dla-zawodnik%C3%B3w/dla-zawodnik%C3%B3w/pan-terenu-imprezy.html

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dbać o buty do biegania? 7 zasad głównych

Dobre buty do biegania to buty idealnie spełniające nasze potrzeby, ale także zadbane buty. Po wyczerpującym treningu odstawiamy je w kąt, zapominając o nich do czasu kolejnej zaprawy ruchowej. I to błąd. Troska o ich stan jest ważna nie tylko ze względu na estetykę, ale przede wszystkim z uwagi na przedłużenie ich żywotności oraz nasze zdrowie. Dlaczego? Odpowiedź w artykule. (więcej…)