Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton [TRASA]
Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton [TRASA]

polecane

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton [TRASA]

Tomasz Wołoćko
13 września, 2019
Aktualności

37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się w niedzielę 15 września. Start biegu zaplanowano na godzinę 9:00. Zawodnicy wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego po to, aby pokonać dystans 42,195 km poprowadzony ulicami Wrocławia. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się już od godziny 7:00. Koniec problemów komunikacyjnych nastąpi w okolicach godz. 15:00.

37. PKO Wrocław Maraton trasa

Wrocławianie oczekują na start Maratonu Wrocławskiego. Po raz kolejny biegowe święto zagości na ulicach stolicy Dolnego Śląska. Około 3500 zawodników weźmie udział w tegorocznym maratonie. 37. PKO Wrocław Maraton po raz kolejny rozpocznie się z toru żużlowego na Stadionie Olimpijskim – w tym samym miejscu będzie również wyznaczona meta. Uczestnicy pokonają 42195 metrów po trasie w zdecydowanej większości zbliżonej do ubiegłorocznej – zaprojektowanej tak, by jednocześnie umożliwić pokonanie dystansu w jak najlepszym czasie, jak i wśród najciekawszych obiektów w mieście.

Warto jednak zwrócić uwagę na zapowiedź organizatorów – Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław, że tegoroczna edycja pozostanie ostatnią, która w takiej formule przebiega przez Wrocław. Czy maraton w roku 2020 rozpocznie się z Kątów Wrocławskich lub z Sobótki? Te informacje nie są jeszcze potwierdzone, ale coraz głośniej mówi się o całkowitym wyprowadzeniu maratonu z Wrocławia. Czas pokaże, czy takie odwrócenie do góry nogami maratonu przyniesie wzrost frekwencji. Na pewno trzymam za to kciuki, bo patrząc na ostatnie lata, od 2017 roku liczba zawodników startujących we Wrocławiu z roku na rok znacznie maleje.

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton start Stadion Olimpijski

Trasa i utrudnienia w ruchu? Jak wspominałem, trasa 37. PKO Wrocław Maraton przebiega jeszcze przed miasto. Start i meta na Stadionie Olimpijskim. Dokładnie o godzinie 9:00 nastąpi start i wypuszczenie zawodników na trasę.

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton trasa Most Grunwaldzki

W pierwszej kolejności wybiegną aleją Różyckiego, później przez mosty Grunwaldzki i Pokoju, aby dotrzeć do ulicy Sienkiewicza i placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy – Młyńską i Piasek (mijając zabytkowy Ostrów Tumski), okrążą centrum ulicami Grodzką, i Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym (przebiegając przy Teatrze Lalek).

Następnie zawodnicy PKO Wrocław Maraton udadzą się ulicami Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera.

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton utrudnienia

Śmiałkowie mierzący się z dystansem 42,195 km wrócą w kierunku centrum ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Gnieźnieńska, Ścinawska, Poznańska i Długa poprowadzą ich znów do centrum.

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton trasa biegu

Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski.

Po raz kolejny zostanie uruchomiona infolinia, udzielająca wszelkich informacji dotyczących 37. PKO Wrocław Maratonu – zarówno zawodnikom, jak i mieszkańcom miasta. Pracownicy będą odpowiadać na pytania pod numerami: 571 351 065, 511 603 093, 690 433 297 w piątek w godzinach 14:00 – 22:00, w sobotę od 9:00 do 22:00, w niedzielę od 5:30 do 15:00.

W dniu biegu od godz. 7:00 pojawią się utrudnienia w ruchu, które potrwają maksymalnie do godz. 15:00. Wyłączenie całej trasy maratonu z ruchu kołowego (zamknięcie trasy nastąpi o godzinie 7:00, ale miejscowe utrudnienia pojawią się dużo wcześniej!). Zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji publicznej należy poszukiwać na stronach MPK Wrocław lub na Facebooku.

37. PKO Wrocław Maraton wystartuje 15 września (niedziela) o godz. 9:00. Do zobaczenia!

Kolejne informacje o maratonie są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-wroclaw/

Źródło: https://www.wroclawmaraton.pl/dla-zawodnik%C3%B3w.html

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czołówka dla biegacza Ledlenser H6 – recenzja

Czołówka jest narzędziem wspomagającym biegacza podczas treningów o wczesnym świcie, zmierzchu czy w nocy. Bez jej pomocy nie byłoby możliwe bezpieczne bieganie w ciemnościach. Jednak nie każda czołówka może sprostać stawianym oczekiwaniom w czasie treningu lub zawodów. Latarka czołowa Ledlenser H6 jest modelem, który stworzony został do pracy z biegaczem. O wszystkich jej zaletach i wadach opowiemy w poniższej recenzji. (więcej…)