Poland Business Run 2021
Poland Business Run 2021. Zapisy do 31 maja

polecane

Poland Business Run 2021. Zapisy do 31 maja

Tomasz Wołoćko
25 maja, 2021
Biegi

Do 31 maja potrwają zapisy do tegorocznej edycji biegu charytatywnego Poland Business Run. Do tej pory swój udział zgłosiło już 11,5 tysiąca zawodników z całej Polski. Biegacze zbierają w ten sposób środki na wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Zapisy odbywają się na stronie Fundacji.

Poland Business Run 2021

Jubileuszowa edycja, podobnie jak zeszłoroczna, odbędzie się w formie wirtualnej. Oznacza to, że każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę, którą pokona 5 września, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą specjalnej aplikacji lub strony internetowej.

– Dziękujemy wszystkim, którzy już do nas dołączyli, a tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, gorąco zachęcamy! Nie trzeba biec. Te 4 kilometry można też przejść spacerem, z psem, z dzieckiem, z przyjaciółmi, w dowolnym miejscu i tempie. Pokonujemy je, by nasi beneficjenci też kiedyś mogli. Nie wahajcie się i dołączajcie do nas! – motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Fundacja zbiera środki dla kilkudziesięciu beneficjentów – osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu – którzy potrzebują wsparcia w powrocie do sprawności i normalnego życia. Wśród osób, którym pomogą tegoroczni biegacze, znalazła się strażaczka Ewa Strzelacka, której Fundacja dofinansuje zakup protezy. Ewa w Państwowej Straży Pożarnej pracuje od 2004 roku. Niestety jej plany zawodowe pokrzyżowała choroba nowotworowa, w wyniku której straciła lewą nogę na wysokości podudzia. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run Ewa będzie mogła dalej rozwijać swoją karierę w służbach przeciwpożarowych, ale także powrócić do swoich ulubionych aktywności – jazdy na rowerze, spacerów i podróży.

Poland Business Run 2021 obędzie się 5 września 2021 roku. Tego dnia prowadzony będzie streaming ze studia Fundacji Poland Business Run, podczas którego organizatorzy na bieżąco będą informować o aktualnych wynikach, pobitych rekordach czy o tym, ile drużyn ukończyło już rywalizację.

Szczegóły dotyczące biegu i zapisów znajdują się na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/info

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak nie zwariować za biurkiem? Moje rady dla biegaczy

Natchnieniem do napisania tego tekstu były ociężałe nogi, obolały tyłek, usztywniony jak kij kręgosłup i zmęczone oczy. To moje kary za grzechy, kiedy godzinami nie odstępuję biurka, pisząc kolejne linijki recenzji. Mam jednak swoje sprawdzone patenty na to, jak lepiej znieść godziny na siedząco, bo czasami górę nad własnym komfortem bierze chęć skończenia recenzji. O komforcie będzie więc dalsza część tekstu. (więcej…)