bieganieuskrzydla.pl

45. Maraton Dębno już dziś!

Kwiecień 8, 2018

Od wystrzału startera dzielą nas już tylko trzy godziny – 45. Maraton Dębno 2018 wystartuje punktualnie o godzinie 11:00.  Na trasę tegorocznych zawodów wyruszy 2500 pasjonatów biegów. Jak dokładnie wygląda program dzisiejszego dnia?

 

 

Do startu 45. Maratonu Dębno pozostało już niewiele czasu, a ponieważ zaplanowano kilka atrakcji przypominamy oficjalny program imprezy:

 

8 kwietnia 2018 – niedziela
10.35 – Uroczyste otwarcie 45. Maratonu Dębno 2018 – ul. Kostrzyńska 14,
11.00 – Start biegu głównego,
16.00 – Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród – pl. Konstytucji 3-go Maja,
10.00-16.00 – Blok imprez towarzyszących – pl. Konstytucji 3-go Maja.

 

Trasa biegu przebiegać będzie ulicami: Mickiewicza, Kostrzyńską, Gorzowską, Sportową, Myśliborską, Armii Krajowej, Słowackiego, Baczewskiego oraz na trasie Dargomyśl, Cychry, Dębno.W związku z tym w dniu dzisiejszym w godzinach od 09.30 do 16.30 wyżej wymienione ulice będą wyłączone z ruchu kołowego. Ze względu na specyfikę trasy ruch na ulicach: Jana Pawła II, Kościuszki i Piłsudskiego będzie ograniczony. Przejazd pozostałymi ulicami będzie utrudniony z uwagi na zorganizowane objazdy.

 

W ramach 45. Maraton Dębno 2018 zostaną rozegrane:
38. Mistrzostwa Polski Kobiet
16. Mistrzostwa Polski Policjantów
5. Mistrzostwa Polski Strażaków Strażaków
5. Mistrzostwa Polski Nauczycieli

 

Ciekawostką jest fakt, że miasto Dębno jest gospodarzem Mistrzostwa Polski w Maratonie już po raz 37., a pierwsze zawody rangi mistrzowskiej rozegrano w 1969 roku.

 

Pełny program:

 

 

 

Najświeższe informacje o maratonie w Dębnie publikujemy w tej specjalnej sekcji. Powodzenia dla wszystkich biegaczy biorących udział w zawodach! Dajcie znać po, jak było i jakie życiówki wywalczyliście!

 

Źródło: na podstawie; informacja prasowa / grafika: Maraton Dębno, www.maratondebno.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bieganie w zimie bez kontuzji

Bieganie w zimie, po śniegu, to świetne urozmaicenie treningu i coś zupełnie innego od „uklepywania” tras biegowych w pozostałych porach roku. Pamiętajmy jednak, że prowadząc przez cały rok siedzący tryb życia, powinniśmy nasze ciało odpowiednio przygotować do uprawiania tego sportu.  (więcej…)