W weekend 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski
W weekend 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski!

polecane

W weekend 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski!

Tomasz Wołoćko
20 września, 2023
Biegi

Wielki sport, mnóstwo towarzyszących atrakcji, barwne strefy kibicowania – tego wszystkiego będziecie mogli doświadczyć w  trakcie najbliższego weekendu, 23-24 września, w Warszawie. Na starcie pod Pałacem Kultury i Nauki stanie 10 tysięcy zmotywowanych do pobicia swoich życiówek biegaczy.

W weekend 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Wielki Bieg składa się z czterech rywalizacji : 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski (42 km), Nice To Fit You Warszawskiej Dychy (10 km) i Bridgestone Sztafety Maratońskiej (42 km). Będziemy mogli również kibicować dzieciom i młodzieży w zmaganiach przygotowanych w ramach Nationale-Nederlanden Mini-Maratonu. Wielką nowością tej cyklicznej imprezy jest rywalizacja w ramach Team Up! Europe, czyli drużynowego startu zawodowców. Bierze w niej udział 6 europejskich drużyn, które zawalczą o pulę nagród wynoszącą 60 tysięcy euro. Jest to całkowicie nowy projekt, który ma szanse na stałe zagościć wśród dyscyplin lekkoatletycznych, a Warszawa pozostanie miejscem, w którym się narodził.

Widowisko dla całego miasta

W weekend 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

Impreza rozpocznie się już w sobotę, 23 września o godzinie 10.00, otwarciem Marathon Fan Zone. Główne atrakcje będą rozmieszczone wzdłuż pasażu Wisławy Szymborskiej pod Pałacem Kultury i Nauki. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zdrowie, relaks, sport i zabawy dla dzieci to główne tematy stanowisk sponsorów i partnerów imprezy, przygotowane z udziałem ekspertów, autorytetów i znanych postaci świata mediów.

W dniu głównych biegów, w niedzielę, na ich trasie zostaną dodatkowo stworzone specjalne strefy kibicowania. Znajdziecie tam, przy dźwiękach muzyki, mnóstwo emocji, zabawy i radosnych ludzi. Na najmłodszych czekają konkursy kibicowania z nagrodami, możliwość zdobycia gadżetów do dopingowania, sprawdzenia sprawności sportowej i artystycznej. Jak co roku impreza ma również wymiar charytatywny dzięki akcji #BiegamDobrze, w ramach której zebrano już 8 milionów złotych na działalność 10 organizacji pomocowych.

Pełny opis atrakcji jest dostępny na stronie: https://nnmaratonwarszawski.com/kibice/

Organizacja ruchu drogowego

W weekend 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski

W dniach 23-24 września na ulicach, którymi prowadzi trasa 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, pojawią się czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. We wszystkich miejscach, których dotyczą zmiany, zawisły informacje o planowanych zmianach. Dołożymy wszelkich starań, aby wznowić normalną organizację ruchu, tak szybko, jak będzie to możliwie. Zalecamy aby w trakcie trwania imprezy korzystać z komunikacji miejskiej. Zachęcamy również do korzystania z aplikacji WAZE, w której będziecie stale informowani o bieżącej sytuacji drogowej.

Szczegóły wraz z mapami i przybliżonymi godzinami zamknięcia ulic znajdziecie na stronie:
https://nnmaratonwarszawski.com/drogowy/

Zapraszamy do kibicowania i życzymy dobrej zabawy podczas jubileuszowego Wielkiego Biegu, którego Warszawa jest gospodarzem od 45 lat!

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Dieta odchudzająca nie daje efektów? [6 PRZYCZYN]

Czy walczysz z kilogramami, ale nie widzisz efektów? Czy włączyłeś do swojego tygodniowego planu aktywność fizyczną, ale nie zauważyłeś żadnych efektów obniżania się masy ciała? Sprawdź, czy nie popełniasz klasycznych błędów podczas odchudzania. (więcej…)