10. PKO Poznań Półmaraton – finisz w hali

polecane

10. PKO Poznań Półmaraton – finisz w hali

Kamil Nowak
11 lutego, 2017
Biegi

Meta 10. PKO Poznań Półmaratonu już nie pod gołym niebem, a w hali. Znamy trasę, jaką pokonają uczestnicy jubileuszowej edycji poznańskiego półmaratonu. Co jeszcze uległo zmianie?

Tak jak w poprzednich latach, biegacze wystartują z ulicy Grunwaldzkiej i finiszować będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale tym razem meta nie będzie się znajdować pod gołym niebem, lecz w hali! Kolejną nowość w stosunku do ubiegłorocznej trasy, zawodnicy dostrzegą już na początku biegu, kiedy na pierwszym rozwidleniu przy Hotelu Sheraton skręcą w lewo, w stronę Ronda Kaponiera, czyli w przeciwnym kierunku do przebiegu ubiegłorocznego maratonu. Choć trasa jest nowa, dystans półmaratonu pozostaje bez zmian – w trzy godziny biegacze będą musieli pokonać 21,097 kilometra.

Prawdziwą wisienką na torcie, jakim dla biegaczy jest trasa, będzie jej finał. W tym roku przekraczając bramę Międzynarodowych Targów Poznańskich zawodnicy zostaną skierowani do hali numer 5, by finiszować w anturażu neonowych świateł i dobrej muzyce. Na mecie przywita ich MEZO – poznański muzyk i maratończyk, który zagra koncert tuż po tym, jak sam ukończy półmaraton. Nowoczesny wygląd oraz mocne brzmienie na mecie zapewnią uczestnikom imprezy moc wrażeń oraz niezapomniane chwile.

10. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 26 marca 2017 roku.

Informacja prasowa 

Zobacz również:

10. PKO Poznań Półmaraton z koszulką techniczną marki 4F

Marzysz o zdobyciu Korony Polskich Półmaratonów 2017? Półmaraton w Poznaniu jest na liście kwalifikacyjnej!

Korona Polskich Półmaratonów 2017

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Laura pisze:

    Super, jeszcze czegoś takiego nie było. Czuję, że będzie doskonale, do zobaczenie w Poznaniu!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co daje bieganie? Tylko wyniki badań naukowych

Co daje bieganie? W wielu przypadkach to chęć znalezienia odpowiedzi na to pytanie sprawia, że osoby z zerową kondycją fizyczną zaczynają biegać. A lista potwierdzonych naukowo korzyści dla zdrowia jest długa. Zmniejszone ryzyko zachorowań na nowotwory czy cukrzycę typu 2, poprawa samopoczucia, redukcja stresu i lepsza samoocena – to tylko niektóre efekty regularnego treningu. Co jeszcze daje bieganie, gdy ćwiczymy regularnie? (więcej…)