bieganieuskrzydla.pl

10. PKO Poznań Półmaraton – finisz w hali

Luty 11, 2017

Meta 10. PKO Poznań Półmaratonu już nie pod gołym niebem, a w hali. Znamy trasę, jaką pokonają uczestnicy jubileuszowej edycji poznańskiego półmaratonu. Co jeszcze uległo zmianie?

 

 

Tak jak w poprzednich latach, biegacze wystartują z ulicy Grunwaldzkiej i finiszować będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale tym razem meta nie będzie się znajdować pod gołym niebem, lecz w hali! Kolejną nowość w stosunku do ubiegłorocznej trasy, zawodnicy dostrzegą już na początku biegu, kiedy na pierwszym rozwidleniu przy Hotelu Sheraton skręcą w lewo, w stronę Ronda Kaponiera, czyli w przeciwnym kierunku do przebiegu ubiegłorocznego maratonu. Choć trasa jest nowa, dystans półmaratonu pozostaje bez zmian – w trzy godziny biegacze będą musieli pokonać 21,097 kilometra.

 

 

Prawdziwą wisienką na torcie, jakim dla biegaczy jest trasa, będzie jej finał. W tym roku przekraczając bramę Międzynarodowych Targów Poznańskich zawodnicy zostaną skierowani do hali numer 5, by finiszować w anturażu neonowych świateł i dobrej muzyce. Na mecie przywita ich MEZO – poznański muzyk i maratończyk, który zagra koncert tuż po tym, jak sam ukończy półmaraton. Nowoczesny wygląd oraz mocne brzmienie na mecie zapewnią uczestnikom imprezy moc wrażeń oraz niezapomniane chwile.

 

 

10. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 26 marca 2017 roku.

 

Informacja prasowa 

 

Zobacz również:

10. PKO Poznań Półmaraton z koszulką techniczną marki 4F

Marzysz o zdobyciu Korony Polskich Półmaratonów 2017? Półmaraton w Poznaniu jest na liście kwalifikacyjnej!

Korona Polskich Półmaratonów 2017

Jedna odpowiedź do “10. PKO Poznań Półmaraton – finisz w hali”

  1. Laura napisał(a):

    Super, jeszcze czegoś takiego nie było. Czuję, że będzie doskonale, do zobaczenie w Poznaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Długie wybieganie – dlaczego jest ważne,
jak ćwiczyć?

Długie wybieganie jest jedną ze składowych prawidłowego treningu biegacza. Dystans pokonywany w trakcie tego wysiłku jest różny i zależy od wybranego celu treningowego, np. startu w maratonie, półmaratonie czy w biegu ultra. Wybierając się na długi trening powinniśmy pamiętać o kilku istotnych zasadach, które pomogą nam zmierzyć się z tą odległością oraz zabezpieczą nasze ciało w trakcie biegu.  (więcej…)