bieganieuskrzydla.pl

Korona Polskich Półmaratonów 2017

Luty 1, 2017

Korona Polskich Półmaratonów 2017 to coś wyjątkowego dla każdego biegacza. To nie tylko nagroda w postaci specjalnego medalu, ale pewnego rodzaju zaszczyt. Przecież nie każdy może powiedzieć, że należy do zdobywców Korony. Jakie półmaratony zaliczają się do edycji 2017? 

 

 

Polskie Stowarzyszenie Biegów we współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza „META” Lubliniec, opracowało regulamin zdobywania medalu Korony Polskich Półmaratonów w 2017 roku.

 

Zostało wybranych 10 półmaratonów. Żeby zdobyć „Koronę” wystarczy ukończyć 5 półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. W 2017 roku nastąpiły niewielkie zmiany. Do „Korony” dołączył Półmaraton Gdynia, a zabraknie Półmaratonu Sobótka.

 

Korona Polskich Półmaratonów 2017: lista biegów 

1. Półmaraton Gdynia – Gdynia
2. Półmaraton Warszawski – Warszawa
3. Półmaraton Poznański – Poznań
4. Półmaraton Białystok – Białystok
5. Półmaraton Słowaka – Grodzisk Wlkp.
6. Nocny Półmaraton – Wrocław
7. Półmaraton Wałbrzych – Wałbrzych
8. Półmaraton Philips’a – Piła
9. Półmaraton Lechitów – Gniezno
10. Półmaraton Królewski – Kraków

 

Wszystkie powyższe półmaratony to specyficzne polskie imprezy biegowe, które cieszą się sporym zainteresowaniem biegaczy i stale rosnącą frekwencją – patrząc na półmaraton we Wrocławiu, który bije rekordy popularności i szybkości rozprzedaży miejsc startowych. Dobrym założeniem Polskiego Stowarzyszenia Biegów jest to, iż z powyższej listy 10 biegów wystarczy przebiec przynajmniej połowę. Otrzymujemy więc dowolność w rozplanowaniu własnego kalendarza startów.

 

Wszelkie bieżące informacje o Koronie Polskich Półmaratonów 2017 dostępne są na stronie www.psb-biegi.com.pl – pod ten adres odsyłamy wszystkich zainteresowanych udziałem biegaczy.

 

Korona Polskich Półmaratonów 2017 jest w Twoim zasięgu. Chcesz się przygotować do półmaratonu? Zobacz najlepsze porady zawodowych biegaczy:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

2 odpowiedzi na “Korona Polskich Półmaratonów 2017”

  1. Pawel pisze:

    Brak Sobotki to kpina…

  2. Kajo pisze:

    zgadzam się z przedmówcą. Brak Sobótki = brak klasy organizatorów tego miłego dodatku do biegania. Na szczęście dla kolekcjonerów powstał jeszcze Herb Maratonów/ Półmaratonów. Można bez wyróżniania? Można!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Plan treningowy dla początkujących biegaczy. Cel: 30 minut biegu ciągłego

Jak powinien wyglądać plan treningowy dla początkujących biegaczy? Ile czasu powinien zajmować trening i na co zwrócić szczególną uwagę – tego wszystkiego dowiecie się z planu treningowego przygotowanego przez Krzysztofa Szymanowskiego - czołowego polskiego biegacza. Z tak zaplanowanymi sesjami nie nabawicie się kontuzji czy urazów. (więcej…)