Korona Polskich Półmaratonów 2017

polecane

Korona Polskich Półmaratonów 2017

Kamil Nowak
Luty 1, 2017
Aktualności

Korona Polskich Półmaratonów 2017 to coś wyjątkowego dla każdego biegacza. To nie tylko nagroda w postaci specjalnego medalu, ale pewnego rodzaju zaszczyt. Przecież nie każdy może powiedzieć, że należy do zdobywców Korony. Jakie półmaratony zaliczają się do edycji 2017? 

Polskie Stowarzyszenie Biegów we współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza „META” Lubliniec, opracowało regulamin zdobywania medalu Korony Polskich Półmaratonów w 2017 roku.

Zostało wybranych 10 półmaratonów. Żeby zdobyć „Koronę” wystarczy ukończyć 5 półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku. W 2017 roku nastąpiły niewielkie zmiany. Do „Korony” dołączył Półmaraton Gdynia, a zabraknie Półmaratonu Sobótka.

Korona Polskich Półmaratonów 2017: lista biegów 

1. Półmaraton Gdynia – Gdynia
2. Półmaraton Warszawski – Warszawa
3. Półmaraton Poznański – Poznań
4. Półmaraton Białystok – Białystok
5. Półmaraton Słowaka – Grodzisk Wlkp.
6. Nocny Półmaraton – Wrocław
7. Półmaraton Wałbrzych – Wałbrzych
8. Półmaraton Philips’a – Piła
9. Półmaraton Lechitów – Gniezno
10. Półmaraton Królewski – Kraków

Wszystkie powyższe półmaratony to specyficzne polskie imprezy biegowe, które cieszą się sporym zainteresowaniem biegaczy i stale rosnącą frekwencją – patrząc na półmaraton we Wrocławiu, który bije rekordy popularności i szybkości rozprzedaży miejsc startowych. Dobrym założeniem Polskiego Stowarzyszenia Biegów jest to, iż z powyższej listy 10 biegów wystarczy przebiec przynajmniej połowę. Otrzymujemy więc dowolność w rozplanowaniu własnego kalendarza startów.

Wszelkie bieżące informacje o Koronie Polskich Półmaratonów 2017 dostępne są na stronie www.psb-biegi.com.pl – pod ten adres odsyłamy wszystkich zainteresowanych udziałem biegaczy.

Korona Polskich Półmaratonów 2017 jest w Twoim zasięgu. Chcesz się przygotować do półmaratonu? Zobacz najlepsze porady zawodowych biegaczy:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Pawel pisze:

    Brak Sobotki to kpina…

  2. Kajo pisze:

    zgadzam się z przedmówcą. Brak Sobótki = brak klasy organizatorów tego miłego dodatku do biegania. Na szczęście dla kolekcjonerów powstał jeszcze Herb Maratonów/ Półmaratonów. Można bez wyróżniania? Można!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wahania masy ciała a cellulit, nadmiar skóry i rozstępy. Jak z nimi walczyć?

W czasie całego życia nasza waga mniej lub bardziej się zmienia. Czasem chudniemy, by za chwilę znów przytyć. Takie zachowanie organizmu może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. problemami zdrowotnymi czy stresem. Inaczej ma się sprawa, jeśli wahania wagi są efektem świadomej decyzji i pracy – na przykład poprzez regularne treningi biegowo-siłowe. Ważne, by w tych dążeniach nie stracić kontroli nad prawidłową masą ciała, a krępujące problemy skórne trzymać z daleka. Jak tego wszystkiego dokonać? (więcej…)