20. PKO Poznań Maraton już w ten weekend! [TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU]

polecane

20. PKO Poznań Maraton już w ten weekend! [TRASA, UTRUDNIENIA W RUCHU]

Tomasz Wołoćko
16 października, 2019
Biegi

W niedzielę, 20 października odbędzie się 20. PKO Poznań Maraton. Święto dla biegaczy rozpocznie się o godzinie 9:00. Na pokonanie całej trasy liczącej 42 km i 195 m zawodnicy mają regulaminowe 6 godzin. Jaka trasa czeka na uczestników? Co z utrudnieniami w ruchu?

20. PKO Poznań Maraton trasa

20. PKO Poznań Maraton jest już na ostatniej prostej! W najbliższy weekend (19-20 październik) wystartuje jedno z największych wydarzeń sportowych stolicy Wielkopolski. Poznań Maraton zgromadzi blisko 7000 zawodników, którzy zjadą do Poznania, aby świętować 20. lecie maratonu. Przygotowano specjalną trasę, która ułatwi osiągnięcie wymarzonego czasu na mecie. Ponadto trasa wiedzie ciekawymi zakątkami Poznania po to, aby przybliżyć piękno miasta.

Trasa 20. PKO Poznań Maraton jest następująca: start na ul. Grunwaldzkiej do Malwowej, gdzie wykonają nawrót, później będą się poruszać po: Grunwaldzka do Bułgarskiej, Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego, Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej, Niestachowska, Warmińska, Małopolska, Park Sołacki, Małopolska, Al. Wielkopolska, Nowowiejskiego, Solna, Solna/Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Rondo Śródka, Warszawska do Krańcowej, Krańcowa, Malta (dookoła), Baraniaka, Dymka, Szwajcarska, Kurlandzka, Kurlandzka/Żegrze, później w lewo w stronę Ronda Żegrze, Żegrze, Rondo Żegrze, Hetmańska (do Arciszewskiego), Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańska do ulicy Grunwaldzkiej, później Grunwaldzką na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie mieści się meta zlokalizowana na Placu Marka.

Trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019 z podziałem na poszczególne części:

Na pierwszym wycinku trasy widać start oraz metę przy MTP, lokalizację PKP Poznań oraz zachodnią część Poznania:

20. PKO Poznań Maraton trasa

Poniżej widać trasę przy Malce, która przypada na część trasy od 21 km do 26 km:

Ostatnie kilometry trasy maratonu po Poznaniu są takie:

Święto dla biegaczy oznacza spore kłopoty dla pozostałych mieszkańców. Zwłaszcza dotyczące komunikacji miejskiej oraz zakazów parkowania i zamkniętych ulic. 20 października od godziny 5:00 wyłączone z ruchu zostaną okolice Międzynarodowych Targów Poznańskich – odcinki ulic Roosvelta, Bukowskiej i Grunwaldzkiej. O godzinie 7:50 zostaną zamknięte wszystkie ulice, którymi prowadzi trasa biegu. Przywrócenie ruchu planowane jest na godzinę 15:30. Od piątku, od godziny 17:00 zostanie uruchomiona także specjalna infolinia, która będzie informować o bieżącej i prognozowanej sytuacji na drogach. Numer telefonu, pod który można dzwonić to: 502-622-438.

Utrudnienia w ruchu czekają również pasażerów komunikacji miejskiej ZTM Poznań. W związku z imprezą zmienione zostaną trasy części linii tramwajowych i autobusowych. Jednocześnie, aby ułatwić podróżowanie po mieście, uruchomionych zostanie siedem dodatkowych linii tramwajowych.

Program dotyczący 20. PKO Poznań Maraton:

Piątek, 18 października:
✅godz. 10:00–20:00 Wydawanie pakietów startowych (Biuro zawodów, MTP, hala nr 3)
✅10:00–20:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)

Sobota, 19 października:
✅godz. 10:00–20:00 Wydawanie pakietów startowych
✅10:00–20:00 Targi Poznań Sport Expo
✅12:00–20:00 Pasta Party (MTP, hala nr 3)
✅14:00–16:00 Biegi dla dzieci i młodzieży (MTP, Plac Marka)
✅15:00–18:00 Prelekcje (MTP, Hol Wschodni, Sala Zielona)

Niedziela – 20 października, dzień startu:
✅godz. 7:00–16:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)
✅godz. 8:30 Ceremonia otwarcia
✅godz. 8:50 Start zawodników na wózkach
godz. 9:00 Start 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
✅ok. 10:05 Finisz pierwszych zawodników na wózkach i dekoracje zwycięzców
✅ok. 11:05 Finisz pierwszych biegaczy i dekoracje zwycięzców
✅godz. 15:15 Zakończenie biegu

Wszelkie bieżące informacje o Poznań Maraton 2019 są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Źródło: https://marathon.poznan.pl/; Foto Adam Ciereszko (dwa pierwsze)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czy warto zacząć biegać w lato? Kompleksowy przewodnik dla początkujących

Lipiec to czas, kiedy dni są długie, pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a atmosfera wakacyjna zachęca do podejmowania nowych wyzwań. Czy warto zacząć biegać właśnie teraz? Jeśli nigdy wcześniej nie trenowałeś, może wydawać się to wyzwaniem, ale lipiec oferuje wiele unikalnych korzyści dla początkujących biegaczy. Idealna letnia pogoda, długi dzień, większa motywacja do ruchu i możliwość wypracowania nawyku sprawiają, że lato to doskonały czas na rozpoczęcie przygody z bieganiem. (więcej…)