The Color Run
3 okazje do pokonania najszczęśliwszych 5 kilometrów. The Color Run

polecane

3 okazje do pokonania najszczęśliwszych 5 kilometrów. The Color Run

Tomasz Wołoćko
21 sierpnia, 2019
Biegi

Co to jest ten The Color Run? Dlaczego mam wziąć w nim udział? Co wyróżnia to wydarzenie od innych imprez biegowych?

The Color Run

The Color Run to coś więcej niż bieg. To wyjątkowe wydarzenie, które do startu potrafi zachęcić każdego. Łączy w sobie to, czego brakuje nam we współczesnym świecie i to, o czym w pędzie dnia codziennego zapominamy: aktywność fizyczną, dobrą wspólną zabawę i energetyzującą moc kolorów.

– Co najbardziej mnie zachwyca w The Color Run? Fakt, że zamiast rywalizować na trasie wspólnie ją kolorujemy. To impreza inna od wszystkich i choć lubię standardowe biegi, bo lubię poprawiać swoje wyniki i pokonywać ograniczenia, to podczas tego biegu przemierzam najprzyjemniejsze 5 kilometrów w swoim życiu. Nie spieszę się, bo chcę jak najdłużej nacieszyć się jego kolorami i atmosferą – mówi Klaudia, biegaczka średniodystansowa.

5 kilometrów to idealny dystans dla początkujących i dla zaawansowanych biegaczy. Z jednej strony daje poczucie satysfakcji z pokonanego odcinka, a z drugiej strony pozwala oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości i spędzić bajkowy czas wśród uśmiechniętych ludzi. Już sam start w The Color Run wita uczestników kolorami. Na raz, dwa, trzy wszyscy rozsypują magiczny proszek i kolorowo, od samego początku, zaczynają bieg. Po pierwszym kilometrze na uczestników czeka nagroda – kolejny kolor, który doda im sił i sprawi, że świat wyda się jeszcze bardziej kolorowy. I tak w trakcie pokonywania 5 kilometrów uczestnicy dosłownie czynią swoją przestrzeń bardziej kolorową.

– Jak przekonać nieprzekonanych do podjęcia aktywności fizycznej? The Color Run daje nam do tego narzędzie. Mówi chodź, rusz się, baw się, pobiegaj. Proponuje przygodę, która skusi każdego nawet zatwardziałego „kanapowca”. Zachęca i nagradza w kolorowy sposób. A gdy ktoś raz złapie się na jego wdzięki, pozostaje z nim na zawsze. Bo kto nie chciałby  choć chwilę poczuć się jak w bajce? – mówi  Tomek, nauczyciel, który po pierwszym starcie, jeździ za The Color Run do każdego polskiego miasta.

The Color Run

W tym roku mieszkańcy Polski będą mieli jeszcze aż 3 okazje do pokonania tych najszczęśliwszych 5 kilometrów. The Color Run najpierw 31 sierpnia trafi do Wrocławia i pokoloruje Stadion Olimpijski. Następnie 7 września zawita nad Jezioro Maltańskie w Poznaniu, a 21 września pokoloruje miejski park Reagana w Gdańsku.

Więcej informacji The Color Run i zapisy do udziału w tym wspaniałym biegu, dostępne są na tej stronie.

Źródło: informacja prasowa; fot. The Color Run / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie – Jak się ubrać? 4 pory roku w jednym poradniku [WIDEO]

Jak się ubrać do biegania w zimne dni? Jak się ubrać do biegania zimą? Jaki strój założyć na wiosnę czy lato? Czym się kierować podczas wyboru odzieży do biegania? Wszystkie odpowiedzi w obszernym poradniku wideo. Warto obejrzeć cały odcinek, ponieważ ująłem w nim tylko praktyczne wskazówki, które pozwolą perfekcyjnie dopierać odzież do aktualnych warunków pogodowych. Wspominam również o błędach jakie ja robiłem na początku przygody z bieganiem.  (więcej…)