37. PKO Wrocław Maraton trasa
37. PKO Wrocław Maraton. Po raz ostatni taka trasa?

polecane

37. PKO Wrocław Maraton. Po raz ostatni taka trasa?

Tomasz Wołoćko
13 września, 2019
Aktualności

37. PKO Wrocław Maraton to jeden z najpopularniejszych maratonów w Polsce. W niedzielę, 15 września, kolejny raz kilka tysięcy biegaczy z około 40 krajów świata wyruszy na trasę biegu poprowadzoną ulicami Wrocławia. Organizatorzy zapowiedzieli jednak, że tegoroczna edycja pozostanie ostatnią, która w takiej formie przebiega przez stolicę Dolnego Śląska. Jakie czekają nas zmiany od 2020 roku?

37. PKO Wrocław Maraton trasa

37. PKO Wrocław Maraton będzie wyjątkowy. Zawodnicy po raz ostatni będą przemierzać trasę bardzo zbliżoną do znanej z poprzednich edycji – od kolejnego roku ulegnie ona bowiem całkowitym zmianom. Podczas najbliższego maratonu ich droga wyznaczona jest jednak podobnie, jak w minionych latach: ze startem i metą na Stadionie Olimpijskim. Z tego miejsca biegacze wyruszą na trasę poprowadzoną przez miasto. W pierwszej kolejności wybiegną aleją Różyckiego, później przez mosty Grunwaldzki i Pokoju, aby dotrzeć do ulicy Sienkiewicza i placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy – Młyńską i Piasek (mijając zabytkowy Ostrów Tumski), okrążą centrum ulicami Grodzką, i Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym (przebiegając przy Teatrze Lalek).

37. PKO Wrocław Maraton trasa

Następnie zawodnicy PKO Wrocław Maraton udadzą się ulicmi Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera. Śmiałkowie mierzący się z dystansem 42,195 km wrócą w kierunku centrum ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Gnieźnieńska, Ścinawska, Poznańska i Długa poprowadzą ich znów do centrum. Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski.

Brakuje jeszcze dokładniejszych informacji o edycji biegu w 2020 roku. Nie wiadomo skąd miałby wystartować maraton, jaka liczba uczestników mogłaby wziąć udział w tym wydarzeniu etc. Meta zapewne pozostanie taka sama, czyli w obrębie Stadionu Olimpijskiego, ponieważ jest to dobre miejsce na przyjęcie dużej liczby zawodników. Kompleks pozwala także na spokojny odpoczynek po przebyciu całej trasy. Czas pokaże jaki będzie maraton w 2020 roku.

37. PKO Wrocław Maraton wystartuje 15 września (niedziela) o godz. 9:00. Do zobaczenia!

Kolejne informacje o maratonie są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-wroclaw/

Źródło: https://www.wroclawmaraton.pl/aktualnosci/aktualno%C5%9Bci/konferencja-37-pko-wroc%C5%82aw-maratonu-i-wrocwalk-marathonu-2019.html

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Po jaką odzież sięgać, gdy za oknem panuje jesień?

Pogoda jest coraz bardziej wymagająca i to nie tylko w stosunku do biegaczy, ale także odzieży. Sportowcy, którzy nie odpuszczają treningów podczas wietrznych i chłodnych dni mają trudniejsze warunki do aktywności fizycznej. Jak radzić sobie z konfliktem na linii biegacz a pogoda? W co się ubrać, aby było ciepło? Jak chronić się przed wiatrem? (więcej…)