45. Maraton Dębno już dziś!

polecane

45. Maraton Dębno już dziś!

Kamil Nowak
kwiecień 8, 2018
Aktualności

Od wystrzału startera dzielą nas już tylko trzy godziny – 45. Maraton Dębno 2018 wystartuje punktualnie o godzinie 11:00.  Na trasę tegorocznych zawodów wyruszy 2500 pasjonatów biegów. Jak dokładnie wygląda program dzisiejszego dnia?

Do startu 45. Maratonu Dębno pozostało już niewiele czasu, a ponieważ zaplanowano kilka atrakcji przypominamy oficjalny program imprezy:

8 kwietnia 2018 – niedziela
10.35 – Uroczyste otwarcie 45. Maratonu Dębno 2018 – ul. Kostrzyńska 14,
11.00 – Start biegu głównego,
16.00 – Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród – pl. Konstytucji 3-go Maja,
10.00-16.00 – Blok imprez towarzyszących – pl. Konstytucji 3-go Maja.

Trasa biegu przebiegać będzie ulicami: Mickiewicza, Kostrzyńską, Gorzowską, Sportową, Myśliborską, Armii Krajowej, Słowackiego, Baczewskiego oraz na trasie Dargomyśl, Cychry, Dębno.W związku z tym w dniu dzisiejszym w godzinach od 09.30 do 16.30 wyżej wymienione ulice będą wyłączone z ruchu kołowego. Ze względu na specyfikę trasy ruch na ulicach: Jana Pawła II, Kościuszki i Piłsudskiego będzie ograniczony. Przejazd pozostałymi ulicami będzie utrudniony z uwagi na zorganizowane objazdy.

W ramach 45. Maraton Dębno 2018 zostaną rozegrane:
38. Mistrzostwa Polski Kobiet
16. Mistrzostwa Polski Policjantów
5. Mistrzostwa Polski Strażaków Strażaków
5. Mistrzostwa Polski Nauczycieli

Ciekawostką jest fakt, że miasto Dębno jest gospodarzem Mistrzostwa Polski w Maratonie już po raz 37., a pierwsze zawody rangi mistrzowskiej rozegrano w 1969 roku.

Pełny program:

Najświeższe informacje o maratonie w Dębnie publikujemy w tej specjalnej sekcji. Powodzenia dla wszystkich biegaczy biorących udział w zawodach! Dajcie znać po, jak było i jakie życiówki wywalczyliście!

Źródło: na podstawie; informacja prasowa / grafika: Maraton Dębno, www.maratondebno.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Długie wybieganie – o czym nie wolno zapomnieć? Co zabrać ze sobą?

Długie wybieganie powinno stanowić nieodłączny element treningu każdego sportowca. Regularne wplatanie takich sesji może przynieść biegaczowi wiele wymiernych korzyści. Jednak, aby tak się stało należy umiejętnie przygotować się do tego wysiłku. Jak się ubrać i co warto spakować do plecaka na długą wycieczkę biegową? (więcej…)