bieganieuskrzydla.pl

19. PKO Poznań Maraton startuje za 21 dni! Przygotowani na bieg?

Wrzesień 22, 2018

Poznań Maraton 2018 startuje już za 21 dni – dokładnie 14 października o godz. 9.00 wystrzał startera sprawi, że na poznańskie ulice już po raz dziewiętnasty wybiegną entuzjaści biegania, by zmierzyć się z królewskim dystansem. W drugi weekend października moc atrakcji przyciągnie do Poznania tysiące miłośników aktywności fizycznej.

 

 

Dla zawodników biorących udział w 19. edycji PKO Poznań Maraton przygotowano bogaty pakiet startowy, atrakcyjne nagrody oraz wsparcie kibiców i pacemakerów. W ramach pakietu każdy uczestnik otrzyma: numer startowy, chip do pomiaru czasu, techniczną koszulkę marki 4F, butelkę piwa „Miłosław Bezalkoholowe Ipa” o chmielowym aromacie i smaku oraz poczwórną dawkę czekoladowej energii od Terravity, a są nimi: 4 batony typu chocko stick: mleczy, gorzki, mleczny z nadzieniem jogurtowo – malinowym, gorzki z nadzieniem miętowym.

 

Każdy z uczestników 19. PKO Poznań Maraton będzie miał okazję wygrania atrakcyjnych nagród. W tym roku szansa na:
✅ 10 nagród finansowych o wartości 1 000 zł każda,
weekendowy pobyt dla dwóch osób w Sheraton Tel Aviv Hotel w Izraelu,
✅ akredytacja VIP na wybrany mecz domowy Lecha Poznań w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019.

 

Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy oderwać od swojego numeru startowego kupon do losowania i wrzucić go do specjalnie przygotowanej urny w Biurze Zawodów na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Losowanie odbędzie się tuż po biegu, wśród wszystkich zawodników którzy ukończą maraton w regulaminowym czasie 6 godzin.

 

Uczestnicy 19. PKO Poznań Maraton również i w tym roku będą mogli liczyć na wsparcie kibiców. Swoją strefę dopingu szykują już m.in.: Sponsor Tytularny Imprezy – PKO Bank Polski, KKS Lech, klub biegacza maratończyk oraz ekipa Night Runners.

 

W pokonaniu dystansu zawodnikom pomogą też pacemakerzy, którzy oprócz tradycyjnej metody – stałym tempem od startu do mety, poprowadzą bieg jeszcze trzema innymi: Galloway tzw. marszobieg, zaczynający pierwszą część dystansu wolnym tempem, a drugą część szybciej – negative split oraz positive split, będący odwrotnością metody negative split. Ale żeby tego było mało, Jacek MEZO Mejer, w tym poście na Facebooku zapowiedział, że wystąpi w roli „zająca” na czas 3:30 h. Jak sam napisał: – „To było prawdziwie długie, upalne lato. Świadomie zastosowałem więc politykę „luzowania ilościowego” z 6-7 na 2-3 treningi biegowe w tygodniu. A tu już niebawem – 14 października Poznań Maraton 2018. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło mnie na nim zabraknąć. Jako, że na 2:30 gotowy nie jestem ? pobiegnę na 3:30 w roli pacemakera. c.d..”

 

 

Do 30 września opłata startowa wynosi 150 zł, po tym terminie ulegnie zwiększeniu do 200 zł. Zapisy przyjmowane będą do 13 października.

 

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator / Poznań Maraton + fot. otwieracz autor: Adam Ciereszko 

Międzynarodowy Kongres AIMS wybrał najpiękniejszą koszulkę! Poznań Maraton!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Polar M200 – GPS i pomiar tętna na nadgarstku – recenzja

Polar M200 to budżetowy zegarek, który oferuje pomiar tętna na nadgarstku, GPS oraz dostęp do platformy Flow. Po pierwszych treningach można powiedzieć, że Polar M200 jest w stanie zdobyć serca osób aktywnych fizycznie. Czy taki werdykt podtrzymamy po przeprowadzeniu wszystkich testowych badań? Zobaczcie sami. (więcej…)