9. PKO Poznań Półmaraton już za 50 dni

polecane

9. PKO Poznań Półmaraton już za 50 dni

Kamil Nowak
Luty 27, 2016
Biegi

Jedynie 50 dni pozostało do biegowego święta w Poznaniu przy okazji 9. PKO Poznań Półmaratonu.  Przypominamy jak wygląda trasa biegu, jej profil oraz medal. Tam Was nie może zabraknąć. 

Poznań półmaraton

fot. Przemysław Szyszka

17 kwietnia 2016 r. odbędzie się 9. PKO Poznań Półmaraton. Trasa półmaratonu poznańskiego będzie przebiegała przez centrum stolicy Wielkopolski, a jego start i meta będą zlokalizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dzięki nowej lokalizacji miasteczka maratońskiego, organizator może ugościć o kilka tysięcy biegaczy więcej niż w poprzednich edycjach, więc zapowiada się jedna z największych imprez biegowych w Wielkopolsce.

Każdy uczestnik, który dystans 9. PKO Poznań Półmaratonu pokona w regulaminowym czasie 3 godzin otrzyma na mecie taki oto właśnie medal:

Poznań metal

Źródło: Poznań Półmaraton

Spis ulic 9. PKO Poznań Półmaraton w dniu 17.04.2016:

START: Grunwaldzka -> Franklina Roosevelta -> Matyi -> Aleja Niepodległości -> Solna -> Wolnica -> Małe Garbary -> Garbary -> Droga Dębińska -> Piastowska -> Dolna Wilda -> Hetmańska -> Arciszewskiego -> Piotra Ściegiennego -> Edmunda Taczanowskiego -> Grunwaldzka – zawracamy na wysokości Jeleniogórskiej -> Grunwaldzka -> META: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Poznań półmaraton trasa

Źródło: Poznań Półmaraton

Profil trasy:

Poznań półmaraton trasa profil

Źródło: Poznań Półmaraton

Podobnie jak podczas zeszłorocznego maratonu biegacze 9. PKO Poznań Półmaratonu będą pić na trasie wodę dostarczoną przez poznańskie wodociągi. O tym, że woda z kranu jest zdrowa, czysta i zdatna do spożycia przekonuje Aquanet od lat w swoich kampaniach reklamowych. Argumentów przemawiających za piciem wody z kranu jest wiele. Dlaczego więc warto pić poznańską kranówkę? Przede wszystkim ze względu na jej cenę, która wynosi 4,70zł za 1m3 wody. Często trudno wyobrazić sobie jaka to ilość, ale 1m3 to 1000 litrów, czyli dla zobrazowania 4000 kubków herbaty, 1000 butelek wody czy 20 pralek z praniem. Kolejnym argumentem jest wysoka jakość poznańskiej kranówki. Nad jakością wody do picia czuwa Laboratorium Aquanetu, które posiada wszelkie możliwe certyfikaty badawcze oraz odpowiednio wykształcony i doświadczony personel wykorzystujący nowoczesną aparaturę analityczną.

Poznań zaproszenie

Informacja prasowa / autorem zdjęcia głównego jest Przemysław Szyszka / zapraszamy do odwiedzania strony organizatora biegu.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Bata pisze:

    9 odsłona imprezy, widziałam koszulki, spoko. Nie odpuszcza, trenuję przed 9. PKO Poznań Półmaratonie

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

SALCO Regeneracyjne sole do kąpieli dla sportowców

Regeneracja to również część treningu, a sole do kąpieli SALCO, świetnie sprawdzają się w przyśpieszaniu tego procesu. Biegacze, którzy ściągają po wysiłku buty i uważają, że to koniec treningu, a regeneracja sama przyjdzie są często w błędzie. Ten proces, jak trening, trzeba po prostu dopracować i wówczas można czerpać prawdziwą radość z biegania. (więcej…)