Bieg Ursynowa pełen niespodzianek, Szymon Dorożyński nowym Mistrzem Polski
Bieg Ursynowa pełen niespodzianek! Szymon Dorożyński nowym Mistrzem Polski [WYNIKI]

polecane

Tomasz Wołoćko
17 czerwca, 2019
Aktualności

W Mistrzostwach Polski, które odbyły się w ramach 13. Bieg Ursynowa, zwyciężył Szymon Dorożyński z czasem 14:26, jednak to nie on został zwycięzcą biegu. Jako pierwszy linię mety niespodziewanie przekroczył Artsiom Lohish (14:22) z Białorusi.

Na miejscu trzecim uplasował się Henryk Szost (14:28), który jednocześnie został wicemistrzem Polski. Na podium Mistrzostw Polski trzecie miejsce przypadło Kamilowi Karbowiakowi.
Wśród Pan najszybsza była Izabela Trzaskalska (16:06), a na kolejnych miejscach uplasowały się: Olesea Smovjenco z Mołdawii (16:40) i Ewa Jagielska (16:45).

Bieg Ursynowa 2019 ukończyło 1715 biegaczy.

Otwarte Mistrzostwa Polski – mężczyźni (czasy brutto)

10. Aleksander Dragan (niezrzeszony) – 15:13

Klasyfikacja generalna biegaczy – mężczyźni (czasy brutto)
1. Artsiom Lohish – 14:22
2. Szymon Dorożyński  – 14:26
3. Henryk Szost – 14:28
4. Siarhei Kravchenia – 14:29
5. Kamil Karbowiak – 14:31
6. Jakub Nowak – 14:39

Klasyfikacja generalna biegaczek – kobiety (czasy brutto)
1. Izabela Trzaskalska – 16:06
2. Olesea Smovjenco – 16:40
3. Ewa Jagielska – 16:45
4. Sviatlana Kurhanskaya – 16:48
5. Monika Kaczmarek – 16:49
6. Monika Jackiewicz – 17:07

W klasyfikacji zawodników na wózkach inwalidzkich wśród mężczyzn zwyciężył Mariusz Włodawski (22:18), a wśród kobiet triumfowała Inez Wrzesińska (31:10).

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator