Już jutro startuje 56. Bieg Westerplatte. Jaką trasą pobiegną zawodnicy? [TRASA]

polecane

Już jutro startuje 56. Bieg Westerplatte. Jaką trasą pobiegną zawodnicy? [TRASA]

Kamil Nowak
22 września, 2018
Aktualności

Już w najbliższą niedzielę (23 września) wystartuje 56. Bieg Westerplatte. Tegoroczna edycja nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jaką trasą pobiegną zawodnicy? O której godzinie rozpocznie się to wydarzenie?

Już jutro startuje 56. Bieg Westerplatte. Pobiegnie ponad 4000 zawodników!

Bieg Westerplatte jest jednym z najstarszych wydarzeń biegowych organizowanych w Polsce. Tegoroczna 56. edycja wystartuje już 23 września. W tym roku dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie zyskało okolicznościową symbolikę zawartą w logo biegu. Taka też będzie trasa, która obrazuje drogę od wojny do wolności. Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, o godzinie 10:10, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Po drodze do mety, biegacze pokonają m.in. nową kładkę na Ołowiance. Sama meta 56. Bieg Westerplatte znajdzie się przy Europejskim Centrum Solidarności! Trasa 10-kilometrowego biegu posiada atest PZLA.

56. Bieg Westerplatte 2018 – powyżej trasa poprowadzona ulicami Gdańska

W dniu startu 56. Bieg Westerplatte spodziewać się należy utrudnień w ruchu polegających na czasowym wyłączaniu poniższych ulic z ruchu:

➡️ w godzinach 05:00 – 16:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu na odcinku ulicy Popiełuszki pomiędzy ulicami Nowomiejska, a Rybaki Górne,
➡️ w godzinach 05:00 – 16:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu na ulicy Nowomiejskiej pomiędzy ulicami Popiełuszki i Jana z Kolna,
➡️ w godzinach: 8:00 – 12:00 zmiany w ruchu drogowym polegać będą na całkowitym wstrzymaniu ruchu w kierunku Westerplatte od ronda KOR oraz na skrzyżowaniu ulic Pokładowej i Sucharskiego.
➡️ w godzinach 09:45 – 12:00 na ulicach:
➡️ulica Lenartowicza (w kierunku Centrum)
➡️ulica Siennicka (w kierunku Centrum od ul. Lenartowicza do ul. Angielska Grobla)
➡️most Siennicki (w kierunku Centrum)
➡️ulica Angielska Grobla (całkowite wyłączenie)
➡️ulica Ołowianka (całkowite wyłączenie)
Kładka na Ołowiance
➡️ulica Grodzka (całkowite wyłączenie od Kładki na Ołowiance do ul. Wapienniczej)
➡️ulica Wapiennicza (całkowite wyłączenie)
➡️ulica Stara Stocznia (całkowite wyłączenie)
➡️ulica Wałowa (całkowite wyłączenie od ul. Stara Stocznia do ul. Rybaki Górne)

W ubiegłorocznej edycji Bieg Westerplatte wystartowało ponad 3000 uczestników. Zwyciężył Marek Kowalski z czasem 30 minut i 2 sekundy. Wśród pań najszybsza była Ewelina Paprocka z wynikiem 34:41. W 56. Biegu Westerplatte weźmie udział ponad 4000 zawodników z całej Polski i zagranicy.

Źródło: na podstawie 1,2, fot. Gdański Ośrodek Sportu

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kawa a bieganie. Czy biegacz powinien ją pić?

Działanie kawy na osoby aktywne fizycznie, to często pojawiający się wątek w biegowym świecie. Powodem takiego stanu rzeczy są badania opowiadające się za pozytywnym oddziaływaniem kofeiny na ciało biegacza, a innymi, które skreślają i wytykają negatywne strony spożywania kawy. Więc, pić kawę, czy raczej jej unikać? 

(więcej…)