Pierwszy półmaraton
W niedzielę 16. PKO Poznań Półmaraton. Utrudnienia w ruchu

polecane

W niedzielę 16. PKO Poznań Półmaraton. Utrudnienia w ruchu

Jerzy Stawiński
12 kwietnia, 2024
Aktualności

W drugi weekend kwietnia (13-14.04) wielkie biegowe święto zawita na ulice Poznania. W ten dzień odbędzie się 16. PKO Poznań Półmaraton, w którym weźmie udział ok. 10 tys. biegaczy i biegaczek. W niedzielę (14 kwietnia) odbędzie się jeden z najpopularniejszych w Polsce biegów na dystansie półmaratonu. W związku z organizacją wydarzenia pojawią się utrudnienia w ruchu i opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak poruszać się po Poznaniu 16 kwietnia? Jaka jest trasa półmaratonu?

Pierwszy półmaraton

Utrudnienia pojawią się na trasie biegu w godzinach 8.30 – 13.30, ale ulica Grunwaldzka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Roosevelta do skrzyżowania ulic Szylinga / Matejki zamknięta będzie od godziny 6.00. Zmiany w transporcie publicznym ZTM wprowadzane będą stopniowo – na niektórych liniach od pierwszych kursów, na innych w zależności od przebiegu imprezy. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika / zawodniczki przez poszczególne skrzyżowania, tramwaje i autobusy, stopniowo powracać będą na swoje stałe trasy.

Trasa 16. PKO Poznań Półmaraton nie zaskakuje, ponieważ przebiega dokładnie tak, jak w 2023 roku. Biegacze będą biec po ulicach: Start – ul Grunwaldzka, później ul. Grunwaldzka, ul. Jugosłowiańska, ul. Taczanowskiego, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańska, ul. Dolna Wilda – Rondo, ul. Dolna Wilda, ul. Piastowska, ul. Droga Dębińska, ul. Strzelecka, ul. Garbary, ul. Małe Garbary, ul. Solna, ul. Nowowiejskiego, ul. Pułaskiego, ul. Roosevelta, Rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Bukowska, ul Grunwaldzka i meta: Plac Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Utrudnienia w ruchu pojawią się wzdłuż trasy Poznań Półmaratonu oraz w jej okolicach. Problemy z ruchem pojawiły się już na kilkadziesiąt minut przed startem biegaczy. Warto pamiętać, że biegacze ruszą na trasę o godzinie 10:00. W miarę przesuwania się zawodników trasa będzie odblokowywana. Zamknięcie głównych ulic Poznania przełoży się na spore opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej – tramwajów i autobusów. Kierowcy poruszający się w dniu 14 kwietnia (niedziela) po ulicach Poznania powinni zachować szczególną czujność i stosować się do poleceń funkcjonariuszy i służb zabezpieczających trasę poznańskiego półmaratonu.

Wszelkie najnowsze informacje o półmaratonie będą tutaj.

Źródło: oprac. na podstawie: https://www.ztm.poznan.pl/pl/komunikaty/niedziela-14-kwietnia-zmiany-w-komunikacji-z-uwagi-na-16-pko-poznan-polmaraton, https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/,  https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/informacje-dla-startujacych/. Foto Jakub Kaczmarczyk / materiały prasowe organizatora biegu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pomiar tętna z nadgarstka: Polar M400, a opaska A360

Czy pomiar tętna z nadgarstka zastosowany w sprzęcie fitness, to faktycznie działająca funkcja, czy jedynie zabieg marketingowy producentów będących na tym rynku? Sprawdzamy to za pomocą zegarka Polar M400 i opaski sportowej A360.  (więcej…)