Półmaraton Warszawski 2024 utrudnienia w ruchu
W niedzielę Półmaraton Warszawski. Znamy NOWĄ TRASĘ!

polecane

W niedzielę Półmaraton Warszawski. Znamy NOWĄ TRASĘ!

Tomasz Wołoćko
24 marca, 2024
Aktualności

Już w niedzielę (24 marca) startują dwa wydarzenia sportowe: 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i bieg towarzyszący New Balance Bieg na Piątkę. Po 10 latach trasa półmaratonu wraca na błonia PGE Narodowy, które dziś zapełnią się tysiącami biegaczy. Półmaraton Warszawski startuje o godzinie 11:00. Do biegu zapisało się 14 tys. zawodników. Jakie planowane są utrudnienia w ruchu? Jaka jest nowa trasa biegu w 2024 roku? Co z komunikacją miejską?

trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

fot. Jan Nyka

Znamy tegoroczną trasę 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz trasę New Balance Biegu na Piątkę. W ramach dłuższego biegu rozegrane zostaną również 33. Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Zawody zgromadziły 20 tys. biegaczy i biegaczek, którzy w niedzielę 24 marca będą walczyć o spełnienie marzeń i pokonanie wszelkich słabości.

Trasa 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i trasa New Balance Bieg na Piątkę

Zawodnicy biorący udział w półmaratonie swój start będą mieli na moście Poniatowskiego przy PGE Narodowym. Dokładnie o godzinie 11:00 wyruszą na trasę o długości 21,0975 km wytyczoną ulicami Warszawy. Pierwszy kilometr wiedzie przez Wisłę. Alejami Jerozolimskimi, przez ronda De Gaulle’a i Dmowskiego gdzie biegacze dotrą do serca stolicy: Marszałkowskiej, Królewskiej i Krakowskiego Przedmieścia. Ulicami Starego i Nowego Miasta pobiegną w kierunku Żoliborza. Najdłuższa prosta prowadzi Wybrzeżem Gdyńskim w kierunku Mostu Gdańskiego, którym zawodnicy przebiegną na drugą stronę Wisły. Finiszować będą na błoniach PGE Narodowego, biegnąc w stronę stadionu. Na całej długości trasy będą utrudnienia w ruchu, których kulminacja nastąpi tuż przed startem zawodów (godz. 11:00), kiedy cała trasa będzie zabezpieczana przez odpowiednie służby. Utrudnienia w ruchu potrwają do późnego niedzielnego popołudnia. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny 30 minut, liczony od strzału startera, co oznacza, że niektóre części trasy biegu mogą być zamknięte nawet do godz. 14:00-15:00.

trasa 18. Półmaratonu Warszawskiego 2024

Wcześniej, o godz. 9:30 ruszą zawodnicy biegu na 5 kilometrów. New Balance Bieg na Piątkę to także wspaniałe sportowe wydarzenie Jaka jest trasa biegu? Zawodnicy ruszą także z mostu Poniatowskiego, żeby biec w stronę ronda De Gaulle’a. Później zrobią nawrotkę za „palmą” i przekroczą Wisłę. Zbiegną, miną PKP Stadion, skręcą w Zamoyskiego i będą kończyć zmagania mając przed sobą naprawdę piękny widok – PGE Narodowy.

– New Balance Bieg na Piątkę jest atrakcyjną alternatywą dla zawodników, którzy tego dnia nie startują w półmaratonie. To wymarzona okazja do ścigania się i walki o życiówkę, ale i do debiutu ulicznego – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Niedziela, 24 marca 2024, utrudnienia w ruchu, godzinowy rozkład półmaratonu

START I META (Most Poniatowskiego i błonia PGE Narodowego)

New Balance Bieg na Piątkę

9:15 – Przedbiegowa rozgrzewka
9:27 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na 5 km
9:30 – Start New Balance Biegu na Piątkę
ok. 9:45 – Finisz pierwszych zawodników
10:15 – Zamknięcie trasy

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski

10:45 – Przedbiegowa rozgrzewka
10:57 – Start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim na dystansie półmaratonu
11:00 – Start 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego
ok. 12:00 – Finisz pierwszych zawodników
14:30 – Zamknięcie trasy

Utrudnienia w ruchu Warszawa, trasa Półmaraton Warszawski i informator drogowy dla kierowców oraz mieszkańców: https://nnpolmaratonwarszawski.com/drogowy/

Na bieżąco publikujemy informacje o problemach w ruchu, trasie półmaratonu i innych ważnych alertach – kliknij TUTAJ

Źródło: oprac. na podstawie: https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/program-imprezy/, https://nnpolmaratonwarszawski.com/trasa/ foto biuro prasowe Fundacja ” Maraton Warszawski” / organizator biegów /

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Dwa tygodnie przed półmaratonem – to musisz wiedzieć

Do startu w półmaratonie zostały dwa tygodnie. Co jeszcze można zrobić, a czego lepiej unikać? Na ile dni wcześniej pobiec ostatni mocny akcent? Czy można wprowadzić zmiany w diecie w tym okresie? I pytanie klucz: czy jest jeszcze szansa na poprawę biegowej formy, gdy stan wytrenowania jest niewystarczający? O przygotowaniach do półmaratonu opowiada Krzysztof Szymanowski – instruktor lekkiej atletyki, długodystansowiec z rekordem życiowym w półmaratonie 1:09:58. (więcej…)