19. PKO Poznań Maraton startuje za 21 dni! Przygotowani na bieg?

polecane

19. PKO Poznań Maraton startuje za 21 dni! Przygotowani na bieg?

Kamil Nowak
22 września, 2018
Biegi

Poznań Maraton 2018 startuje już za 21 dni – dokładnie 14 października o godz. 9.00 wystrzał startera sprawi, że na poznańskie ulice już po raz dziewiętnasty wybiegną entuzjaści biegania, by zmierzyć się z królewskim dystansem. W drugi weekend października moc atrakcji przyciągnie do Poznania tysiące miłośników aktywności fizycznej.

Dla zawodników biorących udział w 19. edycji PKO Poznań Maraton przygotowano bogaty pakiet startowy, atrakcyjne nagrody oraz wsparcie kibiców i pacemakerów. W ramach pakietu każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, chip do pomiaru czasu, techniczną koszulkę marki 4F, butelkę piwa „Miłosław Bezalkoholowe Ipa” o chmielowym aromacie i smaku oraz poczwórną dawkę czekoladowej energii od Terravity, a są nimi: 4 batony typu chocko stick: mleczy, gorzki, mleczny z nadzieniem jogurtowo – malinowym, gorzki z nadzieniem miętowym.

Każdy z uczestników 19. PKO Poznań Maraton będzie miał okazję wygrania atrakcyjnych nagród. W tym roku szansa na:
✅ 10 nagród finansowych o wartości 1 000 zł każda,
weekendowy pobyt dla dwóch osób w Sheraton Tel Aviv Hotel w Izraelu,
✅ akredytacja VIP na wybrany mecz domowy Lecha Poznań w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy oderwać od swojego numeru startowego kupon do losowania i wrzucić go do specjalnie przygotowanej urny w Biurze Zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Losowanie odbędzie się tuż po biegu, wśród wszystkich zawodników którzy ukończą maraton w regulaminowym czasie 6 godzin.

Uczestnicy 19. PKO Poznań Maraton również i w tym roku będą mogli liczyć na wsparcie kibiców. Swoją strefę dopingu szykują już m.in.: Sponsor Tytularny Imprezy – PKO Bank Polski, KKS Lech, klub biegacza maratończyk oraz ekipa Night Runners.

W pokonaniu dystansu zawodnikom pomogą też pacemakerzy, którzy oprócz tradycyjnej metody – stałym tempem od startu do mety, poprowadzą bieg jeszcze trzema innymi: Galloway tzw. marszobieg, zaczynający pierwszą część dystansu wolnym tempem, a drugą część szybciej – negative split oraz positive split, będący odwrotnością metody negative split. Ale żeby tego było mało, Jacek MEZO Mejer, w tym poście na Facebooku zapowiedział, że wystąpi w roli „zająca” na czas 3:30 h. Jak sam napisał: – „To było prawdziwie długie, upalne lato. Świadomie zastosowałem więc politykę „luzowania ilościowego” z 6-7 na 2-3 treningi biegowe w tygodniu. A tu już niebawem – 14 października Poznań Maraton 2018. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło mnie na nim zabraknąć. Jako, że na 2:30 gotowy nie jestem ? pobiegnę na 3:30 w roli pacemakera. c.d..”

Do 30 września opłata startowa wynosi 150 zł, po tym terminie ulegnie zwiększeniu do 200 zł. Zapisy przyjmowane będą do 13 października.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator / Poznań Maraton + fot. otwieracz autor: Adam Ciereszko 

Międzynarodowy Kongres AIMS wybrał najpiękniejszą koszulkę! Poznań Maraton!

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania w terenie New Balance, które uwielbiam

New Balance Fresh Foam More Trail v2 to najlepiej wyglądające buty do biegania, jakie miałem na stopach. Imponujące kolory, które pomysłowo zgrano ze sobą w różnych częściach butów, robią wrażenie. Wiadomo jednak, że design to nie wszystko, szczególnie dla wymagającego biegacza, za jakiego siebie uważam. Najważniejsze odpowiedzi dopiero przed nami – czy buty gwarantują komfort na długich trasach? Czy oferują odpowiednią stabilizację i wsparcie w trudnym terenie? Dla jakich biegaczy będzie to dobry wybór? Poniżej znajduje się mój obszerny test modelu More Trail w wersji 2. (więcej…)