20. PKO Poznań Maraton - już w niedzielę 20 października
20. PKO Poznań Maraton – już w niedzielę 20 października [PROGRAM]

polecane

20. PKO Poznań Maraton – już w niedzielę 20 października [PROGRAM]

Tomasz Wołoćko
14 października, 2019
Biegi

Już w najbliższą niedzielę 20 października komplet uczestników zamelduje się na starcie 20. PKO Poznań Maraton! W jubileuszowej edycji weźmie udział 7000 zawodników! Jaka jest tegoroczna trasa? W jakich godzinach rozgrywany będzie maraton?

20. PKO Poznań Maraton

20. PKO Poznań Maraton będzie wyjątkowy! Wszystkie pakiety startowe zostały już wyprzedane, trasa maratonu pozwoli podziwiać najciekawsze zakątki Poznania, a tegoroczne nagrody przyprawiają o zawrót głowy. Ale od początku… Już w najbliższy weekend (19-20 października) wystartuje wielkie święto biegania w stolicy Wielkopolski – 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza. Niezmiennie od 7 lat miejscem startu będzie początek ulicy Grunwaldzkiej, zaś upragniona linia mety znajdować się będzie na znajomym dla uczestników poprzednich edycji Placu Marka (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich). Lista startowa została wypełniona do ostatniego miejsca – do udziału w maratonie zapisało się 7000 osób. W czasie biegowego weekendu trwać będą także Targi Poznań Sport EXPO. Są to targi dla osób aktywnych fizycznie, które poszukują wiadomości o najnowszych trendach w sporcie oraz produktach dedykowanych sportowcom – biegaczom, kolarzom, triathlonistom.

20. PKO Poznań Maraton trasa

Jak jest trasa 20. PKO Poznań Maraton? Uczestnicy rozpoczną zmagania na ul. Grunwaldzkiej do Malwowej, gdzie wykonają nawrót, później będą się poruszać po: Grunwaldzka do Bułgarskiej, Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego, Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej, Niestachowska, Warmińska, Małopolska, Park Sołacki, Małopolska, Al. Wielkopolska, Nowowiejskiego, Solna, Solna/Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Rondo Śródka, Warszawska do Krańcowej, Krańcowa, Malta (dookoła), Baraniaka, Dymka, Szwajcarska, Kurlandzka, Kurlandzka/Żegrze, później w lewo w kierunku Ronda Żegrze, Żegrze, Rondo Żegrze, Hetmańska (do Arciszewskiego), Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańska do ulicy Grunwaldzkiej, później Grunwaldzką do Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019:

Trasa 20. PKO Poznań Maratonu jest także jubileuszowa, ponieważ wyprowadzono w niej kilka ciekawych zmian. Uczestnicy szybko i bezboleśnie powinni poradzić sobie z odcinkiem na ul. Świętego Wawrzyńca. Dotąd ta ulica kojarzyła się zawodnikom z wymagającym i długim podbiegiem przypadającym na 35 km, a więc na 7 km przed metą. W 2019 roku jest to 12 km nowej trasy, na którym zawodnicy będą zbiegać w dół, zamiast wykonywać podbieg. Zawodnicy zawitają nad Maltę! Do 2011 roku Jezioro Maltańskie było sercem poznańskiego biegu. To tutaj zaczęła się jego historia. W tym roku uczestnicy pobiegną wzdłuż Jeziora Maltańskiego okrążając je praktycznie w całości, złapią oddech i nacieszą oczy pięknymi widokami. Ponadto trasę przeprojektowano w ten sposób, aby skomponować ją z mniejszej liczby zakrętów, a także wyeliminować długie podbiegi.

20. PKO Poznań Maraton trasa

20. PKO Poznań Maraton trasa i utrudnienia

Trasa biegu obejmuje większość Poznania, co w dużej mierze wpłynie nie tylko na utrudnienia w ruchu samochodowym, ale także na kursowanie komunikacji miejskiej. Trasa biegu liczy 42 km i 195 m wytyczone ulicami stolicy Wielkopolski. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Na czas trwania zawodów wszystkie ulice na trasie biegu zostaną zamknięte. Pierwsze utrudnienia w ruchu zaczną występować w niedzielę 20 października od godziny 7:50 i potrwają do godz. 15:30. Ruch na trasie będzie sukcesywnie przywracany, gdy tylko ostatni zawodnicy opuszczą konkretny odcinek trasy.

Weekendowy program dotyczący 20. PKO Poznań Maraton:

18 października, piątek:
✅godz. 10:00–20:00 Wydawanie pakietów startowych (Biuro zawodów, MTP, hala nr 3)
✅10:00–20:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)

19 października, sobota:
✅godz. 10:00–20:00 Wydawanie pakietów startowych
✅10:00–20:00 Targi Poznań Sport Expo
✅12:00–20:00 Pasta Party (MTP, hala nr 3)
✅14:00–16:00 Biegi dla dzieci i młodzieży (MTP, Plac Marka)
✅15:00–18:00 Prelekcje (MTP, Hol Wschodni, Sala Zielona)

20 października, dzień startu:
✅godz. 7:00–16:00 Targi Poznań Sport Expo (MTP, hala nr 3)
✅godz. 8:30 Ceremonia otwarcia
✅godz. 8:50 Start zawodników na wózkach
godz. 9:00 Start 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
✅ok. 10:05 Finisz pierwszych zawodników na wózkach i dekoracje zwycięzców
✅ok. 11:05 Finisz pierwszych biegaczy i dekoracje zwycięzców
✅godz. 15:15 Zakończenie biegu

Od 18 do 19 października w biurze zawodów na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można będzie odbierać pakiety startowe. Wszystkie elementy jubileuszowego pakietu startowego stanowią wyjątkową kompozycję graficzną i kolorystyczną. Biegacze znajdą w nim: techniczną koszulkę 4F, wielofunkcyjny komin, bawełnianą torbę na ramię, piwo od Browaru Fortuna w jubileuszowej etykiecie, czekoladę Terravita, naturalny energetyk od Veroni Active, a także voucher ze zniżką -50% na dowolny mecz Lecha Poznań, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Poznaniu do końca tego roku.

Nagrody pieniężne w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn (biegacze):
1 miejsce – 20 000 zł
2 miejsce – 12 000 zł
3 miejsce – 8 000 zł
4 miejsce – 6 000 zł
5 miejsce – 4 000 zł
6 miejsce – 3 000 zł

Zawodnicy biorący udział w 20. PKO Poznań Maratonie w dniach 18-20 października 2019 r. mają możliwość poruszania się w Poznaniu komunikacją miejską zupełnie za darmo. Bezpłatny przejazd możliwy jest w strefach A + B + C. Podczas ewentualnej kontroli biletów należy okazać numer startowy wraz z dokumentem tożsamości.

Wszelkie bieżące informacje o Poznań Maraton 2019 są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Źródło: https://marathon.poznan.pl/; Foto Adam Ciereszko (dwa pierwsze)

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Interwały – trening ambitnego biegacza. Poradnik

Interwały powinny być jednym z elementów treningowych ambitnego biegacza, który chce pracować nad poprawą własnej formy. Jak powinny wyglądać interwały i kiedy je stosować? Zobacz również przykłady interwałów realizowanych przez elitę biegaczy. (więcej…)