Wrocławski Bieg Niepodległości 2019
Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 już w poniedziałek

polecane

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019 już w poniedziałek

Jerzy Stawiński
8 listopada, 2019
Aktualności

Wrocławski Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada. W stolicy Dolnego Śląska pojawi się okazja uczczenia najważniejszego polskiego święta narodowego w aktywny, biegowy sposób w ścisłym centrum miasta.

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019

Do tej pory nadano niemal 90% numerów startowych z przewidzianego maksimum 3000 uczestników. Chętni, którzy dotychczas nie zdobyli pakietów startowych, mają jeszcze ostatnią szansę zapewnić sobie możliwość przebiegnięcia w poniedziałkowy wieczór 10 kilometrów ulicami Wrocławia. W sobotę i w niedzielę w Biurze Zawodów (Barbara – Strefa Kultury Wrocław, ul. Świdnicka 8B) od 11:00 do 19:00 oraz w poniedziałek od 8:00 do 12:00 będzie można nabyć jeden z pozostałych (nieco ponad) 300 numerów – oczywiście jedynie do wyczerpania limitu!

W pakiecie startowym, do odebrania podczas weryfikacji w Biurze Zawodów, znajdą się śpiewnik patriotyczny oraz techniczna koszulka biegowa z długim rękawem. Na jej piersiach znajdzie się motyw z medalu – orzeł znany z godła państwowego II Rzeczpospolitej i barwy narodowe. Trofea rozdawane na mecie, poza wspomnianym orłem i flagą na awersie, będą posiadały wizerunek wrocławskiego Starego Ratusza na rewersie. Zostaną wybite w kształcie zarysu konturów Stolicy Śląska. Poza tym, za linią finiszu na biegaczy będzie czekała ciepła herbata oraz możliwość wzniesienia toastu za zdrowie Marszałka bezalkoholowym grzańcem.

Wrocławski Bieg Niepodległości 2019

Osoby, które nie wezmą udziału w biegu w roli zawodników, mogą skorzystać z atrakcji dodatkowych przygotowanych przez partnerów imprezy. Na placu Solnym, w pobliżu strefy startu i mety zlokalizowanej w Rynku, zostanie ustawiona wystawa historycznych fotografii, a przy trasie rozstawione będą punkty z inscenizacjami historycznymi. Swoje miejsce znajdzie również chór wykonujące znane i mniej popularne pieśni patriotyczne.

Ze względów bezpieczeństwa w dniu biegu pojawią się zmiany komunikacyjne. Całość trasy zostanie wyłączona z ruchu od 16:00 dnia 11.11.2019 r., choć okresowe utrudnienia w ruchu będą pojawiać się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godziny 19:00. Poza tym wzdłuż trasy biegu całą dobę będą obowiązywały dodatkowe zakazy zatrzymywania się; zmieni się również kursowanie pojazdów komunikacji publicznej – tramwajów i autobusów.

Źródło: informacja prasowa; fot. Wrocławski Bieg Niepodległości 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania po asfalcie damskie. Ranking TOP 2024

Buty do biegania po asfalcie, które zapewniają komfort podczas biegu po utwardzonej nawierzchni. Modele będą odpowiednie nie tylko dla biegaczek, które chcą zacząć przygodę z regularnym treningiem, ale także wszystkich kobiet, które spędzają długie biegowe godziny na asfalcie czy innych sztucznych nawierzchniach. Buty zaprezentowano w kolejności alfabetycznej, nazwami poszczególnych modeli stąd warto przejrzeć całą listę, od pierwszego wskazanego modelu do ostatniego. Ranking butów jest niezależnym zestawieniem redakcyjnym. Jakie buty do biegania dla ćwiczących kobiet? (więcej…)