45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
5 tysięcy osób na liście startowej 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. To powrót mody na bieganie?

polecane

5 tysięcy osób na liście startowej 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. To powrót mody na bieganie?

Tomasz Wołoćko
16 sierpnia, 2023
Biegi

Moda na bieganie wróciła na dobre! Na ponad miesiąc przed startem jubileuszowej 45. edycji Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego na liście startowej jest ponad 5 tysięcy osób! Trwają zapisy na wszystkie biegi rozgrywane w ramach Święta Biegania!

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

24 września Warszawa stanie się biegową stolicą Europy – emocjonująca rozgrywka TEAM UP! Europe oraz TEAM UP! Everyone, finał akcji charytatywnej #BiegamDobrze, nowa, szybka trasa i zachwycająca okolica startu i mety wszystkich biegów – ulica Emilii Plater. Okazja do finiszu pod Pałacem Kultury i Nauki może się nie powtórzyć!

Wielki Bieg – nieprzerwanie od 1979 roku

Maraton Warszawski – największe w Polsce wydarzenie sportowe, to wyjątkowy bieg. Rokrocznie, nieprzerwanie od 1979 roku, gromadzi na starcie tysiące uczestników, których łączy jeden cel i wspólna pasja. Każda odsłona Maratonu jest wyjątkowa, a dla każdego biegacza start to wielkie święto i zwieńczenie długich przygotowań.

Dystans królewski, biegi towarzyszące, EXPO a także tętniące życiem Miasteczko Biegacza to szansa, by obserwować rozwój sportowej pasji Polaków i wzrost branży. Możliwość startu w samym centrum stolicy i przebiegnięcia przez największe arterie miasta przy wyłączonym ruchu samochodowym jest dla biegaczy świętem. Tak wielkie wydarzenie sportowe jest również okazją do promocji walorów turystycznych miasta.

Zapierająca dech w piersiach lokalizacja startu i mety i nowe trasy

Biuro zawodów tradycyjnie znajdzie się w Pałacu Kultury i Nauki. Nowe będą lokalizacje startu i mety – te znajdą się na ulicy Emilii Plater. Miasteczko Biegacza urośnie na Placu Defilad – centrum sportowych emocji w samym sercu Warszawy. W tym roku na biegaczy czekają, oprócz zachwycającej lokalizacji finiszu w samym centrum, także zupełnie nowe trasy – zarówno dystans królewski oraz sztafeta, jak i towarzysząca im Nice To Fit You Warszawska Dycha zyskały nowy przebieg. Trasy szybkie – w przypadku maratońskiej przebiegającej przez aż sześć dzielnic stolicy oraz malownicze Radiowo, jak i widowiskowe – poprowadzone główną arterią Warszawy, Alejami Jerozolimskimi w biegu “na dychę” to okazja dla uczestników na nowe, odświeżające wrażenia.

Mały Wielki Bieg w profesjonalnym wydaniu

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

W tym roku po raz pierwszy w historii najmłodsi wystartują w samym centrum Warszawy. Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbędzie się w sobotę 23 września w tym samym miejscu, w którym następnego dnia na trasę wyruszą dorośli uczestnicy Wielkiego Biegu. Zapisy na wydarzenie dla dzieci i młodzieży trwają! Na liście jest już prawie 300 uczestników!

– Naszemu zaangażowaniu w 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski towarzyszy idea #długodystansZDROWIA. Troska o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną warto promować także w odniesieniu do dzieci. Nationale-Nederlanden Mini Maraton jest świetną okazją, aby pokazać dzieciom piękno sportu i spędzić miłe rodzinne chwile w aktywny i ciekawy sposób – mówi Marta Maszewska- Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale-Nederlanden.

Mini Maraton podzielony jest na kategorie – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Najmłodsi – dzieci do lat trzech, wystartować mogą z opiekunem. Górny limit wieku to 16 lat. Wszyscy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą. Więcej o Małym Wielkim Biegu: https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

Nice To Fit You Warszawska Dycha oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska

Oprócz biegów dla najmłodszych oraz królewskiego dystansu dla dorosłych w ostatni weekend września odbędą się także: bieg na 10 km – Nice To Fit You Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska. Dla każdego amatora sportu znajdzie się zatem okazja do startu – jeśli na maraton za wcześnie, warto rozważyć udział na krótszym dystansie i dać sobie szansę na świętowanie jubileuszowej odsłony 45. edycji Maratonu Warszawskiego w znakomitym i niezwykle licznym gronie.

Wielki powrót mody na bieganie – zapełniające się listy startowe

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Wszystkie tegoroczne biegi odbywające się w Warszawie – począwszy od 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, zanotowały wzrost zainteresowania. W tym momencie na liście startowej Wielkiego Biegu jest ponad 5 tysięcy osób – to o prawie 2 tysiące więcej niż w analogicznym okresie w 2022 roku. Nice To Fit You Warszawska Dycha z kolei jest już w planach prawie 2 tysięcy Polaków, co również jest imponującym wynikiem.

– Wracamy na dobre – wróciła moda na bieganie! Polacy uprawiają sport, cieszą się nim, rozumieją – kibicują, angażują się w wolontariat i coraz liczniej startują w zawodach. Stawianie sobie własnych celów do realizacji, planowanie i prostu zdrowy tryb życia to coś, co jest zapisane w DNA naszej marki – mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji “Maraton Warszawski”. – Cieszę się, że możemy obserwować emocje biegaczy amatorów i rozwój branży. Choć do wyników przedpandemicznych jeszcze trochę brakuje, to z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że popularność biegania, moda na zdrowie i aktywności znów zagościła w naszej codzienności.

#BiegamDobrze – nowa fundacja na pokładzie!

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Największa w Polsce biegowa akcja charytatywna pozwala na czynienie dobra poprzez… start w zawodach! Bieganie i pomaganie to domena prawie sześciuset uczestników – tylu biegaczy zarejestrowało się na wydarzenie za pomocą ścieżki charytatywnej. Łącznie zebrali już niebanalną kwotę prawie 200 tysięcy złotych, które zasilą konta organizacji pozarządowych. Zbiórki potrwają do 4 października!

Do grona NGO zaangażowanych w akcję dołączyła Fundacja “Twarze Depresji”. Środki, które zbiorą biegacze zostaną przeznaczone na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

– Bardzo się cieszę, że Fundacja “Twarze Depresji” dołącza do grona beneficjentów akcji. Depresja, szczególnie wśród młodych, to zjawisko powszechne. Zbyt mało mówimy o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”. – Wierzę, że wspólnie przyczynimy się do poprawy świadomości oraz pomocy potrzebującym. Mamy też wiele wspólnych pomysłów na edukację, które niebawem ujrzą światło dzienne – dodaje.

Zapraszamy na Wielki Bieg – wolontariat, kibicowanie, biegi!

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Zapisy na wszystkie biegi trwają! Każdy znajdzie coś dla siebie. A tych, którzy do startu nie ją jeszcze gotowi zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie sportowym. Warszawiaków i wszystkich bliskich namawiamy do kibicowania – każda zagrzewająca do walki postać przy trasie to ogromna motywacja dla biegaczy.

– Bądźmy razem i przeżywajmy sportowe emocje. Bieg uliczny to wydarzenie społeczne, nie tylko sportowe. Dajmy sobie szansę na uczestnictwo w czymś niecodziennym, wyjątkowym i napędzającym do działania na kolejne tygodnie – dodaje Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji “Maraton Warszawski”.

Zapisy trwają na https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Olympus 4 – świetne osiągi w trudnym terenie – TEST

Każdy teren wymaga od biegacza innych umiejętności. Im bardziej nieprzewidywalne podłoże oraz środowisko, tym większe niebezpieczeństwo i ryzyko doznania kontuzji. Wystarczy chwila nieuwagi, aby uderzyć o wystający korzeń czy kamień lub kilka sekund rozluźnienia, żeby nie docenić podłoża i się poślizgnąć. Do biegania w terenie powinniśmy się przygotować i koniecznie zabrać buty Altra Olympus 4. (więcej…)