Polar Vantage V3
Polar Vantage V3. Rozmowa po światowej premierze z Viktorsem Sobolevsem z Polar Electro

polecane

Polar Vantage V3. Rozmowa po światowej premierze z Viktorsem Sobolevsem z Polar Electro

Tomasz Wołoćko
25 października, 2023
Aktualności

Kilka dni po premierze zegarka Polar Vantage V3 marka Polar zaprosiła dziennikarzy, sympatyków marki i sportowców na weekend pełen wrażeń będący częścią tegorocznego maratonu w Amsterdamie (Amsterdam Marathon). W dniach 14-15 października 2023 r. wszystkim obecnym pokazano najnowszy flagowy zegarek klasy premium, który można było przetestować w warunkach bojowych – podczas sobotniego treningu z przedstawicielami marki Polar i sportowcami oraz w czasie niedzielnego Amsterdam Marathon. Kamil Nowak z redakcji portalu Bieganie Uskrzydla był na miejscu i rozmawiał z Viktorsem Sobolevsem, Business Product Managerem w firmie Polar Electro.

Polar Vantage V3

Kamil Nowak: Czy mógłbyś powiedzieć, czym na co dzień zajmujesz się w Polar Electro?

Viktors Sobolevs: z początkiem roku objąłem stanowisko Business Produkt Managera, ale z firmą Polar Electro jestem związany od 2016 r. Jestem odpowiedzialny za biznesową stronę premiery zegarka Vantage V3. To oznacza, że moja praca rozpoczyna się już na etapie projektowania oprogramowania sprzętu. Ponadto nadzoruję uwzględnianie podczas tworzenia finalnego produktu informacji zwrotnych, jakie otrzymujemy od Klientów.

Polar Vantage V3 to zegarek klasy premium. Czy możesz pokrótce opowiedzieć mi o nim?

Polar Vantage V3 jest naszym najnowszym flagowcem z wyświetlaczem typu AMOLED. Jako firma jesteśmy nie tylko dumni, ale także bardzo szczęśliwi, że możemy zaproponować we flagowym produkcie wyświetlacz AMOLED, który znacząco odróżnia dziś omawiany zegarek od jego poprzednika – Polar Vantage V2. Ale oczywiście premierowych nowości w tym zegarku jest znacznie więcej.

Polar Vantage V3

Firma Polar zaprosiła dziennikarzy, sympatyków marki i sportowców na weekend pełen wrażeń (Amsterdam Marathon)

Jacy użytkownicy lub sportowcy najbardziej skorzystają na posiadaniu zegarka? Komu jest on dedykowany?

Polar Vantage V3 jest dedykowany ambitnym, nastawionym na rozwój sportowcom. Jednak zegarek sprawdzi się nie tylko w rękach profesjonalistów, ale także osób, które potrzebują zaawansowanego urządzenia sportowego z dostępem do bogatego wachlarza możliwości. Dla przykładu nie jestem zawodowym sportowcem, a mimo to dostrzegam w tym produkcie wiele zalet i możliwości. Nie jest to więc zegarek dedykowany tylko najciężej trenującym sportowcom, którzy mają wysokie oczekiwania względem własnych wyników, ale też osobom, które chcą się rozwijać sportowo i myślą po prostu o zdrowym, długim życiu. Szczególnie, że w Polar Vantage V3 są zaawansowane funkcje dotyczące śledzenia snu, regeneracji, poziomu saturacji, danych EKG i obciążenia treningowego, które mogą się przydać miłośnikom różnych sportów, będącym na różnym poziomie wytrenowania.

Jakie premierowe, wyjątkowe funkcje posiada zegarek Polar Vantage V3?

Wyświetlacz 1,39’’ typu AMOLED o rozdzielczości 454 na 454 piksele to jedna z największych różnic między nowym modelem a poprzedniej generacji Polar Vantage V2. Różnica jest kolosalna, na plus dla użytkowników dziś omawianego produktu. Ekran jest czytelny, szczegółowy i komfortowy w użytkowaniu. Myślę że można o nim powiedzieć, że to prawdziwa rewolucja w segmencie zegarków klasy premium dedykowanym sportowcom. Warto zwrócić uwagę, że czas pracy zegarka Vantage V3 w porównaniu z jego poprzednikiem jest znacząco dłuższy. Mimo, że nowy produkt ma bardzo jasny i czytelny wyświetlacz AMOLED, użytkownicy VV3 mogą cieszyć się z rzadszego podłączania swoich zegarków do zasilania. W trybie sportowym, z włączonymi funkcjami oszczędzania energii zegarek może działać do 140 godz. Polar Vantage V3 ma multisensoryczną technologię Polar Elixir, która rejestruje więcej fizjologicznych i mechanicznych danych pochodzących z organizmu niż jakiekolwiek nasze wcześniejsze rozwiązania. Technologia Polar Elixir umożliwia m.in. najdokładniejszy, jaki do tej pory stworzyliśmy, pomiar tętna z nadgarstka. Wielką nowością są dane Sp02, czyli możliwość sprawdzenia z nadgarstka poziomu saturacji krwi, ale także pomiar EKG i pomiar nocnej temperatury skóry. Nie można zapomnieć o jednej z największych niespodzianek w tym produkcie – mapach offline. Warto podkreślić, że są to mapy topograficzne, czyli znacznie bardziej szczegółowe i dokładniej przedstawiające teren, w którym trenujemy. Tego typu mapy są bardzo pomocne, gdy podróżujemy do miejsc, których nie znamy. Mapy topograficzne sprawdzają się też podczas zawodów biegowych, wskazując nam dokładną trasę, którą należy się poruszać.

Jeśli miałbyś wybrać tylko jedną nową funkcję zegarka Polar Vantage V3, co to będzie?

Dla mnie to oczywiście funkcja map topograficznych offline. Tak jak wspomniałem, umożliwiają łatwiejsze, bezpieczniejsze poruszanie się w terenie, którego nie znamy. Ta funkcja nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy trasa ma dużo zakrętów i nie chcemy popełnić błędu, wybierając kierunek.

Dziękuję za rozmowę. Dziękuję także marce Polar za możliwość uczestniczenia w weekendowych aktywnościach podczas Amsterdam Marathon. Była to dla mnie czysta przyjemność, ale też szansa, żeby osobiście porozmawiać z osobami tworzącymi najnowsze technologiczne rozwiązania w Polar Electro.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Oddychanie podczas biegania. Nosem czy ustami?

Prawidłowe oddychanie podczas biegania jest jedną z najistotniejszych czynności potrzebną biegaczowi do pełnego wykorzystania swojego organizmu i możliwości fizycznych. Oddychać nosem czy ustami? Jak poprawić sprawność płuc? Co z bieganiem w zimie i oddychaniem ustami? Czy są jakieś mity dotyczące oddychania? Wszystko wyjaśni dr n. med. Agnieszka Wsół - lekarz kardiolog z Kliniki Enel-Sport.  (więcej…)