Już jutro startuje 56. Bieg Westerplatte. Jaką trasą pobiegną zawodnicy? [TRASA]

polecane

Już jutro startuje 56. Bieg Westerplatte. Jaką trasą pobiegną zawodnicy? [TRASA]

Kamil Nowak
Wrzesień 22, 2018
Aktualności

Już w najbliższą niedzielę (23 września) wystartuje 56. Bieg Westerplatte. Tegoroczna edycja nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jaką trasą pobiegną zawodnicy? O której godzinie rozpocznie się to wydarzenie?

Już jutro startuje 56. Bieg Westerplatte. Pobiegnie ponad 4000 zawodników!

Bieg Westerplatte jest jednym z najstarszych wydarzeń biegowych organizowanych w Polsce. Tegoroczna 56. edycja wystartuje już 23 września. W tym roku dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie zyskało okolicznościową symbolikę zawartą w logo biegu. Taka też będzie trasa, która obrazuje drogę od wojny do wolności. Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, o godzinie 10:10, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Po drodze do mety, biegacze pokonają m.in. nową kładkę na Ołowiance. Sama meta 56. Bieg Westerplatte znajdzie się przy Europejskim Centrum Solidarności! Trasa 10-kilometrowego biegu posiada atest PZLA.

56. Bieg Westerplatte 2018 – powyżej trasa poprowadzona ulicami Gdańska

W dniu startu 56. Bieg Westerplatte spodziewać się należy utrudnień w ruchu polegających na czasowym wyłączaniu poniższych ulic z ruchu:

➡️ w godzinach 05:00 – 16:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu na odcinku ulicy Popiełuszki pomiędzy ulicami Nowomiejska, a Rybaki Górne,
➡️ w godzinach 05:00 – 16:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu na ulicy Nowomiejskiej pomiędzy ulicami Popiełuszki i Jana z Kolna,
➡️ w godzinach: 8:00 – 12:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu w kierunku Westerplatte od ronda KOR oraz na skrzyżowaniu ulic Pokładowej i Sucharskiego.
➡️ w godzinach 09:45 – 12:00 na ulicach:
➡️ulica Lenartowicza (w kierunku Centrum)
➡️ulica Siennicka (w kierunku Centrum od ul. Lenartowicza do ul. Angielska Grobla)
➡️most Siennicki (w kierunku Centrum)
➡️ulica Angielska Grobla (całkowite wyłączenie)
➡️ulica Ołowianka (całkowite wyłączenie)
Kładka na Ołowiance
➡️ulica Grodzka (całkowite wyłączenie od Kładki na Ołowiance do ul. Wapienniczej)
➡️ulica Wapiennicza (całkowite wyłączenie)
➡️ulica Stara Stocznia (całkowite wyłączenie)
➡️ulica Wałowa (całkowite wyłączenie od ul. Stara Stocznia do ul. Rybaki Górne)

W ubiegłorocznej edycji Bieg Westerplatte wystartowało ponad 3000 uczestników. Zwyciężył Marek Kowalski z czasem 30 minut i 2 sekundy. Wśród pań najszybsza była Ewelina Paprocka z wynikiem 34:41. W 56. Biegu Westerplatte weźmie udział ponad 4000 zawodników z całej Polski i zagranicy.

Źródło: na podstawie 1,2, fot. Gdański Ośrodek Sportu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plecak do biegania Kalenji – niska cena i wysoka jakość?

Okres wakacyjny to przede wszystkim urlopowe podróże i czas organizacji wielu biegów górskich. Przez większość czasu temperatura nie jest sprzyjająca, a trasy długie i męczące. Niezależnie od tego czy będziemy chcieli pobiegać podczas urlopu czy wziąć udział w zawodach na dystansie ultramaratonu, potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt. Na pierwszy plan wysuwa się plecak do biegania, w którym będziemy mogli pomieścić niezbędny ekwipunek. Przejrzeliśmy ofertę sieci Decathlon i wybraliśmy 2 interesujące modele do testów. Czy i jaki warto kupić plecak do biegania Kalenji? (więcej…)